Původní svíčky - jsou ok?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
artesis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 črc 15:46

Původní svíčky - jsou ok?

Příspěvek od artesis »

Ahoj všem, tyhle svíčky jsem právě vyndal ze svého 1,2 HTP 40KW pola.... Jen pro jistotu je to OK nebo se mám něčeho bát? Nájezd neznámí, auto jsem koupil před měsícem. Nové jsem koupil totožné.
Přílohy
1.jpg
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Původní svíčky - jsou ok?

Příspěvek od PepaSFI »

pokud už máš koupené nové, tak to neřeš a dej je tam. Tyhle sice vypadají dobře, možná upravit mezeru ale tím nic neušetříš. Mění se jednou za několik let a zas nestojí žádnou strašnou ránu. Ony obecně můžou vydržet strašně dlouho ale samozřejmě narůstá riziko selhání, vynechání zážehů, nepravidelný chod, trable s měřením emisí, v extremním případě, když to někdo důsledně ignoruje, i poškození katalyzátoru nespáleným palivem.
artesis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pát 26 črc 15:46

Re: Původní svíčky - jsou ok?

Příspěvek od artesis »

Jasný to neřešim, jen se právě ptám jestli jsou ok, protože hodně lidí podle toho řeší jestli nejsou sami o sobě typově špatný, nebo jako prevenci a detekci co kde začíná odcházet... nechám si zatím než se nový zaběhnou jako záložní kdyby nebylo zbytí ale jinak je tam určitě vracet nebudu... těch pár korun resp. 400kč za sadu mě nějak netrápí... Ale díky za názor!
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Původní svíčky - jsou ok?

Příspěvek od driver »

Tak doufám, že vidíš na první pohled, že vypadají otřesně jak z dvoutaktu. Ta poslední to je vrchlná prasárna. Hlavně si nové svíce utahuj 22Nm když už dáváš originály, protože tak zajistíš jejich polohování v hlavě válců aby nedocházelo k tepelnému přetížení. Všichni Ti budou věštit 100 různých závad při pohledu na fotku svíček ale zásadní polohování od sání k výfuku nezná skoro nikdo a má to zásadní vliv na chlazení svíčky, její životnost potažmo funkci motoru logicky a pokud to nedodržíš tak potom nemáš co analyzovat, to může i na novém motoru dělat cirkus natož na ojetině staré 20let.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět