Spojkové ložisko

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
JAMES
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 črc 12:37

Spojkové ložisko

Příspěvek od JAMES »

Nazdar, nadšenci do aut.

Ještě nežli se zeptám, doufám, že se tu neobjeví žádný arogantní chytrák, co mi bude dávat povýšenecké rady do života.

Takže, koupil jsem si Audi A5 2008 3.0 TDI Quattro S-Line a na místě se všechno jevilo dobře. Auto jsme projeli, poslouchali motor, spojku, nic.

Problém nastal, když jsem si auto přivezl domů po cca. 50 km jízdy, kdy jsem auto nechal stát asi 15 minut a zajížděl jsem do dvora a ten problém pak už přetrvával i se zahřátým/studeným autem.
Když sešlápnu spojku, zkrátka je slyšet docela nepříjemné hučení spojkového ložiska.
Je mi jasný, že musí dolů celá převodovka a měnit jenom samotné ložisko nemá smysl z pohledu do budoucna, takže takhle rychlou investici jsem nečekal a nejsem připraven vysolit okamžitě dalších 25 tisíc ze dne na den.
Moje otázka zní, pokud budu jezdit s takto načnutým ložiskem a ono se rozpadne, může to způsobit nějakou dodatečnou škodu? Je mi jasný, že kdyby se to stalo, musí se měnit celá spojka s dvouhmotou, to chci udělat tak či tak. Jde mi o to, zda to může způsobit i jiný problém, třeba KO převodovku?

Budu vděčný za každou radu, kdo s tím má zkušenosti. Díky :ympray:
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko

Příspěvek od 970ka »

Zatím bych to neřešil a vyměnil to pak jako celek,nemělo by se nic stát. Jen se podivuji nad tím,že jsi si koupil olympiádu a nenechal sis nic na straně,těch 25 litránků je tak minimum,když se nic vážného nevyssere.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Spojkové ložisko

Příspěvek od Noldo »

Jazdiť sa s tým dá, ale je zbytočné to naťahovať, nevyhneš sa tomu. Dá sa vymeniť iba ložisko, ale ak sa nemýlim, tak výmena na 3,0 tdi je nepohodlná a keď sa to už rozoberá, tak je lepšie to spraviť všetko. Aj tak predpokladám, že zvyšok spojkovej sady na tom nebude najlepšie. Pri výmene ide dole iba prevodovka a s motorom hýbať netreba? Ak áno, stálo by za to mrknúť aj rozvody.

Koľko to má najazdené? Doma máme A4 B7 2,0 tdi a tam sa menila spojka pri cca 380 tis. km. Tiež kvôli spojkovému ložisku, chovalo sa ale trochu inak. Na volnobehu ho počuť nebolo, iba pri radení. Mechanik hovoril, že z posledného už ťahala aj dvojhmota a lamela, čo ma prekvapilo, pretože to nebolo ani trochu cítiť.

Ani tak nejde o olympiádu, hociktorý naftový trojliter po 12tich rokoch života a kvante najazdených kilometrov je potencionálne poriadna kasička.
JAMES
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 črc 12:37

Re: Spojkové ložisko

Příspěvek od JAMES »

Ano, kupoval jsem to na krev, protože mé předešlé auto má odslouženo a po tomhle jsem vždy toužil a potřebuji něčím jezdit. Není to ideální, chápu to, ale koupit něco jen na poježdění a prodat, tak tratím a akorát bych to oddálil a stejně by mě čekalo něco podobného. Nejde o to, že bych na to neměl, příjmy mám dobré, stačil by mi měsíc, dva jen s filtry a olejem udělanými a už bych se do toho mohl začít pouštět i se spojkou, no ale bohužel, spojka se přihlásila ještě tentýž den koupě.

Má to najeto 180, rozvody jsou formou řetězu a dost komplikovaného, ale jsou v pořádku zatím. Nechrastí, motor je tichý.
Bohužel, jak jsem již psal, tím, že je to čtyřkola, tak je dost komplikované sundat převodovku a udělat jen "blbé" ložisko. Když je to venku, chce to celé a proto se právě ptám, jestli mi může maximálně odejít celá spojka bez toho, aniž by se stalo něco s motorem/převodovkou.

Když to odejde a někdo mě bude muset odtáhnout, (samozřejmě nevím, jak dlouho to může takhle jezdit, bavím se tu o horizontu třeba 6 měsíců maximálně), tak bych platil celou spojku tak, jako bych ji platil i teď.
Tak mi jde čistě jen o to, zda se rozpadne samotná spojka a nemůže to poškodit jiné agregáty.
Abych pak místo práce výměny spojky za 25 nečuměl jak péro z gauče, že je to najednou za 60...
Odpovědět