METABOND - zkušenosti

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od _sulcik_ »

katana25 píše:A věříte tomuhle? Ekolube jízda úplně bez oleje po aplikaci toho jejich aditiva. Žádná reklama, jen by mě fakt zajímalo jestli je to možný. https://www.youtube.com/watch?v=6GJuDcMYvg4 pokud se to tady někde probíralo, tak prosím nasměrovat.
Na to není nic moc úžasnýho, stačí se podívat na internet a nejdeš tisíc videí jak frajeři nalejou do motoru med místo oleje a podobně. Pak s tím dělaj kraviny a zadřít to není až tak jednoduchý.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od pavproch »

Částečně k thématu:
pavproch píše:
pavproch píše:Neska asi 350 km po ty kuwa klouzavym (jednou mi to teda šklihlo fest, už sem se viděl v příkopě a to sem jel sotva 20kmph) a rozsvítilo sa enem raz, dyž sem se zapoměl a pohnal to do (rozsolené a vyschlé) dálnici k redline.... po dojezdu domů sem tam nalil nějaký utěsňovač elejových netěsností od liqui-moly (3decky hustého sračkólu)..... a uvidíme....
Od nalití utěsňavací sračky najeto asi 500 km - fčera do ta3 ve sračkách čili piánko, neska z ta3 na vymrzlé rozsolené D1 + I/18 - místama sem "musel" pozávodit dvě 30d se závoduchtivýma pylothama (čti opakovaně až 200kmph a redline) a NErozsvítilo sa to ANI jednou....

Takže buď ta těsnící sračka LiquiMoly zafungovala (sice nevím jak, ale to neva) nebo je to poslední vzepětí N53 před smrtí...... musím sa fuckt podívat na podmínky vodtahu co ho mám v pojistce..... :p
Update o 2 roky později: N53 ten utěsňovač utěsnil jen asi na 1000km, pak už sa zase rozsvěcela palubka a žral wolej a ..... až umřel.... RIP.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od 406 Coupe »

Re Zajda: To co píšeš je ale silně mimo mísu. Vývojáři olejářských firem jistě pracují na tom, aby jejich oleje mazaly co nejlíp, už jenom vzhledem k nárůstu litrových výkonů motorů nových modelů. Ale jistě nevedou vývojové práce proto, aby prodloužili životnost ojetin. To by je jejich největší zákazníci - výrobci automobilů pěkně hnali. Ti potřebují prodávat stále nová auta a nejradši by byli, kdyby ta stará se po skončení záruky ukázněně rozpadla.

Takže znovu, pro méně chápavé: nehledal jsem něco, co zlepší mazací vlastnosti oleje, který používám, ale něco, co zalepí opotřebená a poškozená místa válců. Otázka zněla, jestli to METABOND opravdu dělá.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od _sulcik_ »

zkus Loctite ten prý zalepí všechno. Poškozený válce nespraví nic, rozhodně né voda ve flaštičce za tisícovku. Když jsem se posledně bavil s nějakým "expertem" buď od Metabondu nebo nějaké podobně pochybné značky, snažil se mi tvrdit že ty přípravky cementují povrchu válce, aniž by věděl co to cementace je a jen se snažil znít důležitě :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od 406 Coupe »

Hm, asi jsem fakt naletěl... Možná má pravdu pavproch, že to na chvíli zalepí, ale dlouho to nevydrží, protože teplota a tlaky ve válci to vymetou zase ven - tedy pokud to není vyslovený podvod od začátku.
A vůbec, asi jsem hysterickej, protože jsem se dočetl, že 0,3 l/1000 km je v toleranci i na nový auto.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od Stepan »

1/1000km ;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od honziss »

Maly lahvicky cehosi za litr, to uz tu jednou bylo, dealovala to nase sousedka a jmenovalo se to amway :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: METABOND - zkušenosti

Příspěvek od M.Z. »

Já si po revoluci pořídil francouzský zázrak Peugeot 305D, byla na něm provedena barevná generálka a já krásně naletěl. Stál tuším 85000,- prasklo na to životní pojištění, co mi platili rodiče, zbytek mi půjčili.
Ta mrdka brala olej neskutečně, taky jsem tam nalil podobný samoregenerační zázrak, no, nepomohlo to :D Nakonec se mi povedlo kupní cenu cca po 10 letech vymámit soudně zpět.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět