Autobateria

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
maros1
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 bře 21:02

Autobateria

Příspěvek od maros1 »

Dobry den,
ktoru z tychto autobaterii by ste mi odporucili doteraz som pouzival origo MB autobateriu 74Ah 680A :
Exide Premium 77Ah
Varta SIlver 77Ah
Varta Silver 74Ah
Exide EXcell 77Ah
Banner 77Ah
Bjorn 85Ah
pripadne inu alternativu
Jedna sa o mercedes benz B170(W245) automat rocnik 2007
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Autobateria

Příspěvek od pavproch »

Neporadím konkrétně, jen se podělím o rady, které jsem dostal na bmwklubu při vyptávání se, jakou baterku dát do m4Zlika: kupovat OEM v autorizáku je nejdražší ale taky nejspolehlivější řešení, OEM mají (prý) nejdelší / nejlepší životnost, Varta je (prý) nedobrá kvalita, byla mi doporučena Exide MicroHybrid (tu sem teda pořídil).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Autobateria

Příspěvek od jirka87 »

Za me Exide a Banner.

kez bych vedel jakou baterku mam v aute. Cela cerna,uplne bez oznaceni. Prijdu po 4tydnech a na drc nastartuju. . .

p.s.: kdysi jsem koupil nejakou Bulharskou licencni Vartu pod jmenem Berga (?) a ta byla taky slusna.
maros1
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15 bře 21:02

Re: Autobateria

Příspěvek od maros1 »

pavproch píše:Neporadím konkrétně, jen se podělím o rady, které jsem dostal na bmwklubu při vyptávání se, jakou baterku dát do m4Zlika: kupovat OEM v autorizáku je nejdražší ale taky nejspolehlivější řešení, OEM mají (prý) nejdelší / nejlepší životnost, Varta je (prý) nedobrá kvalita, byla mi doporučena Exide MicroHybrid (tu sem teda pořídil).
prva mi OEM mi vydrzala 7 rokov a ta druha 4 rokov a za tu cenu mi to nestoji jeden predajca ponuka za 160€ v MB predajni chcu cez 200
MicroHybrid je dobry ak sa nemylim pre START-STOP system ten nemam
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Autobateria

Příspěvek od retron »

OEM je OEM první skoro 10let druhá 6
Varta Silver necele 3, Varta Silver AGM uz jede 8. rok
MicroHybrid (AGM) muzes pouzit i u auta bez S/S
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Autobateria

Příspěvek od Kavis »

AGM ma vyhodu ze vydrzi vyrazne vice cyklu a nevadi ji tolik podbiti. Ma take izolovane desky, takze kdyz se jedna zacne kroutit, tak nevyzkratuje clanek o druhou. Taky nema volny elektrolit, ten je napusten ve hmote pripominajici skelnou vatu, takze kdyz ji prorazis pri nehode, tak nevytece kyselina a nevadi ji prevraceni vzhuru nohama. Nevyhodou je vysoka cena, takze je to na zvazeni, jestli je to potreba.
Odpovědět