Čoudění z výfuku

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
kutlak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04 pro 16:35

Čoudění z výfuku

Příspěvek od kutlak »

Ahoj,

vlastním čerstvě Kiu Ceed 2012 1.4 CVVT a chci se zeptat na kouření z výfuku. V zimě, pokud je okolo nuly nebo pod, tak mi z výfuku jde samozřejmě bílý dým. Nicméně dým jde i když je auto už zahřáté. Stojím na semaforu a vidím jak se mi tam line bílý dýmek. Na druhou stranu, pokud je třeba jako včera (10 stupňů), tak dým šel jen po nastartování, ale po zahřátí už nebyl vůbec vidět, a to ani když jsem auto vytáčel do 4 tisic otáček třeba. Kontroloval jsem hladinu chladící kapaliny (zůstává stejná) a i emulzi pod výčkem oleje - taky vše v pořádku. Ani olej neubývá. S autem už jsem najel třeba 3 tisice km. Nenapadá někoho, čím by to mohlo být? Nebo jsem jen citlivka a je to normání? Cíleně jsem sledoval ostatní auto a samozřejmě jsem nic nikde neviděl. Moc tomu nerozumím, ale napadá mě třeba míchání špatné směsi paliva v motoru nebo tak :O.

Díky moc všem za cenné rady a tipy :)
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoudění z výfuku

Příspěvek od 970ka »

Někdy auta jen páří,jedná se o rozdíl teplot,to je normálka.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
kutlak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04 pro 16:35

Re: Čoudění z výfuku

Příspěvek od kutlak »

Jen si říkám, jaktože je to páření na semaforech jen na mém autě :D
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Čoudění z výfuku

Příspěvek od abgx1 »

Nestaci ze je teply motor, musi aj vyfuk, tiez uz mam nuekrdy zohriaty aj olej, ale bikey dym ide stale ..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Čoudění z výfuku

Příspěvek od řidičBOB »

Dělá to mnoho aut.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět