Vyvazovani kol

Když se chcete ponořit do nitra...

Re: Vyvazovani kol

Příspěvekod TipTop » čtv 15 lis 20:54

Pajaa píše:Taková odbočka - na rally při servisce dávali Štajfovi na Fabii R5 kola, kde nebylo nalepený žádné závaží... oni to neřeší?

Jsou i jiné možnosti vyvažování. Dovažovat se dá i spec. práškem, který se aplikuje do pneumatiky.
Působí to podobně jako prádlo v odstředivce.
TipTop
Spolujezdec

Příspěvekod amater » čtv 15 lis 21:16

praskem? hmm, zajimave. a jak to ze se ten prasek dostane na to spravne misto? Jenom rotaci?

Mimochodem, kdy jsem menil kola, tak se mi zdalo, ze ty vymezovaci krouzky co mam, nesedi uplne na 100%. Na disku zapadnou akorat (musim pouzit silu, abych je tam dostal), ale kdyz dam krouzek (nebo cele kolo) na os (na nabo) tak je tam takova mini vule. Proste to vidim i citim, ze tam vule je. Krouzky maji 67,1 (je to na nich napsano), osa by mela byt podle vyrobce taky 67,1 , ale ve skutecnosti jem ji nameril cca 66,8 - 66,9.

Nemohlo by to byt tim? Kdyz kolo na auto utahuji, tak samozrejme postupne utahuji srouby jak se spravne maji.
amater
Autoškolák

Příspěvekod 970ka » čtv 15 lis 22:37

0,1mm vůle +- je v pohodě,nějaká vůle tam být musí,jinak by jsi to po zimě také nemusel sundat.
Carrera S,ex Alpina B4 Biturbo , BMW X 5 3,0 D winter car, Ford Kuga 1,5 EB 2017 wife car, MB SL 320 žehlička summer car,ex Panamera 4S,ex Carrera 4
970ka
Mistr volantu

Příspěvekod amater » pát 16 lis 07:21

OK. No ono, jeste muze byt neco i na tom krouzku (nemeril jsem ho, jen se tam pise 67,1) vuli ohdaduji tak na 0,3 mm.
amater
Autoškolák

Příspěvekod GeneHawkins » pát 16 lis 09:54

Pajaa píše:Taková odbočka - na rally při servisce dávali Štajfovi na Fabii R5 kola, kde nebylo nalepený žádné závaží... oni to neřeší?

Neřeší. Jednak jsou ty gumy kvalitnější - aby ne, stojí 5x tolik a vydrží 80 km, a jednak na to pečou...
GeneHawkins
Letec

Příspěvekod TipTop » pát 16 lis 21:43

amater píše:praskem? hmm, zajimave. a jak to ze se ten prasek dostane na to spravne misto? Jenom rotaci?

Mimochodem, kdy jsem menil kola, tak se mi zdalo, ze ty vymezovaci krouzky co mam, nesedi uplne na 100%. Na disku zapadnou akorat (musim pouzit silu, abych je tam dostal), ale kdyz dam krouzek (nebo cele kolo) na os (na nabo) tak je tam takova mini vule. Proste to vidim i citim, ze tam vule je. Krouzky maji 67,1 (je to na nich napsano), osa by mela byt podle vyrobce taky 67,1 , ale ve skutecnosti jem ji nameril cca 66,8 - 66,9.

Nemohlo by to byt tim? Kdyz kolo na auto utahuji, tak samozrejme postupne utahuji srouby jak se spravne maji.

Ta vůle na kroužku by neměla mít vliv. Středění kola na náboji zajišťují šrouby, proto mají buď konickou nebo kulovou dosedací plochu a proto ten důraz na postupné utahování do kříže. Při výběru druhých disků je nutné vybírat nejen podle rozměrů disku a ET, ale i podle tvaru dosedací plochy kolových šroubů.
U plechových disků je obvzlášť potřeba dodržovat doporučený utahovací moment, aby nedošlo k prolomení vylisovaného otvoru pro kolový šroub a tím i k špatnému vystředění kola.
TipTop
Spolujezdec

Předchozí

Zpět na Technika