jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od gertbert »

než jsem začal řešit tyto věci, tak mě nenapadlo, že není takovým problémem, jestli je, či není to olej kvalitativně stejný jako z Kauflandu, ale že ten olej z Kauflandu je nalitý do značkových zvučných balení oproti balení, které říká o sobě narovinu šunt.

To co píšeš ty, můžeš být v klidu, v Germánii by ti tam nic vadnýho nenalili. U nás je to všem jedno. ~x(

Tady všichni čumí na pixli a když vidí ACEA A3/B4 jsou spokojení. To že to je A3/B4 pouze prvních 5 tisíc km a pak je to vlastně M6AD, to možná nechce nikdo slyšet. %-( a chudák motor, vstřiky za tvoje desetitisíce, Turbo se dotočilo, klika, která šla se díky vadnému oleji po 6.000km jeho provozu podívat na vzduch a spolu s písty se rozsypala po zemi...

Možná ve světě je to soutěž, a možná ten drahý Castrol = záruka kvality a levný noname olej = mazut.
Dražší zvučnější olej možná bude lepší mazut zabalený do lepčí krabice, značkový olej si výrobce nenechá posrat jméno. Všechno ostatní jsou sračky, marketing, skutekutek.
Hlavně u nás v našem kocourkově všechny servisy podvádí, kradou olej, vymění je z půlky a ještě si naúčtují 750,-Kč za kdo ví co ze sudu, nejlépe tajemství šéfkuchaře olejů z Nigérie prodávaného dále v hypermarketu za 350,-Kč s nápisem Made in Germany.

Něco jako hydratace, chcete ji mít zdarma? stačí strčit ksicht do umyvadla a otočit kohoutkem. Ale celý svět šílí, když tvůj krém nehydratuje.

Když jsem kupoval Castrol, podíval jsem se ze zajímavosti i na 15W/40 a na něm je napsáno Pure syntetic. Pro všechny 15W-40 čistý minerál. U Castrolu je 15W-40 čistá syntetika a zatímco syntetika z Kauflandu 5W-30 je čistý minerál, který vám, vydrží možná 6.500km.

To je to proč jsem to řešil, když jsem hledal odpověď na otázku:

jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku?

už to vím je to: jjje to: Castrol a z Německa.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od GeneHawkins »

Blahopřeju.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od _sulcik_ »

Wau, dlouho sem nečetl tak dlouhý text, který by v sobě neobsahoval jedinou informaci.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od gertbert »

za to ve tvé větě je jich plno, že? Možná to chce zapnout mozek. Tam bude asi chyba
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od Stepan »

Psal něco o chemtrails a reptilianech? Imo jsou to poslední konspiracky co mu chybí?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od M.Z. »

A do jakého auta, resp. motoru, vůbec hledáš vhodný olej?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od gertbert »

Stepan

nejsi naivní dítě abys nechápal, že když pomale párek není z masa, v Eidamu jsou výtažky z kopyt a vlasů (E930,E920)z vepřovýho udělají hovězí, v arašídových horalkách nejsou arašídy, pojištění má výluky, které se vztahují na zrovna tvou pojistnou událost, tak aby mě nebylo jasný, že když se olej PANČUJE, tak se bude i šidit, kde se dá. Nepíše se rok 1980 a nežijeme přece v pohádce...

Nerozumím tvé konspiraci. Konspirace je všude okolo tebe, začíná ve tvém SVJ, přes mamlasy na obecním úřadě, zastupitelstvo města, až po parlament České republiky, stačí se dívat, že u nás stojí dálnice 3* tolik, jak v Německu, všechno je to ojebané a že by ŠTĚPÁN byl tak slepý?

Když budu chtít hledat mimozemšťany, koupím si bibli, když se budu k nim modlit, půjdu do jejich chrámu - kostela. ^:)^ Když budu chtít věřit chemtrails, tak si k tomu najdu stejné argumenty, jako si dnes v 2018 lidi hledají argumenty k tomu, že země je placatá a slunce je od ní vzdáleno 160km. ANO I ONI MAJÍ SVÉ ARGUMETY - jsou tak trochu podobné, jako ty tvoje. Kájínek a David Rath a stovky dalších by ti možná popovídali, co je konspirace.

Já na žádný altruismus olejových výrobců nevěřím. Pochop to. nic víc Stepáne.


M.Z.

Jsem hledal olej na hydrokrakovaném nebo / spolu se syntetickém základovém oleji 10W-40. Prostě olej NEojebaný. Taky jsem hledal rozdíl mezi olejem z Kauflandu 10W-40 a olejem - tím nejlepším na světě v kategorii 10W-40. Jeden napsal Ravenol, druhý psal že Ravenol stojí za ukrajinské hovna.

Myslel jsem, že koupím olej nalívaný. třeba MOL 5W-40. Byla to chyba. MOL je od slova MAZUT, minerální 5W-40 ...

Do jakých aut? To takových starých ( 2003-2009 ) mršin s nájezdem 158.000 - 326.000km. To znamená cokoli co maže alespoň 15.000km od výměny k výměně. Studoval jsem plány a zjistil jak mi to jeden psal, že složení se zjistit nedá. Jediný kdo složení uvádí byl Castrol, který u 15W-40 psal PURE SYNTETIC, a tak jsem koupil jeho 10W-40 verzi a tak stejně už jsem koupil 10W-40 od Selenia Turbo Diesel do mé starodávné 5 válcové JTD srdcovky, tam už jsem olej přejel o 200km, tímto 10Wéčkem ho vypláchnu a po 15.000km dám verzi Selénie 5W-40.

jinak děkuji za optání M.Z.
Zatím si jediný, kdo se takto zeptal, většina zde na foru místo odpovědi nabízí jen drž hubu, nebo
Ježíška, co má Chemtrails u bříška, vyhazuje nám tu smetí, protože v talířku s ním rychle letí.

M.Z. M3 E36 1998-2005 (4dveř manual kůže 3,2) M3 E46 2003-2008 (kupé manual hadra 3,3).
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5480
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od M.Z. »

Já používám do svých aut Shell, do pracovních většinou Total. Nezkoumal jsem složení, ale funguju s tím už pěknou řádku let.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5452
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od Stepan »

Naleje se tam ta hustota, kterou uživatele/výrobci obecně doporučují, najede to stovky tisíc kilometrů a pak se to hodí do bazaru. Firmou a rodinou nám prošli desítky aut, od Felicii, přes Panameru Turbo až k tahacum na MKD. Kupujeme to od známého servisaka za velkoobchodní cenu, kde to bere on je mi záhadou. Nicméně to prostě funguje, už přes 25 let. Vidíš problémy tam, kde nejsou. Jasně, že se prodávají pančovany sračky, můžeš se parkrat spálit než najdeš ten správnej zdroj. Ale pak už prostě jedeš a oleje neřešíš :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
gertbert
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: pát 21 zář 18:27

Re: jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku

Příspěvek od gertbert »

Stepan

Nalil jsem tam hustotu, najel jsem se 103kw 108.000 Km odešlo turbo, u ochcavky 77kw po 177.000 Km odešlo turbo, TSI se málem rozsekal motor (57.000km), u Fordu jsme vysypali motor na zem, Ve felicii po výměně oleje žrala olej (hozena do črotu). Opel nakonec taky žrall olej po 250.000km (nějakej ten dvoulitr, 160 psů.... už nevím.) ten tam poletí za chvíli taky. Nedávno jsme nechali v servisu 88.000,-Kč, což chápu, že je na Panameru hovno, na Opel Popel je to závratná částka rovnající se snad už ceně hujdy staré 9 let.
Vidíš mám jiné zkušenosti. Nechci dávat 148,-Kč za olej, který má vlastně hodnotu oleje z Kauflandu 50,-Kč/Litr (olej Kaufland s mimozemskými parametry vhodný pro všechno i pro mazání turbín létajících talířů. Reptiliáni kupují olej Kaufland.)
Něco jako s autobateriemi. Máš takové, které ti po záruce lehnou popelem a pak máš takové, které vydrží v novém autě 6/10 let.

Jak se PROSÍM tedy jmenuje ten zázračný olej, Stepane?

taky chci NEŘEŠIT, fakt vážně.

Všem děkuji
Odpovědět