3er - jak často necháváte dělat geometrii?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

3er - jak často necháváte dělat geometrii?

Příspěvek od pavproch »

Chlapi, jak je na tom 3er z hlediska nutnosti/četnosti štelování geometrie? jak často ji necháváte dělat?

Sic je to můj druhý brambor (před 15 rokama sem míval e36 318i), tak už si to nepamatuju, jak často bylo nutno s tím prvním geometrovat.... navíc e91 na rom může být uplně jinak než e36...

Posledních asi 10let sem jezdil Octavie (gen I a II, vždycky 4x4) a ty všechny byly k rozštelování geometrie (hlavně přední nápravy) extra náchylné.... sem kolikrát za jeden servisní ingterval (30kkm) musel navštívit geometrii i 3-4x....

Jde mi o to, že brambor má aktuálně na tachu asi 15kkm, příští nebo ten další týden ho postavím na zimní (ze dvou důvodů: a) může nakipat - předloni už 15.října u nás ležel skoro metr a b) mám už úplně sjeté zadní letní a nechce se mi je fčíl už měnit. Tak uvažuju, jestli s přezutím nechat udělat geometrii nebo ni....

(Pokud tu geometrii budu dělat, tak asi u Plachého v Loukově - všude na něj pějí chválu a já to nemám daleko.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: 3er - jak často necháváte dělat geometrii?

Příspěvek od Deli »

Tak jestli jezdíš hodně, tak mi to přijde logické jí nechat udělat před přezutím :) Kort když jezdíš na RFT, to ten podvozek dostává zabrat, já bych jí rozhodně nechal udělat.
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: 3er - jak často necháváte dělat geometrii?

Příspěvek od vasco »

Já vezl E92 na geometrii letos už dvakrát, ale za to podle mě můžou ty 19ky a špatné okolní cesty. Už zase je tam volant trochu šejdrem, geometrie to dycky spraví...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 3er - jak často necháváte dělat geometrii?

Příspěvek od pavproch »

i když aktuálně nemám pocit, že by auto táhlo na stranu ani gumy nevypadají nerovnoměrně sjetý, tak teda nechám tu geometrii udělat
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: 3er - jak často necháváte dělat geometrii?

Příspěvek od jarka »

Když jsem na auto dával komplet tvrdé silentbloky, tak jsem byl poučen, že i tak se geometrie okamžitě trochu rozhodí od ideálního stavu takřka okamžitě po seřízení jakmile se auto trochu zatíží. S normálními silentbloky je to pak ještě o něco horší. Jednou za čas zkontrolovat geometrii je teda asi rozumný, ale zas to nepřehánět, protože se to dá dělat pořád. Já to řeším tak jednou ročně za 15-20kkm, popř. když bych viděl že se mi špatně sjíždí pneu, nebo to někam divně táhlo.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět