Volant vibruje od 120km/h výš

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Vana »

Pick: Aha, takže při větší úhlové rychlosti se kolo sice netočí rychleji, ale otočí se vícekrát. Už tomu rozumím... :)
black
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 02 dub 22:32

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od black »

ja to eště pardní vydržim pak jsem domluveny s kolegou co ma stejny auto a dame kola na jeho auto a vyzkoušim a pak se uvidi dam vam pak vědět :D jinak kolega ma pravdu ale plati to jen pro disk ne pro kolo jako celek :)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Vana »

black: která pravda platí pro disk ?

Jinak co jsem měl kdy na všech autech problémy s vibracemi volantu, vždy byl problém v kolech samotných. Nikdy nebylo na vině zavěšení, tlumiče, silentbloky apod. Samozřejmě s výjimkou křivých kotoučů které ale vibrují jen při brzdění, to je samostatná kapitola
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od Brus »

já sice jednou zažil, ale není to úplně standard. prasklá manžeta na poloose, přes kterou vytékal olej z převodovky a difu a následné přidření unašeče na poloose. vibrace v cca 70kmh při zrychlování či zpomalováni motorem. dojelo to do barcelony a zpět a doma se to pak rozpadlo úplně :-)
Pravda vyděsí
messy
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16 úno 12:17

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od messy »

Vana píše:black: která pravda platí pro disk ?

Jinak co jsem měl kdy na všech autech problémy s vibracemi volantu, vždy byl problém v kolech samotných. Nikdy nebylo na vině zavěšení, tlumiče, silentbloky apod. Samozřejmě s výjimkou křivých kotoučů které ale vibrují jen při brzdění, to je samostatná kapitola
Ja som mal problem s vibraciami a kolesami to nebolo. Skusal som 3 sady a triaslo stale. Ale neprisiel som na to, cim to bolo, stihol som ho predat.
Na mercedesoch to casto robi aj tlmic riadenia.
David71x
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08 dub 21:29

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od David71x »

Měl jsem stejný problém. Daval jsem.prevazit kola a stale vibrace pri rychlosti 100 a vice. Problém byl v nesprávném průměru vymezovacich kroužků v disku kol. Byly sirsi než naba na brzdovem kotouči.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od M.Z. »

Na Zafiře OPC mi to dělaly kulové čepy, trápil jsem se s vyvažováním kol, měnil servisy a nakonec taková blbost, která se řešila až při nezávislé servisní prohlídce, kdy jsem na vibrace už rezignoval, bylo to příjemné zjištění :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
evlo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 17 bře 17:55

Re: Volant vibruje od 120km/h výš

Příspěvek od evlo »

Aha, to je mě líto.
Odpovědět