jak překlemovat airbag

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
MaRRos
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: pát 17 čer 12:27
Bydliště: Heřmanův Městec
Kontaktovat uživatele:

jak překlemovat airbag

Příspěvek od MaRRos »

Ahoj nemáte někdo zkušenosti s tím jak odstranit poruchu při odpojení airbagu? Ale hlavně, aby celý systém zůstal funkční? Bohužel s tímto nemám žádný zkušenosti a mám strach zkoušet sám něco klemovat aby mi nebouchl...

Prosím notorický remcali, aby si odpustili řeči, nedělám žádný předprodejní prasečiny... děkuji

Chtěl bych si dát do auta sportovní anatom, ale orig. sedadlo má airbag takže jsem v koncích. Vím, že na některý auta se prodává spešl konektor( asi už proklemovanej), ale na mýho Citroena C2 VTS nic. Četl jsem, že se to klemuje "nějakýma" odporama, ale nikde jsem nenašel nic konkrétnějšího a už vůbec ne ve spojení s citroenama. Budu rád za jakoukoliv věcnou a smysluplnou radu. Díky
Mároš - C2 VTSport
totalschade
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: stř 30 bře 12:06

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od totalschade »

IMHO to nepujde. u novejsich aut uz rezistory nejsou co byvavaly :-(
zkus tam dat 2.2 ohmu a uvidis
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od Pickuper »

marros: když to říká Totalshade tak tomu tak bude ...... navíc když už si chtít hrát na závodníka, tak bych pytle s klidným svědomím odpojil všechny a nechal si namontovat nějakou kloudnou klec ;) třeba odsud http://www.ncpower.cz/ramy
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
MaRRos
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: pát 17 čer 12:27
Bydliště: Heřmanův Městec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od MaRRos »

totalshade: jakto? náhodou nevíš přesně jak ten bag funguje nebo jak je zapojenej? Vedou do něj tři kablíky tak mezi který bych měl zkusit dát ten odpůrek?

pickuper: kdyby bylo po mým tak už klec dávno ve svým autě mám, protože ani 20 airbagu se nevyrovná jedný kvalitní klecy. ALE, auto používám v provozu a dle vyhlášky klec být nesmí...
Mároš - C2 VTSport
Uživatelský avatar
MaRRos
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: pát 17 čer 12:27
Bydliště: Heřmanův Městec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od MaRRos »

tak co chlapi nikdo nic neví? tomu nevěřím...

našel jsem pár "kitů" přímo určených k tomuto proklemování. Všechny bohužel ve světě. A všechny jsou jen konekturky proklemovaný odpurkem.
Takže nenajde se tu někdo kdo to již klemoval? Někdo kdo by mi poradil jak zjistit, který drátky proklemovat nebo jak jsi to sám zjistit? Poznám něco když to zkusím proměřit? Nebo někdo kdo má tucha jak je to celý zapojený?
Mároš - C2 VTSport
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od KoPP »

teoreticky: (Do praxe bych to uváděl jen za podepsaný papír, že za nic neodpovídám) bych ten pytel odpojil a proměřil ho ohm metrem, co takový sviňa airbag vlastně dělá. Taky bych proměřil konektor, abych věděl co na kterým drátě je.

ale jsem v tom takový profík jak každý jiný, kdo to nikdy neřešil.
Slow and serious
Uživatelský avatar
MaRRos
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: pát 17 čer 12:27
Bydliště: Heřmanův Městec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od MaRRos »

KoPP : tak přesně tohle jsem zkoušel ještě před dotázáním se taky, ikdyž s velkým strachem. Ale tehdy jsem nic nenaměřil... a díky tvýmu stejnýmu postupu jsem se na to mrknul znovu, a zjistil proč jsem nic nenaměřil. Oni jsou frantíci pěkně vychcaný... Při rozpojení konektorů se konektor bagu automaticky vyzkratuje. (možná jsem právě objevil "dávno objevené" :-),ale já to prostě nevěděl)
Děkuji ti za poštouchnutí správným směrem.

Takže nyní mám odpory naměřený, a věřím tomu, že až to zapojím tak to bude fungovat...
Mároš - C2 VTSport
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od EL_XEL »

Opravte mě, jestli se mýlím, ale bagy jsou navržené tak, aby vystřelily za každou cenu. Tj. i když je nějaká závada typu "nefunkční airbag" v systému, v případě havárie to stejně zkusí bouchnout. Takže odstranění bagu bude mít za následek rozsvícenou kontrolku, ale fungovat by to mohlo.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od Brus »

EL_XEL píše:Opravte mě, jestli se mýlím, ale bagy jsou navržené tak, aby vystřelily za každou cenu. Tj. i když je nějaká závada typu "nefunkční airbag" v systému, v případě havárie to stejně zkusí bouchnout. Takže odstranění bagu bude mít za následek rozsvícenou kontrolku, ale fungovat by to mohlo.
tak ono to může mít společnou kontrolku pro všechny airbagy a nefunkční může být jen některý, ostatní dle možnosti vystřelí.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
MaRRos
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: pát 17 čer 12:27
Bydliště: Heřmanův Městec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak překlemovat airbag

Příspěvek od MaRRos »

jestli by vystřelili i s poruchou o tom polemizovat nebudu, ale zkuste svíst 10 lidí trochu zajímajících se o auta a schválně kolika z nich budete muset vysvětlovat "proč" a "co" že vám to tam svítí?

A za další mě samotného by ta porucha také rozčilovala :-)
Mároš - C2 VTSport
Odpovědět