jaké používáte pneu??

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
Maty
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: pon 04 črc 20:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

jaké používáte pneu??

Příspěvek od Maty »

jelikož sem na svých autech vystřídal už hodně obutí zajímalo by mě jaké zkušenosti máte s obutím Vy

já jsem po vyzkoušení nezpočet gum zastavil a zůstal u značky Bridgestone, dříve sem používal Potenzy RE050, ale teď si nemůžu vynachválit Potenzy S001 absolutně úžasná polosportovní guma, použitelná do normálního provozu i na trošku sportovnější svezení (používám klasické 225/45 R17 a na druhé auto 225/40/18 a 255/35/18 ...výbroný gumy jsou i Michelin Pilot sport, ale přijdou mě oproti S001 výrazně dražší a o nic lepší...

nikdy na auto už nedám Dunlop Sport SP 9000, sport maxx, a nebo šílenosti typu GoodYear

jaké jsou Vaše zkušenosti?
BMW jsou ikonou. Poznáte je na první pohled, nespletete si je s ničím jiným. A to i tehdy, když se vám nelíbí.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od Vana »

na motorku dávám většinou Michelin dozadu a maxxis dopředu
ale auta používám jako přepravní prostředky, takže tam je mi to úplně fuk
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od pjanda »

Maty: Bylo by dobre dodat, na jakem aute se Vam ta ci ona pneumatika zamlouvala, nebo nikoli. Bohuzel neplati, ze co funguje na jednom, automaticky funguje na druhem.

V posledni dobe mam kazdopadne ze vsech beznych pneu rozporuplne pocity a zrovna Protezy ;) se mi nezamlouvaji vubec (BMW vsech typu). Jako snesitelne pouzivam na BMW Micheliny PS, ale je to kompromis kompromisu. Na cemkoli vykonnejsim to chce semi slicky - alespon PS Cupy, ktere jsou nekde na pomezi bezne pneu a semislicku, nebo idealne PZero Corsa. Skoda, ze plnohodnotne jsou uz k nesehnani, ale i ty "derave" jsou podle vseho v poradku - vyzkouseno na M3 E46.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od Vana »

pjanda píše:... Bohuzel neplati, ze co funguje na jednom, automaticky funguje na druhem...
dokonce z výsledků různých testů vyplývá, že pokud je konkrétní guma dobrá v jednom rozměru, nemusí být automaticky stejně dobrá i ve všech ostatních rozměrech

navíc jsem se třeba u motocykových pneu setkal s velkými rozdíly v kvalitě a vlastnostech u téže pneu (stejný typ i rozměr) a lišící se pouze výrobním závodem. Nepochybuju že u autopneu je to podobně. Takže se nejspíše žádného závěru stejně nedobereme
Uživatelský avatar
Maty
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: pon 04 črc 20:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od Maty »

máš pravdu...zkoušeno na e46 330iT, 330Ci a M3...je fakt že na okruh už je to málo ale mluvil jsem o běžném ježdění
BMW jsou ikonou. Poznáte je na první pohled, nespletete si je s ničím jiným. A to i tehdy, když se vám nelíbí.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od HondaMan »

RE050A nesdly snad nikomu. Vsichni na ne nadavaji.
Ja jsem byl nejspokojenejsi s GSD-3 a pak s RainSPORT 2. Ty ale byly mírně kompromisnější.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od jarka »

Ad. RE050: hodně lidí z typerama si je naopak docela chválí (na normální ježdění a sem tam okruh).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od mmira »

RE050A mi na normalnim Civicu zrovna nefunguji. hlavne co se brzdeni tyce. Civic obecne prd brzdi, ale staci jen trochu prislapnout pedal a uz rachta ABS. ani prenos vykonu, a ze ho 1.8i nema zrovna nazbyt, neni nic moc.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od Smrťák »

koncern dojčeconti
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: jaké používáte pneu??

Příspěvek od šmoula »

Jelikož jsem spíše defenzivní řidič, tak používám ty, které mi přinášejí největší užitek v poměru výkon/cena. Jsem si také vědom, že guma je prakticky to jediné co mě drží na vozovce, proto jsem po přečtení testů zakoupil tyto gumy:

Na Fabii 2 mam http://www.pneunet.cz/pneu/2159/dunlop- ... 2-V-letni/

Na Fabii 1 mam http://www.pneunet.cz/pneu/14343/uniroy ... 6-H-letni/

S obojema jsem naprosto spokojený a za tu cenu jsem dostal to, co jsem od nich očekával :)
2.0i 107kW
Odpovědět