pneu na minítko

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

pneu na minítko

Příspěvek od KoPP »

Dotaz na zdejší piloty a letce.

guma - rozumná životnost (alespon 15tkm) při ostřejším ježdění a co nejlepší držení se silnice na suchu, zbytek je mi jedno.

a jezdím po kvalitním povrchu.

rozměr asi 225/35 R17 šířku i profil možno mírně měnit.
Slow and serious
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu na minítko

Příspěvek od jarka »

Co jsem koukal v tom tvým rozměru není extra výběr a cena dost vysoká. Vydal bych se cestou rozměru 215/40/17 tam už je toho na výběr víc a za rozumný peníz. A když maximální grip tak semi-slick a na FWD s tvrdou bočnicí.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: pneu na minítko

Příspěvek od KoPP »

VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA

YOKOHAMA PA01

tyhle dvě vypadají zajímavě, ale to je tak jediné, co jsem k tomu schopen říct :)
Slow and serious
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu na minítko

Příspěvek od jarka »

Paradu nebrat, co vím od lidí z jiných fór, tak je to taková guma na efekt (málokdo je s ní spokojený). Vredestein neznám. Obecně mi tenhle design přijde takový dost podivný.

Mám v rozměru 215/40/17 zkušenost s Falkenem FK452 a teď mám Yokohama S.Drive. Obě nejsou žádný semi, ale jsou to gumy co na okresce uspokojivě fungujou a jsou za rozumný peníz. Obě mají stejně tvrdou směs, jen S.Drive je ve stejným rozměru o dost širší a asi díky tomu i trochu líp drží na suchu (viz FK-452 vs S.Drive(215/40, 7.5"disk)). Falken má zas podle mýho tvrdší (a podle mýho i lepší) bočnici a přijde mi o trošku čitelnější.
Naposledy upravil(a) jarka dne ned 26 čer 22:09, celkem upraveno 1 x.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: pneu na minítko

Příspěvek od HondaMan »

225mm gumy, 17" a 85kw...
Jak to jede? :-D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: pneu na minítko

Příspěvek od KoPP »

trhá to asfalt :)

letargické by to při vyšších rychlostech bylo i na galuskách, takže jakýpa copa, nezbývá než to používat jako zatáčítko na členité trati.
Slow and serious
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: pneu na minítko

Příspěvek od KoPP »

ano standartně jsou 205 a 215.

jinak jsem po přechodu z 205 na 225 poznal jediné, že to citelně později přestává mít chuť zatáčet.

- špatné cesty nejezdím, není k tomu důvod, většinou si jdu sjet jen tak pro radost a nebo někam jedu o víkendu a to si hold naplánuju i cestu, aby to nebyla samá díra, na cesty samá díra mnohem lépe poslouží passat nebo octavka.

no vzhledem k nájezdu a mým preferencím si prosím nechte všeobecné rady a koukejte poradit konkrétní pneu v rozměru 215/40 nebo 225/35.

opáčko: hlučnost a chování na mokru neřeším.
Slow and serious
Odpovědět