Autodiagnostika

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Kavis »

Nevim odkud beres ty kilometry zivotnosti dilu. Napr. moje minule auto (mazda 6) sla z baraku, kdyz mela na budicich cca 230 tkm, lambdy i kat puvodni. Na aktualnim H I30 mam 77 tkm a check jsem jeste nevidel. Jinak s mym zamerenim si to uplne neodhadl, jsem vyuceny autoelektrikar, mam maturitu (podnikani) a delam prijimaciho technika v servise. Jestli se ti kontrolka rozsvecuje tak casto, ze se ti vyplati kupovat si diagnostiku, knizky a hrabat se v tom, tak bys mozna mel zacit uvazovat o zmene potahu. Mozne priciny zavady pise treba fiatacky examiner.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Stepan »

Otec nalítal na jednom ze svých aut kdysi přes 330tkm a na palubovce mu nesvítilo údajně nikdy nic... :ympeace:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Borec
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: sob 03 pro 11:10

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Borec »

Pro kavis. Já jsem neodhadoval tvoji profesi, ale pokud jsi autoelektrikář, pak mne překvapuje tvůj názor na životnost lambda atd. Každý výrobce lambda a jiných dílů udává životnost. Ta samozřejmě může být i nižší, ale někdy i vyšší. To, že na tvém starém autě bylo vše původní, ještě neznamená, že to nebylo značně opotřebené. Již jsem napsal, že jsi měl prostě štěstí. Ale velmi často to tak není. Diagnostiku se mi vyplatí kupovat díky mé profesi učitele (nšjak to je dobré žákům i ukázat). Fiat diagnostiku neznám, protože patřím k těm co dávají přednost profesionálním "univerzálním" - i když ne vždy je až tak univerzální.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od řidičBOB »

krásná ukázka toho, jaký je rozdíl člověka z praxe a sebevědomého teoretika (jak jinak - s vysokoškolským titulem) :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Stepan »

Dyť ten titul máš taky ;;)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od řidičBOB »

já jsem semi-lopata :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Kavis »

Kdyz mi projde rukama treba 700 aut rocne a lambdu jsme letos nekomu menili tak 10x a z toho 8 byly plynaky, kde to odchazi furt, tak si umim obrazek udelat sam. Kat jsme za posledni tri roky menili slovy jeden. Takze kdyz sis nekde vycetl, ze lambda a kat maji takovou a takovou zivotnost, tak to nemusi byt pravda. Vozim v prumeru 2 - 3 auta tydne na stk a vsechny ty "opotrebene a nefunkcni" veci kupodivu funguji a v pohode to prochazi emisema. Trapeni je spis dpf. Katy se resi velmi zridka.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Stepan »

BlbeC? \m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od řidičBOB »

Tak odborníky ze servisu on nebere - dyť to psal. Má přece vlastní zkušenost (jednu) a to je dogmatické.
Nechal jsem si v jedno nejmenovaném servisu diagnostikovat, proč mi svítí kontrolka klimatizace (pozn. klima jede dobře, ale svítí kontrolka). Ti super odborníci mi řekli, že v autě nemám žádnou klimatizaci a tak co se divím (samozřejmě, že klimu mám).
Ůplně nerozumím tomu, k čemu mi je načtení chyby doma a případné vyhledání popisu v nějaké knize... Když to vezmu do servisu, stejně tu tam diagnostiku načtou, bo je to postup.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Autodiagnostika

Příspěvek od Kavis »

No.... Aspon sem mu dal sanci, ale je to marny.. Jinak na takove to domaci dignostikovani je docela v pohode launch creader. Stoji cca 3000,- a umi i vytahnou nejake data napr. Kratkodoba adaptace smesi, funkce jiz zminovane a veledulezite lambda sondy atd.. Ale je to jen na motory, takze neumi zjistit, zda je ve voze pritomna klima. ;)

E: zavady samozrejme nacita a maze taky.
Odpovědět