Nářadí do domácí garáže

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od jerry »

Až něco koupím, dám vědět. Zatím jsem jen pokukoval, kde co mají. Páč mi inspiroval soused tím Einhell.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: stř 03 lis 15:26 Pindica dostala (jako každý podzim) dopředu nové zimáky (185/65 R14 - Pirelli už tenhle "moc malý" rozměr nedělá, tak Nokian). Může nasněžit.
A po čerstvé zkušenosti s povolováním šroubů (zapečené teplem od brzd? = Strnadel pyskoval fest) sem si radši i hned do své dílny objednal půlmetrový trhák s ořechem na šrouby, bez něj bych to (někde na krajnici) neměl šanci obyčejným klíčem (17) povolit.
Na bramborovi2 sem šrouby na předních kolech měl zapečené tež.
Trhák mám fprackách - to je teda ale kus železa. Zapečené šrouby už by mě tedy neměly překvapit. Pokud teda ořech ten půlmetr tyčky vydrží (když to budu páčit vší silou = svou váhou = 75kilama = 750 N, tak to dá 375Nm, aby to ořech vydržel.....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od M.Z. »

Můžeš pořídit zesílený ořech, (používá se třeba do utahovaček) když chceš mít jistotu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Tak už mám trhák komplet (= vč. zesíleného prodlouženého CrMo ořechu č. 17 pro rázové utahovačky). Jako bonus beru to, že ten ořech je zvenku poplastovaný, takže by neměl poškrábat Alu kola.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět