Nářadí do domácí garáže

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od vonkreuz »

Dneska mi přišly nájezdy s těmi hevery. Večer je použiju a napíšu zkušenosti.
Koupil jsem rovnou i stojany (podstavce) s bočním hřebenem, abych mohl rychleji upravovat jejich výšku.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od Jenyk »

Tak pod ty zvednuté bych určitě nevlezl. Nemůže být velký problém sesunout je do strany. Já právě koupil zvedák 4 tuny, rozsah 100 až 520 milimetrů. Holt to není 80 milimetrů dole, já ale zase potřebuju spíš to zvednout výš, abych pod auto mohl vlézt (samozřejmě s jištěním že na mne nespadne).
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, potřebuju zase poradit.

Sada stranových + sada očkových (plochých) klíčů, co používám v garáži (nejen na auta) už mají lepší roky hoodně za sebou (jsou po tátovi, imho ze sedumdesátých minulého století), udělám si radost a koupiím si nové.

Otázka je jaké?

Neska sem jen tak zběžně nahlídnul na nabídku (dívám se po značkových, teda "tona" ne po šitu z číny...)

Co koupit - zase samostatnou sadu stranových a sadu očkových? Nebo klíče na jedné straně stranové a na druhé očkové? Očkové ploché nebo ty "přesazené/odsazené"? Zahlíd sem i očkové s "ráčnou" - je to k čemu?

Co byste mi poradili?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od PepaSFI »

to nevymyslíš. Nářadí není nikdy dost a když si myslíš že máš všechno co bys mohl potřebovat, zaručeně narazíš na situaci kdy, jak se říká v populárním záznamu, "ani očko nenasadíš" a kvůli "takové pi....ně musíš rozebrat celý traktor". Já mám nářadího hromadu, po tátovi i svoje, všelijakých plochých i očkových klíčů, klasickou Golu Tona, malou neznačkovou z tržnice z Polska za 150 kč, vydržela všecko. Zničil jsem jen rukojeť šroubováku a tu bonboniéru z plastu co je to v ní v kufříku poskládaný. Pak malou neznačkovou, taky z tržnice, jsou v ní i palcový šestihrany a dokonce čtyřhrany, což se kupodivu taky občas hodí. Ta teda moc kvalitní není, půlpalcový jsem protočil na mazací zátce křovinořezu. Postupně jsem nakoupil oříšky i klíče netypických rozměrů které se dřív neužívaly jako 15, 18, šroubovákové bity na torx, nějaké imbusy, klasické i v ořechách, momentový klíč, úderový šroubovák a kdovíco ještě. Samozřejmě nechybí křížový klíč na kola. Někdy až si vzpomenu, určitě si koupím trhák-fajfku protože něktré věci fakt ráčnou tahat není úplně nejlepší.

Takže kup to co máš pocit že ti chybí. Ono se to se starým nářadím určitě nepopere.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od jirka87 »

PP : joooo? Po znackovych koukas? TONA rikas? Hosku, blazne....Tona je uz par let Cinan :-)

V praci mam BGS (jak nejvetsi moznou sadu ockoplochych,tak velkou gola sadu) a neni to vubec spatny az na maly Torxy,ktery se proste po nejakem castejsi pouziti na silu pokrouti,ale to jsem zatim zazil vsude. Pro doma jsem si koupil Polske Yato a taky to ujde, nemam vlastne vyhrad.

WURTH je za me osobne opravdu kvalitni,ale cena uz je prepal. Ale je fakt,ze na normalni velkou racnu jsme nasadili metrovou trubku a povolovali sroub tak,ze jsem na te metrove trubce stal (takze cca 800Nm) a ani to s tou racnou nehlo. Kvalita tam je, ale...neumerna cene.

Mrkni jeste na Honiton. Mam od nich teleskopickou velkou racnu (bozi vec) a kvalitativne se mi jevi v pohode

Tajny tip na obcasne pouziti je u me Lidl. Koupil jsem tam nechutne jednoduche (provedeni tela klice a prepinani chodu) racnove vyhnute ockove klice ( RACNOVE OCKO JE "MUST HAVE" a nejlip jeste s kloubem,ale to zatim nemam - toto bych si treba s klidnym svedomim poridil https://www.lidl-shop.cz/POWERFIX-Sada- ... gLcUPD_BwE) a to je teda masa materialu. Tou 15kou bych do kebule dostat nechtel teda...fakt na tom neni co zkazit,protoze to je takova ta typicka "Ruska" konstrukce. Nevyhodou muze byt ze se s tim ne vsude vejdes

Jinak jestli jses snob, objednej si z USA Snap-On :-)
Naposledy upravil(a) jirka87 dne stř 11 zář 19:52, celkem upraveno 3 x.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od Spectral »

Za mě si vyber dle libosti něco od Fortum. Viz např. tady: https://www.az-hobby.cz/c/vyrobci/fortu ... ady-fortum
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od M.Z. »

Já kupuju už roky drtivou většinu vercajku od King Tony (prodejce fa Promos) a dobrá kvalita za dobrou cenu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od mmira »

jirka87 píše:... RACNOVE OCKO JE "MUST HAVE"
+1
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od Stepan »

mmira píše:
jirka87 píše:... RACNOVE OCKO JE "MUST HAVE"
+1
+2. Nevidím důvod to nemít, daleko líp se s tím pracuje "na plocho".

Pro firemní použití jezdíme vždycky do Narexu. Nevím kde se to vyrábí ani co to je zač. Ale chlapi si nestěžujou :ymhug:

Nářadí z Lídlu a podobných skrýší bych se obloukem vyhnul. Ségra si tam pár měsíců zpátky pořídila kufřík s nářadím (Gola+pár plochých klíčů+pár šroubováků+ izolovanékombinačky) aby jakože měla "na barák". Nechápu kdo to zboží vymyslel, ale budiž.

To všechno ovšem prosím pěkně za cenu, za kterou se ve speciálkách prodávají jenom izolované kombinačky. S tím Lidl šmejdem bych nějaký dráty fakt střihat nechtěl.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od blah »

Ja bych ten lidl zase tolik nezahazoval, za ty prachy to neni zase tak spatne, ale clovek si musi samozrejme vybrat co si koupi. Drive prodavali i racnove klice s kloubem, a zatim drzi. Ja mam ve vybave vzdy racnove, kombinovane ocko-ploche a racnu s orechama. Racnove samozrejme nejsou na to aby s tim clovek utrhnul nejaky zarezly sroub, ale zvlast u modernejsich aut, kde je prostor velmi omezeny, si praci bez nich nedokazu predstavit. Jinak co se znacek tyce - uz vickrat jsem musel nakupovat klice, ktere jsem zrovna v tu chvili potreboval, a tak jsem sahnul i po levnejsich variantach, a podle meho nazoru sla i cina v kvalite dost nahoru, uz se mi dlouho nestalo aby klic povolil drive nez sroub, a to jak u klicu, tak treba i imbusu atd. Takze ja bych se toho zase tolik nebal.
Naposledy jsem treba potreboval rychle obraceny Torx, tak jsem koupil racnovou sadu Geko, coz predpokladam neni zrovna velka znacka, a nemuzu si prilis stezovat. Osobne vetsinou klice driv postracim, nez znicim :-\
Odpovědět