Zajíždění nového motoru

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od pavproch »

Já bych se zeptal ještě jinak: dá se to trvale deaktivovat?

(Ale já su konverza, staromilská.... :ymhug: Je ale fuckt že tohle přesně je jedna z mnoha moderních vyfikaností, quli které bych si už nové auto (nikdy - never say never :D ) nekoupil.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od ctrl_j »

Zadny eco bych u noveho auta nepouzival, at uz to bude vypinat valce ci podtacet motor brzkym razenim nahoru (DSG). Stejne tak start/stop OFF.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od 970ka »

Jsem si zajížděl 911 ve sport modu a jak te'd chodí. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
keijei
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 25 črc 04:25

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od keijei »

Pánové, odpověděli jste mi přesně jak to cítím, ale neodpověděli jste na přímou otázku. Škodí eco mód motoru při zajíždění? Ptám se pro kámoše, který je happy, jak má nízkou spotřebu (a upřímně moc jezdit neumí).

Osobně jezdím skutečně extra rychle a motory zajíždím jinak, ale upřímně mne zajímá, zda tento speciální mód se vůbec může pro zajíždění používat. Ani prodejci mi nebyli schopni odpovědět (Auto Heller). Myslel jsem, že na spešl fóru o autech budete mít názor s argumenty.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od 970ka »

Problém je v tom ,že tu nikdo na eco mod nejezdí.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od janjan »

na každou otázku není odpověď a s každou situací není zkušenost... Jezdit v ECO módu s autem, co už má něco najeto je blbost. V čem je to blbost menší u nového auta? Ušetříš možná pár korun na phm, ale mechanicky auto utrpělo škodu za víc, jen se to neprojeví okamžitě jako číslo na PP. Příklad: Nevím, co to je za auto, ale beztak oktávka. Výměna dvouhmoty může být kolik? 25? Dejme tomu, že s tímhle zacházením vydrží max 150K km. To máš krásných 17 Kč na 100 km. A jezdí to na ECO mód za poloviční spotřebu, aby se to vyplatilo...?
keijei
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 25 črc 04:25

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od keijei »

Je to Kodiaq 2.0 4x4 140 kW automat 7 rychlostí. Takže při jízdě v nízkých otáčkách odchází setrvačník. Díky za info, s radostí předám. :-D

PS: V eco módu to mělo spotřebu 6,1 litru, ale byl to hnus. Po dálnici kde bylo 130 jsme jeli 100. :ymsick:
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zajíždění nového motoru

Příspěvek od Zajda »

Na to si měl koupit Octavii 1,6 TDI předokolku a jezdil by za 3,5.
《》
Odpovědět