225/45 R17 co koupit?

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od Snowman000 »

Celkom zaujimavy test pneu v tomto rozmere...
http://www.caranddriver.com/reviews/com ... ison_tests
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od pjanda »

nota & brasci: GY F1 GSD-3 hlucnejsi urcite jsou, ale to je kazda pneumatika s vyssi prilnavosti, je to zkratka pruvodni jev. Ale pokud stala otazka tak,ze na prvni miste jsou funkcni vlastnosti...

Takove semislicky se ve vyssich rychlostech, zvlaste na nekterych povrsich, projevuji zvukove podobne jak proudovy motor :) O slickach ani nemluve. Ale funguji...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od pjanda »

jarka: Chtelo by to zkusit, na kazdem aute funguje neco trochu jineho. Prodava je nekdo v CR nejak rozumne?
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od TomasK »

Tiez pokukujem po pneu tychto rozmerov, ale chcem nieco vynimocnejsie, nez bezne komercne pneumatiky. Moj sen sa rozplynul, ked som zistil, ze Pirelli Corsa sa nevyraba v tychto rozmeroch, ale natrafil som na Yokohama Advan Neova AD08.
Obrázek
Tak som zacal patrat po vierohodnych referenciach a vypadaju fakt pouzitelne. Snazim sa eliminovat nedotacavost na limite a na prednu osu by to mohol byt horuci kadidat :ymhug: Tiez sa vyborne javi aj Dunlop Direzza Sport Z1 Star Spec, ale tu som v nasich krajoch nenasiel na predaj a dovoz z USA vyjde cenovo ako dalsia sada.
Jeden z testov:
www.tomaskroner.com
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od jarka »

pjanda: Co vím, tak právě jejich dostupnost je jediný mínus. Cca jednou za půl roku je vozí Dany s typer.cz, tak jedině se domluvit s ním. Možná je budou mít i někde v německu. Koukněte na jeho fórum, tam má právě k výběru gum dost info (vše je ale úzce směřované na CTR).

TomasK: a není jednodušší řešení k eliminaci nedotáčivosti upravit geometrii, mohou vůbec k tomuto pomoci semislicky na všech kolech? Zvýší se také grip na zadní nápravě.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od TomasK »

jarka píše:a není jednodušší řešení k eliminaci nedotáčivosti upravit geometrii, mohou vůbec k tomuto pomoci semislicky na všech kolech? Zvýší se také grip na zadní nápravě.
Praveze geometriu upravovat nechcem, sam som si vedomy toho, ze by to pomohlo, a doporucovalo mi to par ludi, ale za cenu nerovnomerneho zjadzenia pneu to nechcem. Na druhu stranu, semislicky pojdu len na prednu osu, ako som pisal. Vzdadu mam nove F1 GSD-3, ktore maju trakciu nizsiu nez semislicky. Podobnu konfiguraciu ma mmira na M3 a funguje mu to vraj skvele.
www.tomaskroner.com
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od pjanda »

jarka píše:pjanda: Co vím, tak právě jejich dostupnost je jediný mínus.
A to je prave problem vsech UHP pneu v posledni dobe :( Clovek by si i vybral, ale koupit je, to uz je tezsi... Ale diky za tip, prozkoumam aspon tuto moznost, jakkoli to neni zrovna ta vysnena :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od jarka »

TomasK: Semi na předku a vzadu normál, je docela vražedná kombinace, od toho mě dost lidí odrazovalo. Já jsem to zkusil jen jednou (předek slick, vzadu normál) a v zatáčkách se moje fwd chovala jak rwd :) . Rozdíl v gripu náprav je hrozně veliký. Spíš bych zkusil malý negativní odklon na předku (já mám teď 0.75° a na gumách se to nějak zásadně neprojevuje). Na minulým autě jsem zkoušel i rozbíhavost (myslím 1mm) a ta měla taky dobrý vliv.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od pjanda »

jarka & TomasK: mmira mel nebo jeste ma na M3 E46 kombinaci Corsa Direzionale (nebo Asimmetrico, to je jedno, zkratka derave Corsy :) ) vpredu a F1 GSD-3 vzadu a mne osobne se to velmi libilo. Mira to mozna oznacni za prilis akcni, ale mne to bylo prijemne - M3 je jinak nedotaciva a placava, takto se chovanim prilizila treba Z4M, ktera je naopak velmi "zataciva".

Ale tezko soudit predem, co komu bude vyhovovat, musi si to kazdy zkusit sam. Ja mam rad auta pretaciva, je s nimi vice prace, ale dokazou byt rychlejsi nez ta nedotaciva. Nekomu se ale zdaji byt prilis zaludna...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 225/45 R17 co koupit?

Příspěvek od TomasK »

Je mi luto maleho OT, ale neda mi nerozsirit tuto temu. Prave chovanie e46 3.0 Mpaket a e46 M3 je do istej miery podobna (obe auta su na limite nedotacave a vychadzaju z rovnakej koncepcie). A prave vacsi grip na prednej naprave a mensi na zadnej mi pride u RWD prirodzenejsie, a utrhnutie zadku korigovatelnesie, nez hrnutie auta zo zatacky von. Takze moj nazor je, ze to skusim v prvom rade so semislick pneu vpredu(tak ci tak sa ziada vymena) a pripadne by som to riesil geometriou, pripadne sport. stabilizatormi, alebo to nechal plavat a uspokojil sa uz aj tak s nadstandardnymi vlastnostami, vo vacsine situacii neutralnymi.
www.tomaskroner.com
Odpovědět