Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Když se chcete ponořit do nitra...
mari1300
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20 led 22:13

Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od mari1300 »

Zdravím,
mám dotaz ohledně ošetření podvozku nátěrem proti korozi.

V minulosti jsem to řešil mechanickým očištěním, natřením odrezovačem a pak následným nátěrem buď základovky+vrchní barvy, nebo přímo jedním nátěrem spec. barvy na rez (Hammerite ap.). Bohužel to němělo dlouhodobý efekt a za čas se koroze opět objevila-de fakto jsem nenašel barvu, nebo postup, jak korozi na delší čas nějak účinně zastavit...

Z toho, co jsem zjišťoval(když opomenu standartní výše popsaný postup), jsem zjistil + slyšel tyto rady:

1. Nátěr podvozku +případně dutin OLEJEM -nátěr štětcem(někdo radí vyjetým olejem z friťáku, někdo jakým koli oleje používaným v motorismu, někdo olejem smíchaným s nějakou vazelínou=hustší konzistence...).
-údajně se na takto ošetřený nátěr nalepí prach a vytvoří se vodě odolná emulze, přes kterou koroze jen tak neproleze(ošetření podvozku,dutin)+ se to zároveň promaže.

2. Ošetření SUŘÍKOVÝM PRÁŠKEM + LNĚNOU FERMEŽÍ (údajně tvrdne caa 2 měsíce!)
-o této metodě jinak nic nevím...

3. Použití tzv. Super Neutralizátoru KOROZE


Samozřejmě pak by taky šlo dát auto do servisu a nechat na něm provést spec. nástřik, ale po zkušenostech se servisama a kvalitou odvedené práce se snažím (co je v mých silách), si určuté opravy a údržbu dělat svépomocí-alespoň člověk ví, jak to má udělané...

Druhá věc je, co na různé nátěry a nánosy řekne později mechanik, co na autě pak musí něco měnit ap., protože řada různých a různě napatlaných nátěrů akorát v mnoha případech ztěžuje přístup a povolení určitých partií a šroubů...

Byl by nějakej osvědčenej a vyzkoušenej tip na antikorozivní nátěr s dlouhodobějším účinkem?

Mě z toho vychází asi nejlépe nátěr olejem(otázka zní jakým), protože např. rezatý plot na chalupě jsem kdysi natíral vyjetým olejem z friťáku, ten následně jako-by zaschl a vytvořil film a od té doby to nerezne(aplikováno přímo na rez bez většího čištění...)

Díky
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od pavproch »

Resistin ML na dutiny

Tlumex na vnější plochy
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od dali »

Záleží co je to za auto a kolik do toho chceš dát..
Mě přesvědčil timemax.de.... snadný, ani levný to neni, ale když dokážou dát 20 let záruku proti proreznutí, v případě že si jetý (!) auto necháš protikorozně ošetřit jejich přípravkama, přímo v jejich servisu, tak si asi budou sakra jistý tím co dělaj.
Hoyohoyo
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07 srp 14:45

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od Hoyohoyo »

dali píše:Záleží co je to za auto a kolik do toho chceš dát..
Mě přesvědčil timemax.de.... snadný, ani levný to neni, ...
Co si mám představit po pojmem levný to neni? Do 5000,-, do 15 000,-?
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od Shr3k »

Na již započatou korozi existují antikorozní vzlínavé dvousložkové pryskyřice, jinak jako pavproch.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
dali
Autoškolák
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 13 úno 13:16

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od dali »

Hoyohoyo píše:
dali píše:Záleží co je to za auto a kolik do toho chceš dát..
Mě přesvědčil timemax.de.... snadný, ani levný to neni, ...
Co si mám představit po pojmem levný to neni? Do 5000,-, do 15 000,-?
Záleží na velikosti auta a rozsahu už existující koroze. Do 5000 určitě ne, ani u novýho malýho auta, mezi 5000-15000 pravděpodobně ano. Je potřeba k tomu koupit speciální stříkací pistoli, která zvládne tuk ohřátý na 110°C (zhruba 90Euro) + něco čím ten tuk ohřeješ. Elektrickej zavařovací hrnec za necelý 2000 lze použít, ale ideální neni. Nejlíp funguje vařič s indukční plotýnkou. Když s tím začneš, nenávidíš okamžik kdy ses pro to rozhodnul, ale s trochou sebezapření se to ustát dá.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od Dallen »

Co chces osetrovat?

Co se tyce podlahy, podbehu.

Idelne ocistit zakladovka (dvou slozka epoxid), na to nastrik (prelakovatelny) typz ranal, dinitrol apod. Nepreklak funguje taky dobre ale je to strasna sracka.

Dutiny jsou velmi dulezite. Pouzicam kombinaci konzervacniho oleje (konkor 101) se starym reziatinem ktery ma konzistenci medu a konkoru 500. Vznikne emulzebktera zatece vsude, ale zaroven po nejwke dobe trosku ztuhne a tim nestece atd.

Prolit vse co jde timhle kokrejlem je nejlepsi reseni koroze
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Hoyohoyo
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07 srp 14:45

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od Hoyohoyo »

Dallen píše:Co chces osetrovat?

Co se tyce podlahy, podbehu.

Idelne ocistit zakladovka (dvou slozka epoxid), na to nastrik (prelakovatelny) typz ranal, dinitrol apod. Nepreklak funguje taky dobre ale je to strasna sracka.

Dutiny jsou velmi dulezite. Pouzicam kombinaci konzervacniho oleje (konkor 101) se starym reziatinem ktery ma konzistenci medu a konkoru 500. Vznikne emulzebktera zatece vsude, ale zaroven po nejwke dobe trosku ztuhne a tim nestece atd.

Prolit vse co jde timhle kokrejlem je nejlepsi reseni koroze
Vlastně asi celé auto. Je to Felicie.

Bohužel nejsem technicky moc zdatný a hlavně na to nemám prostory. Ale potřebuju auto něčím "napumpovat", protože bohužel nemám garáž.
Já vím, že pokud to nebudu mít garážovaný tak reznutí nezabráním, ale abych to co nejvíc zpomalil.
A rovnou se zeptám, má někdo typ na nějakou dílnu v Praze kde by to byli schopní udělat a případně co po nich mám chtít?

Díky.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od oxik »

No, řekl bych, že kvalitní ochrana spodku bude dražší, než je zůstatková cena auta..
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Antikorozní ochrana/nátěr-(podvozku)

Příspěvek od Zajda »

Oživím to tu. Nějaké reference na aplikační centra Dinitrol v ČR nebo jiné obdobné služby? Potřeboval bych ošetřit nejeté auto co přinejhorším hnilo při stání u dealera. Jsem si naprosto jistý, že sám to dělat nehodlám :)
《》
Odpovědět