Nesvieti spiatočka

Když se chcete ponořit do nitra...
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Bravo »

Zajtra skusím a dám vedieť.
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Bravo »

Keď som to skúsil tak to aj tak nesvieti, takže snímač je okey.Kďe je potom chyba?
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Píí »

No pokud jsi zkoušel připojit kabely + žárovku na snímač a nesvítí, tak je v háji snímač...
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Bravo »

Ja som pripojil kábel do konektora a nesvieti.Tak isto som skúšal premerať tie konektory skúšačkou tak 1kábel čo ide od poistok do konektora tak do toho prúd ide a do toho dalšieho nie.Už fakt neviem kde je chyba čo mám robiť?
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Píí »

Pokud nevíš co s tím, tak to radši kopni do servisu. Třeba to je něco za pár stovek, ale lámal by sis s tím hlavu ještě několik týdnů.
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Bravo »

Predchvilou som prisiel od autoelektrikara a tiez mi nic moc nepovedal.Tak by som chcel vedet kde moze byt chyba alebo kabelaz ako je to tam pozapajane alebo nejaka schema.alebo ci tam na to svetlo spiatocky neni nejake rele alebo zvlast poistka.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Píí »

No počkat. Ty píšeš na fórum a ještě jsi si nezkontroloval pojistky? :))
Tak s takovou věcí jsem nepočítal. Bohužel jsem nenašel schéma pojistkové skříně, takže zkus hledat nebo je vyzkoušej jednu po druhé. Hlavně pozor! Pojistky zkoušej multimetrem, protože ikdyž se tváří v pořádku, tak můžou být špatné. Ještě jsem se nesetkal s autem, že by šlo světlo zpátečky přes relé. Nevidím v tom smysl. Takže relé bych zatím nechal v klidu.
Našel jsem ještě, že se někdy dotrhaly kabely v motorovém prostoru. Zkus jít po kabelech a dívat se, jestli nejsou někde prodřené, potrhané nebo roztrhané. Hlavně zkontroluj ty kabely od snímače! Zařaď zpátečku a u zadního světla proměř proud do světla. Tím se ukáže, jestli je problém v kabelu nebo v samotném světlu.
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Bravo »

Poistky skontrolovane cez multimeter a vsetky su okey.Takisto ked som v zadnom svetle odpojil ten konektor od svetla a skontroloval ci tam ide prud pri zarazenej spiatocke tak mi nikde neukazalo ze tadial ide prud(nikde skusacka nezasvietila).Co dalej skusit?
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Píí »

V tom případě jsou v háji kabely. Musíš jít po kabelu a hledat příčinu. Může to být zoxidovaný kontakt nebo někde prodřené a jde to do zkratu.
Bravo
Autoškolák
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07 led 21:56

Re: Nesvieti spiatočka

Příspěvek od Bravo »

A prosim ta kadial ide ten kabel?lebo na fiate s timto nemam skusenost.ci nejde nahodou od spinaca smerom k hmlovke a potom smerom doprava k spiatocke.alebo kde hladat chybu ked mam ist po celom kabli od spinaca az k svetlu rozoberem snad pol auta ne?
Odpovědět