Zimní "sportovnější" pneu

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
borekb
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 srp 17:13

Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od borekb »

Ahoj, hledám zimní pneu 205/45 R17 na své Clio. Mám pocit, že většina testů probíhá někde v horách, ve velké zimě a třeba ne úplně s ohledem na dynamickou jízdu. Já ale žiju v nížině, auto přes zimu nejčastěji jezdí na suché nebo mokré silnici, občas s břečkou a na sněhu spíš výjimečně. Docela bych taky stál o to, aby guma rozumně fungovalo, když se udělá teplo a hezky, pokud to nějaká zimní vůbec umí.

Zatím mě to táhne k Michelin A4 hlavně kvůli životnosti vzorku - u této gumy je šance, že při nevelkém zimním nájezdu a očekávaném prodeji auta po pár letech to budou jediné zimní gumy, co na to kdy budu pořizovat. Ale co jí vám, třeba je A4 dělaná na horské oblasti a pro svižnější jízdu je nevhodná nebo něco takového.

Poradíte, doporučíte?
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od Kavis »

Zrovna je na seznamu tohle :-D
http://www.novinky.cz/auto/316231-test- ... vedle.html
Sice tam není přesně tenhle rozměr, ale ty 2cm šířky asi moc dělat nebudou.. a test R15 mi udělal radost, páč se mi ve sklepě válí nové Contiky na Mazdičku :-D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od mmira »

borekb: precti si nasledujici http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/tes ... skou-zimu/ a budes mit jasno :-)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
borekb
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 srp 17:13

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od borekb »

Díky, minimálně to je dobrý námět k přemýšlení. Navíc koukám, že Michelin A4 se vůbec v rozměru, který potřebuji, nedělá (nevím, kam jsem předtím koukal...).

Když už jsme u toho, můžu pár otázek k teorii? Je to tak, že guma s podélnou drážkou v dezénu má větší předpoklady být "sportovní"? Minimálně když jich pár projdu, tak to tak vypadá, a možná by to i dávalo smysl logicky (představuju si to tak, že podélná drážka, nebo hned několik, pomáhají držet pneumatiku v zatáčkách). Taky jsem někde četl, že je dobrý asymetrický design, kde různé části gumy mohou plnit různé funkce, ale kdoví jak to je - např. Renault na základní podvozek Sport montuje asymetrické Eagle F1, zatímco na Cupu jsou směrové dunlopky.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od mmira »

daleko podstatnejsi, nez vzorek, je smes. vzorek je jen od toho, aby odvadel vodu (na snehu zvysil trakci).
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
jancsi
Pan Řidič
Příspěvky: 280
Registrován: stř 16 úno 11:50
Bydliště: Praha

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od jancsi »

mmira píše:borekb: precti si nasledujici http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/tes ... skou-zimu/ a budes mit jasno :-)
Fakt dobre :-) Zimaky som objednaval tak 5 dni dozadu. Po pozitivnych skusenostiach minuly rok, ked na radu jedneho pneuservisu na E46 nasadil Nokiany , tak na E60 som si takisto chcel dat "nejake" Nokiany. A pozeram, ze som objednal presne WR A3, akurat v rozmere 245/45R17. Zajtra ich prezuvam, tak uvidime aka bude Zima a ako ju budu zvladat :-).
E46 325i + E60 550i
borekb
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 srp 17:13

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od borekb »

Ještě další hloupá otázka. Jak je možné, že má Michelin oproti zbytku o tolik větší výdrž / životnost? Mají nějakou zázračnou směs nebo je to prostě tvrdší guma, která třeba na mokru funguje hůř? Viz třeba tato tabulka: http://www.pneunet.cz/testy-pneumatik/t ... 5-17-2013/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od mmira »

tezko rict, obecne ale plati, ze guma bud drzi vzorek nebo auto na silnici. opravdu sportovni gumy mivaji nizke cislo tzv. treadwear indexu. na druhou stranu je fakt, ze treba super guma Michelin SuperSport ho ma 300, podobna Pirelli P Zero jen 220. svym zpusobem je to ale taky jen teoreticke cislo, ja mam Supersporty na aute par tisic km a myslim, ze vic jak 10t nedaji.

imho se tedy neda rict, ze guma s vyssi deklarovanou zivotnosti bude drzet hure.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
borekb
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 srp 17:13

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od borekb »

Asi ne, ale konkrétně v tom ADAC testu je Michelin mezi nejlepšími jen proto, že má tak skvělou životnost vzorku. Ve všem ostatním (kromě sucha) nijak excelentně nedopadl, tak tam možná nějaká spojitost je.

Nemáte někdo zkušenost s Bridgestone Blizzak? Má dobré známky v podstatě ve všem a cena je podobně rozumná jako u Nokianů.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní "sportovnější" pneu

Příspěvek od pavproch »

pokud se bavíme o LETNÍCH, tak potvrzuju tu životnost.... bridže potenza RE050A (treadwear 140) mi už dvakrát vydržely jen 17tis km... zatímco P-zero (treadwear 220) vydržely asi 25tis km při stejném stylu jízdy.... a taky potvrzuju ty vlastnosti: P-zera mají nižší přilnavost na suchém asfaltu (začínají pískat a klouzat krapet dřív než Bridže)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět