Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

Ted o víkendu jsem to přehodil. Dvě kola na pravé straně šla snadno. Vrm, šrouby pryč, vyměnit, hotovo. Levé přední rázový utahovák nepovolil (se teda divím protože jsem ho dotahoval momenťákem stejně jako ostatní.. asi prostě se připekly, netuším.). Levé zadní srouby bez problému. Naopak se připekl disk k náboji. Musel jsem tam dát 3x šrouby, popojet 50m sem a tam a pak tedy disk po asi 5x kopnutí konečně odskočil.

Měděnku dávám na dosedací plochy, předtím oškrábané kartáčem. Ale asi souhlasím, že nějaká pasta by tedy byla lepší. Co grafitová? Stačila by?
A měděnku si nechám na druhé auto kde jsou plecháče.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Duke_Luke »

vraj prave pouzitim medenej vazeliny/spreju na roznych kovoch vznikne reakcia a ono sa to tam pripecie. Mozem potvrdit, ze som to robil ako ty - popojazdenim a zabrzdenim a potom som este okopaval koleso, nech povoli. :)) Co som cital ja najnovsie, tak sa ma pouzit vosk v spreji ,ale len na dosadaciu plochu disku - nie naboja. A to je cele.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

hm hm... okej, tak si seženu vosk ve spreji
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Honza42 »

Už 40 let mažu závity grafitkou a 40 let poslouchám, že se to nemá. :D A po zakoupení momenťáku zjišťuji, že celou dobu utahuji na takových 150Nm. Jenže moment se stejně vyřádí třením na tom kuželu, kde se zadře hliník z ráfku proti oceli šroubu. Takže šroub těžko přetáhnete, pokud jde o osové předpětí a krutové namáhání. Vyjímkou byly šrouby s integrovanou ocelovou podložkou, což bylo ovšem v době, kdy se tolik nešetřilo.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Snowman000 »

Tak Passata mam prezuto na nove Michelin Alpin 5...a par hodin na to uz som ich rovno odskusal na nejakom tom snehu a hrabe to slusne, ale Audina sla teda lahsie bokom :|
Obrázek
...jo a pri prezuvani sme mali peknu spolocnost :ymdaydream:
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

Hezká dílna. A čučím že ty brzdové čelisti nemáš vůbec zasraný. Vypadají poměrně čistě.

jinak jsem druhé auto přezul o víkendu za 36 min vč. přípravy nařadí a uklidu. Musím říct, že razový utahovák z lidlu za 1800 byl kaufl této pětiletky :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Snowman000 »

Diky diky. Jo dilna dost pekna, bral bych taku, hlavne ten zdvihak je sexy :P Takto som to mal za 30€ ;;)

Keby som mal druhu sadu (musim si ju niekde v 18" velkosti zohnat na leto) tak si to prehodim tez sam. Ale dva tyzdne dozadu som prehadzoval dve "cudzie" auta a s dvomi dvihakmi a dvomi rukami to ide fakt rychlo :D
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mattonecz »

Jaké zimní pneu na Q5? 235/60/18. Jezdit ve sněhu moc nebude.

Koukám např. na CONTINENTAL WINTERCONTACT TS870P
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od petr_riha »

mattonecz píše: úte 07 pro 11:48 Jaké zimní pneu na Q5? 235/60/18. Jezdit ve sněhu moc nebude.

Koukám např. na CONTINENTAL WINTERCONTACT TS870P
Tyhle mám na Tiguanu a jsem s nimi spokojený. V horách nebydlím, ale na sněhu něco málo mají odjeto. Nebál bych se do nich jít znovu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mattonecz »

jo i dle testů asi nej. ještě micheliny jsou dobrý, ale ty sou lepší spíš na sníh.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět