Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od M.Z. »

Letos na M2 opět prověřené Rikeny.
Na Transportera jsem pořídil Contíky 870 tuším, s těmi minulými jsem byl velice spokojen i při letním dojíždění na plátno. Vydržely cca 40tkm a dobře držely i v létě.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od abgx1 »

Rozmyslam co obut na toyotu proace city verso. 205/55 R17

Najazd tak 15k km rocne. Nikdy to nepojde k moru a asi ani do tatier.
Obcas sa s tym ide co to da(cize 180+ dialnice, v zakruty za kvilenia pneumatik) - tak 10-20% casu.

Je to FR dodavka. Jazdne vlastnosti tomu odpovedaju. Jazdi to snad na urovni socialnej verzie T6.
_________


Je blby napad hodit tam celorocky a letne predat? Pacilo by sa mi pri tom najazde mat jednu sadu pneu + nemusel by som tym padom zhanat dalsie disky.



Mam v ocku Goodyear Vector 4Seasons Gen 3
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od M.Z. »

klidně celoročky, já to tak mám na dodávkách s nízkým nájezdem
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od abgx1 »

Nema to tendenciu jazdit ako zimna pneumatika v lete? A celkovo tak spongiovito?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od petr_riha »

Tak jasně, že celoročka není ani jako kvalitní letní v létě a kvalitní zimní v zimě. To snad nikdo ani nečeká. S malým nájezdem a vědomím, že mám obuté celoročky, se s tím ale asi dá jezdit.

PS. většina lidí dojíždí v létě zimní (sjeté, často staré a tvrdé), kupují stlačenou tmu z číny. Tam nová kvalitní celoročka udělá lepší službu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Arkis »

Jezdím už docela dlouho celoročky na osobním autě, protože s ním najezdím do 15t km ročně. Aktuálně mám od 2021 Nokian Seasonproof XL. Dřív jsem měl na autě letní Michelin Primacy (už nevím číslo) a ty byly mnohem tišší. Do zatáčky ale pěkně podrží i ty celoroční a málokdy se dostanu k hvízdnutí. Na vodě jsou taky super. Na sněhu jsou ucházející. Zimní Nokian WR D3 byly o dost lepší. Jenže jezdím z 99% nížiny. Sníh vidím měsíc v roce a na silnici týden v roce. Na sněhu si tedy ten týden dám větší pozor a tím se mi vyplatí nemít zimní.

Pokud ti nebude vadit ten hluk (ve srovnání s letní) a nejezdíš do hor, tak bych do toho šel. Jinak když se bavíte o těch čínských tmách, tak na služební auta teď fasujeme celoroční Tomket Allyear 3. Já mám ještě klasické zimní, ale co jsem si to zkoušel v autě kolegy, tak se nezdají být vůbec špatné. Hlučné jsou zhruba stejně jako ty Nokiany. Až budu, asi příští rok, řešit celoročky na osobní auto, tak nad nimi ještě budu přemýšlet. Vychází aktuálně o cca 1/4 levněji jak ty Nokiany. Původně jsem chtěl lepší, kvůli tomu hluku, ale ty ceny pořád rostou dál, takže ty vysněné Michelin Crossclimate 2 asi na autě už neuvidím.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od abgx1 »

Unable to continue its reasonable performance in the snow, the Tomket budget tyre is an excellent option if you want to show off to your mates by drifting around your front wheel drive car in the wet, but not the best purchase if you want a safe, predictably balanced car with grip. It oversteered a lot, and it was slow, 12 seconds off the fastest. I might sound like a stuck record, but please avoid budget all season tyres, they can be fine in one area, but never all of them.
Vo videu na tyre reviews vravel ze to je prvy krat co mu auto uletelo az na inu trat. (O tomketoch)


Vezmem teda tie Goodyear, mininalne ako nahrada zimnych budu tip top. A ak ma nebudu bavit tak v jari proste zase obujem Primacy 4.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Arkis »

Fasujeme je až letos. Sníh tedy ještě neviděly ani z vlaku. :) Na suchu a lehkém mokru zatím byly srovnatelné s těmi Nokiany. Celkem mě štve, že jsem neměl možnost je zkusit ty cca 2 týdny zpátky, kdy tak krásně vydatně pršelo.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od abgx1 »

No podla recenzie boli na snehu a suchu fajn. Problem bola voda

https://youtu.be/QQQjamHdqZk?si=3ueVXmhCCoAmfoIJ&t=297

Tu to mas aj s timestampom
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od abgx1 »

Spravil som na tych Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 par stoviek kilometrov a som velmi prijemne prekvapeny.

Auto (ten proace) prislo na tovarenskych primacy 4, jazdilo to velmi zle. Plavalo to horsie ako 15rocna dacia s vymlatenym riadenim. Nulovy feedback, na limite bolo nemozne trafit cistu stopu(nahodne to odskakovalo o desiatky cm lubovolnym smerom). Pocitovo to bolo ako zimne pneumatiky nafukane na 1,5baru(akurat to lepsie drzalo)

Ale tak vravel som si ze je to francuz, asi bezna vec. Vpodstate som s nim uz vobec nejazdil "rychlo", bolo to unavne.


Po prezuti na goodyear to odrazu zacalo jazdit ako auto. Vsetko hore vymenovane sa odstranilo. Stale je to tazka krava s precitlivenym ESP, ale je to ovela menej nedotacave, ovela presnejsie, konecne mam pocit to mam v ruke.


Celkovo to cez zakruty ide ako dobra letna pneu(trebars S1 evo2), akurat na plnych brzdach to je take poslabsie, pripominajuce zimaky aj ked s vacsim gripom
Odpovědět