Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Shr3k »

mmira píše:jo, to. papir o technicke zpusobilosti, se kterym to pripadne lze zapast i do naseho TP.
Hledal jsem jen stejné rozměry a ET co mám TP. Ty bylo potřeba stejně potřeba vyfitrovat podle ABE, aby tam bylo 191kW a nebyla zmínka jako "Nicht zulässig an Fahrzeugausführungen die mit folgender Bremsanlage ausgerüstet sind: Achse 1: 4-Kolben Festsattel Kennz. brembo mit bel. Scheibe Ø345x30 mm"...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mattonecz »

Ty skoro sjety letnaky uz v nedeli docela klouzaly teda, ve 4 stupnich a hustym desti. To pak i ta moje slabota hrabe na 3 a to je divny :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Leguana sem minulý týden posadil na asi 5 let staré zimní Pireli Scorpion, už značně ojeté a hlavně tvrdé jak puk. U Strnadla už mám 4x Nokian WR SUV 4 M+S - budou to pro mne úplně první Nokiany, nikdy sem je na žádném autě neměl, taxem zvědav. Obuju je ale asi až koncem listopadece/v prosinci.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mmira »

nechal jsem si pres vikend pripravit zimni komplety na obe auta. v obou pripadech 235/40 R18, vse Nokiany WR A4. lonska sada je vyrobena v rusku, letosni ve finsku.

ta lonska vozena na Cupre ma 6 mm, tedy 2 mm ubytek za sezonu (cca 8t km). prijde mi skoro neuveritelne, jak malo to ubylo.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Zítra mám u Strnadla perný den - brambor dostane 4 nové P-sotozero gen III, Leguán 4 Nokiany (ani nevím jaké, prý pro SUV) a Pindica 2 P SnowControl dopředu. Zábava na celé dopoledne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Všech 10 kol přezuto.... i pocitově (skrz volant) jsou všechny ty gumy (materiálem) výrazně "měkčí". Na pocity z Nokianů jsou cca 3km, co sem s nima ujel krapet málo...

Jinak, až když člověk takle přezouvá víc kol z vícero aut najednou, taxi uvědomí, že to není levný špás - při těch 10ti kolech to v průměru na jedno kolo vychází (sundání kola, přezutí + vyvážení, nasazení kola) na 270kaček.... ale nestěžuju si, jen konstantuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od M.Z. »

Proto si přezouváme sami :) a nemusím nikde čekat fronty.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mattonecz »

Já sem zrovna v metru a jedu si pro prezuty vůz na Nokian D4 a nový přední desky brembo
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Jak píše Marek, to je ideální stav, taky jsem už zvažoval, že si snad pořídím zouvačku a vyvažovačku. Už jsem taky winter-ready - mám na Sportu nový Kormorány, tak jsem zvědavej jak obstojí (1300 za gumu v R17, jsem neodolal :) ).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Zajda »

Já jsem na zimu připraven skoro už od léta, na TDIčku jsem dojezdil letní na plátno na přelomu září a října, u type-r jsem v srpnu zhodnotil rychlost svého mechanika a objednal taky zimní, příští týden už v něm prý konečně budu jezdit :) Nad Kormorány jsem taky uvažoval, jelikož 205/45 R17 je podobný atyp jak 195 R17 na Swifta Sport. Nakonec obě sady Kléber Krisalp. Musím říct že na asfaltu v plusových teplotách byly Hankooky (195/65 R15) icept 452 lepší, fakt super gumy do české teplé zimy. Kléber se přestal žvýkat až tak ve 2°C.
《》
Odpovědět