Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Tak. Zítra budeme přezouvat na zimní.... ale (prozatím) jen zimní kola - Strnadel už má nové zimní gumy skladem, tak přezujeme to co je už sjeté (asi 4 sady) a tímpádem budeme vyhlížet (přicházející) zimu připraveni...

Akoráth... kopíruju co sem naspal na OF.cz:
pavproch píše:Reaguju se zpožděním od dvou kukund do několika let. Ftymto přypadku asitak několik měsíců.

Chodím tama denně 2x (tam a z5) ale docvaklo mito až fčíl, dyž sem v říjenci šel zprce polemlesemloukou3 dom.... Děda (zanícený zahrádkář) měl lidovou moudrost: když je dost ovoce, bude pěkná zima. A (většinou = skoro vždy) mu to tak i vyšlo. No, a já denně 2x chodím skrz ovocný sad (mix jabka, hrušky a švestky) a letos na ani jednom ze snad 30 stromů, co ten sad má, nebylo ani jedno jappko, gruša nebo trnka. Ani kus. Nic. To teda ta nadcházející zima bude stát za prd. Kéž byse děda mýlil.

Loňská zima nebyla špatná a taky že jo, loni se tam touhle dobou (speciálně) švestkoním lámaly větve, kolik tam bylo (zralých) trnek (se musím přiznat, sem si i semtam nějakou utrh, no).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Tak, ode dneška na zimních.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Pindica dostala (jako každý podzim) dopředu nové zimáky (185/65 R14 - Pirelli už tenhle "moc malý" rozměr nedělá, tak Nokian). Může nasněžit.

A po čerstvé zkušenosti s povolováním šroubů (zapečené teplem od brzd? = Strnadel pyskoval fest) sem si radši i hned do své dílny objednal půlmetrový trhák s ořechem na šrouby, bez něj bych to (někde na krajnici) neměl šanci obyčejným klíčem (17) povolit.

Na bramborovi2 sem šrouby na předních kolech měl zapečené tež.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

To je tak, když se při přezouvání náboj nevezme drátěným kartáčem + nedá se tam měděnka a ještě se to dotáhne pistolí.
Mě na přezouvání stačí 400 Nm rázový utakovák z lidlu. Vždy na brnk, šuch šuch šuch, tohovo.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od honziss »

Předseda píše: stř 03 lis 21:08 To je tak, když se při přezouvání náboj nevezme drátěným kartáčem + nedá se tam měděnka a ještě se to dotáhne pistolí.
Mě na přezouvání stačí 400 Nm rázový utakovák z lidlu. Vždy na brnk, šuch šuch šuch, tohovo.
Presne! :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Zajda »

Jste mi připomněli že jsem pár týdnů nazpět využil na doporučnení kolegy pneuservis Kopecký (Bestdrive) ve Valmezu.
Pohříchu první v životě, kde jsem viděl momentový klíč v akci.
Že by byli až tak pintlich a studovali autodata pro každé auto teda ne.
Ale když jsem si řekl, nastavili co jsem chtěl.

3 chlapi, každý svůj úkol, vykládání z kufru, demontáž, nakládání do kufru, vyvažování, montáž, dotahování, vše probíhalo současně.
Samotná akce nemohla trvat o moc víc než 5 minut.
Platil jsem kolem 3 kil za přehození sad s vyvážením, neuvěřitelné.

Jestli čistili náboje nebo dávali nějaké protikorozivo jsem nepostřehl.
Kolo se vyvažovalo mimo dohled a kupříkladu servisní postup Škody je stříkat jen dosedací plochu disku jemnou vrstvou dutinového vosku.
Takže nevylučuju.

Normálně si přehazuju sám, tentokrát mi upadaly závažíčka po jedné sezoně na disku z origo příslušenství Renault.
Ten jima byl doslova zaplevelený.
V pneuservisu jen ubírali :-)

Každopádně moje motivace to dělat ještě někdy sám dost klesla když jsem projednou zavítal do podniku kde nepracují opice.
《》
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Kavis »

Medenka je vetsinou vyrobcu zakazana a doporucuje se spis keramicke mazivo. Napriklad kdyz nekdo da medenku mezi kotouc a naboj a pak chce kotouc reklamovat, tak je to automaticky duvod k zamitnuti. Samozrejme kdyz to precizne ocisti, tak se to blbe dokazuje.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

Proč ne měděnka? Co jsem našel tak kombinace měd-vlhkos-voda není štastné. Ale u kola si myslím, že ALU disk je stejně slitina ještě par prvku, ale hlavně že ta mikro vstva měděky ve sprayi s tím asi moc nezamává..

Ale třeba to dělám celou dobu špatně..?
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od _sulcik_ »

asi kvůli elektrickému potenciálu mědi. Proč si tam zbytečně tvořit další elektrochemický článek.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Jojo, taky jsem to někde slyšel (myslím pan Vaculík ze SM), že měděnka je špatně a automobilky mají na toto předepsán nějaký vosk. A úplně správně jen dosedací plochy a né závity, kdy předepsaný dotahovaci momenty počítají se suchým závitem. Protože nemám ten vosk, tak dávám malou vrstvu medenky na dosedací plochu na disku a před tím ocistim obě strany. Když už jsou šrouby nějak starší a je vidět zub času, tak je taky malinko osetrim (ale jen zimní provoz). Všechny moje relativně lehký auta dotahuju na 120nm a po cca 10km vždy ještě dotahnu a nikdy nebyl problém s nějakým samovolným povolením a povolováním po sezoně. A od tý doby co používám rázový utahovák od dewaltu (1300nm max) tak je to vyloženě radost to měnit :) (nejvíc práce je nanoseni disků).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět