Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od honziss »

Jaggie píše: úte 18 dub 09:10
Brus píše: úte 18 dub 07:05 a proc vlastne chces vetsi kotouce?
Pri trochu ostrejsim presunu lehce mekne pedal. Je taky znat, ze je C7 o neco tezsi nez minula generace.
Pristi tyden budu delat nove predni kotouce a desky plus brzdovku. Az se zajedou, tak znova zhodnotim.

*PS: jen vetsi kotouce by tam nesly, sly by dohromady se trmeny(6pistku) z S6/S7.
predpokladam, ze behem par mesicu bude i ECU tuning
Zvaz jestli nedat lepsi hadice + lepsi brzdovku, tyhle 2 levny blbosti vetsinou posunou oem brzdy dost nahoru.

Vetsi brzdic, kotouc a kolo ti udela kolik? +5kg na kole, to nechces..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Jaggie »

honziss píše: úte 18 dub 13:54
Jaggie píše: úte 18 dub 09:10
Brus píše: úte 18 dub 07:05 a proc vlastne chces vetsi kotouce?
Pri trochu ostrejsim presunu lehce mekne pedal. Je taky znat, ze je C7 o neco tezsi nez minula generace.
Pristi tyden budu delat nove predni kotouce a desky plus brzdovku. Az se zajedou, tak znova zhodnotim.

*PS: jen vetsi kotouce by tam nesly, sly by dohromady se trmeny(6pistku) z S6/S7.
predpokladam, ze behem par mesicu bude i ECU tuning
Zvaz jestli nedat lepsi hadice + lepsi brzdovku, tyhle 2 levny blbosti vetsinou posunou oem brzdy dost nahoru.

Vetsi brzdic, kotouc a kolo ti udela kolik? +5kg na kole, to nechces..
Brzdovku mam tedka porizenou ATE t200, uvidim jestli se neco zmeni. Diky za ty hadice, asi prijdou na radu jako dalsi.
400mm kotouc je okolo 14.7kg
nynejsi 356mm kotouc ma 13.8-14.0kg
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od honziss »

Jaggie píše: stř 19 dub 04:02
honziss píše: úte 18 dub 13:54
Jaggie píše: úte 18 dub 09:10
Pri trochu ostrejsim presunu lehce mekne pedal. Je taky znat, ze je C7 o neco tezsi nez minula generace.
Pristi tyden budu delat nove predni kotouce a desky plus brzdovku. Az se zajedou, tak znova zhodnotim.

*PS: jen vetsi kotouce by tam nesly, sly by dohromady se trmeny(6pistku) z S6/S7.
predpokladam, ze behem par mesicu bude i ECU tuning
Zvaz jestli nedat lepsi hadice + lepsi brzdovku, tyhle 2 levny blbosti vetsinou posunou oem brzdy dost nahoru.

Vetsi brzdic, kotouc a kolo ti udela kolik? +5kg na kole, to nechces..


Brzdovku mam tedka porizenou ATE t200, uvidim jestli se neco zmeni. Diky za ty hadice, asi prijdou na radu jako dalsi.
400mm kotouc je okolo 14.7kg
nynejsi 356mm kotouc ma 13.8-14.0kg
Na funkcni upravy auta a dily mi prijde dobry gt sports praha (jen doporuceni, nechci jim delat reklamu). Hadice + brzdovka odstranej lag a houbovitost pedalu, plus trochu pomuzou s odvodem tepla. Jestli jsou ale brzdy celkove poddimenzovany, tak to bude chtit lepsi kotouce a desky. Vetsi oem brzdy asi lip brzdit budou, ale podobnyho vysledku pujde dosahnout i pri zachovani stejnyho rozmeru a nasazeni proste jen lepsiho kotouce a desticek.

Kilo navic na kotouci neni moc, ale mysli na to, ze kotouc se toci + tezsi trmen a desticky + tezsi kolo, ktery se taky toci...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Dobrý desky, brzdovka a hadice je naprostý základ, pokud chceš aby to rozumně fungovalo. Jo a taky správně brzdit - rychle tvrdě a moc to neprotahovat-nepřehřívat. A s lepšíma deskama degresivně.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od M.Z. »

Je to tak, lidi neumí brzdit. Jak mi někdo začne líčit, že má po 5tkm v hajzlu brzdy a že to všechno stojí za hovno, otráveně odcházím.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Souhlas - za mě je správný brždění snad to nejtěžší. Ono se to taky blbě učí, když jsou dneska auta plný asistentů. V minulosti jsem se s tím strašně natrápil a přitom stačilo "jen" vypnout abs a nechat dovážit auto a najednou jsem hned věděl kdy se to povedlo a kdy jsem to úplně posral :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Jaggie »

jarka píše: stř 19 dub 13:21 Dobrý desky, brzdovka a hadice je naprostý základ, pokud chceš aby to rozumně fungovalo. Jo a taky správně brzdit - rychle tvrdě a moc to neprotahovat-nepřehřívat. A s lepšíma deskama degresivně.
Styl jizdy by sedel, zkusim se jeste zamerit na ty hadice.
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Jaggie »

honziss píše: stř 19 dub 12:39 Na funkcni upravy auta a dily mi prijde dobry gt sports praha (jen doporuceni, nechci jim delat reklamu). Hadice + brzdovka odstranej lag a houbovitost pedalu, plus trochu pomuzou s odvodem tepla. Jestli jsou ale brzdy celkove poddimenzovany, tak to bude chtit lepsi kotouce a desky. Vetsi oem brzdy asi lip brzdit budou, ale podobnyho vysledku pujde dosahnout i pri zachovani stejnyho rozmeru a nasazeni proste jen lepsiho kotouce a desticek.

Kilo navic na kotouci neni moc, ale mysli na to, ze kotouc se toci + tezsi trmen a desticky + tezsi kolo, ktery se taky toci...
To doporuceni vPze asi spise pro nekoho lokalniho.
Cokoli jineho nez OEM nema moc dobrou povest, jsem trochu obezretny pri sahnuti po necem jinem.
Nejake aftertermarket doporuceni?
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: čtv 30 bře 15:20 po zimě prohodím př/z (= na léto dopředu jdou ty "starší" = rok a půl) a na podzim je (ty přední/horší) vyhodím (i dyž vzorku mají jetě dost) a koupím dopředu zase 2 nové zimní. Což mi připomělo, že si musím naspat do blbníku to prohození zase brzo udělat.
Done. Mám splněno.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Stepan »

Tak sem přezul Imprezu. Včera krásně sucho, na to, že ty (sériový) Yokohamy už vypadají fest použitě, tak to je oproti těm zimákům, které zakoupil ještě spořivý senior, nebe a dudy. Po dlouhý době jsem měl dobrou náladu při řízení :D
Na Golfa jsem si objednal Pilot Sport 5. Mám tam tak malej rozměr, že jsem si dovolil se rozvášnit.
Pro zajímavost jsem se koukal, kolik stojí v rozměru letních na STI. Tam už asi příští rok na jaře zvážím i nějakou alternativu =))

Edit: A tu stlačenou tmu od Nexenu, co mi v nestřeženém okamžiku pořídil senior na GTD, můžu z přední nápravy hodit po jedný sezóně +-25kkm rovnou do popelnice :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět