Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Jenom dodatek k napsanému: jezdím trvale zimní na (slabounké = 44 kW) Pindici a před každou zimou dávám dopředu nové gumy quli lepšímu záběru ve sněhu (zimní ježděné v létě ztvrdnou a pak kloužou)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od HondaMan »

Zimní kloužou vždy. Čím starší, tím horší. Dnes jsem si na ročních Dunlopech zasáňkoval z cca 180 na 70, když mi to jeden vylízanej píčus v kamionu poslal do levého.

Spěchal jsem s dětma do školky a krásně mi k timu hrál "Když jde malý bobr spát..."
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3319
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jerry »

Vzhledem k posledním zimám nezimám budou univerzály čím dál víc preferované. Samozřejmě záleží kde. Spíš by mi vadilo, že jsou horší v létě. Proto jsem na Swift Sporta koupil zimní, abych si v létě užil hbitost na letních. Ale třeba na oktávku bych dal univerzály v klidu. A měl bych klid s otravným přehazováním. Bohužel mám teď obě sady skoro nové.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od 406 Coupe »

Ono taky záleží na značce a profilu. Mám zimní Alpin 5 a v Praze na asfaltu jsou v zimě lepší, než v létě letní Brilantis. Na nich je k popukání, když se za mokra rozjedu ze semaforu, vjedu na značení přechodu a ony tam začnou hrabat, ABS neABS. To Micheliny mi to neudělaly nikdy, ani na mejdlíčku.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od 970ka »

970ka píše:Jsem dnes panince dal na Audinku poprvé v životě celeroční Nokian Seasonproof,tak jsem zvědav,jak to bude fungovat,zatím to kurewski klouže,ale už mi to neba tolik kýblů furt přezouvat. :-)
IMG_1213.jpeg
Tak něco najeto,přestalo už to tak klouzat a teď na mokru jsou super.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od ctrl_j »

Dotaz vzhledem k diskusi vyse: Pokud vylozene nejezdite pres useky ktere narizuji zimni obuti, neni nakonec lepsi vzhledem k mirnym zimam (za predpokladu jedne sady pneu s pozadavkem na neprezouvani) jezdit celorocne na letnich?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od HondaMan »

Není, protože ty univerzály fungují obstojně i tam kde se letní nechytá. Žena jezdí relativně často z Beskyd do Ostravy a zpět. Na letních by nevyjela ani na nejbližší silnici na uni je frekvence nevyjetí plně srovnatelná s ostatními fwd na zimních.

V případě problému mají "vločku". Pokud bych jezdil do hor, měl silnější auto nebo vysoký nájezd, tak mi uni smysl nedávají, ale myslím že všichni kdo je tu máme je máme obuty na 2. autě s relativně malým výkonem a nájezdem kde zcela dostačují.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od PalaS »

Tiež sa chystám žene prezuť Yarisa zo starých zimných na celoročkné. Uvažoval som nad Crossclimate alebo Vector 4seasons. V jej rozmere (185/60 R15) sa ponúkajú Continentaly AllSeason. Má s nimi niekto skúsenosť?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od HondaMan »

Podobně jako Michelin na mě působí dost "letně". Ale osobní zkušenost nemám.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od _sulcik_ »

Tyrereviews na YouTube nejvíc chválil Goodyeary jako celoročky.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět