Autokosmetika

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Autokosmetika

Příspěvek od metaljohn »

Jakou používáte autokosmetiku na vašem autě? Jak jste spokojení s poměrem výkon/cena?

Interiér:
- na okna používám vcelku obyčejnej Clin na okna, je v něm alkohol a dost se mi osvědčil. Je ale nutný po aplikaci přejet sklo suchým bavlněným hadrem, jinak zůstanou trochu stopy.
- na plasty rozhodně nedoporučuju vlhčený ubrousky od Sheronu, jsou nasáklý jako prase a místo čištění akorát nechávají fleky. Jsou horší jak vlhký ubrousky pro mimina za pár korun z obchoďáku (a to si nedělám srandu :) )

Exteriér:
- na voskování používám Sonax Hard Wax cena naposledy cca 180 kč za 250ml, což mi vyjde na dvě navoskování + trocha zbyde.
- šampon ani pořádně neznám, je to nějakej s voskem (to mi ale přijde spíš úsměvný).

Zároveň bych potřeboval poradit. Chystám se teď trochu víc vypulírovat auto a sháním:
1) oživovač venkovních plastů
2) sprej na plasty v interiéru
3) přípravek na koženej/koženkovej volant a řadičku (má to zde vlastně cenu?)
4) čistič ALU kol
5) sprej na bočnice gum, aby byly na fotkách pěkně černý

Nepotřebuju něco skoro profesionálního, ale ani nechci jít cestou nejlevnějších přípravků (apoň tam, kde to nebude jedno). Máte nějaký doporučení, co se vám osvědčilo?

Sakra to zas bude peněz #-o :D
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Pickuper »

nepoužívám nic, auto je pro mě jen jeden z pracovních nástrojů sloužící k přepravě sebe sama a nějakejch krámů z bodu A do bodu B. Leštit a pucovat normální auta považuju za ztrátu času. B-)
Niko nadžanel ko kerdža
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Smrťák »

LIDL W5 :D
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
brasci
Pan Řidič
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 17 úno 20:50

Re: Autokosmetika

Příspěvek od brasci »

interiér dám pár krát do roka vyčistiť v nejakej firme takže neviem, o exteriér sa postará umývarka.. jediné čo je tak pravidelne umývam okná, som posadnutý dobrým výhladom bez čmúh, na to používam práve ten clin, ten sa mi osvedčil..
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Autokosmetika

Příspěvek od metaljohn »

Koukám Clin je celkem rozšířenej i u ostatních :)

Sakra pánové, to mi neříkejte, že ostatní nemáte doma nějaký přípravky a že sem tam nelítáte kolem auta s hadrem, přece vás není tak málo :-\ :)
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Autokosmetika

Příspěvek od HondaMan »

Řekl sis o to:
Dříve jsem používal Jar a na okno noviny. Teď už třetí rok dostávám k vánocům autokosmetiku, takže se mi tu válí spousta jelenic, švédských utěrek, vlhčených ubrousků, vosků, autošamponů...
Používám to tak nějak na střídačku :-D Myslím že tam je nějakej Coyote, Sonax a vosk od želvy...

Na okna používám noviny pořád.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Autokosmetika

Příspěvek od metaljohn »

Jde mi o značku, abych nekoupil něco mimo v dobrým dojmu, jak se mi to povedlo u ubrousků Sheron. Koukal jsem na Autokelly a dost tam mají Coyote a pak celkem o dost dražší Sonax. S tím Coyote spokojenost? Na co ho máš?
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Autokosmetika

Příspěvek od HondaMan »

metaljohn píše:S tím Coyote spokojenost? Na co ho máš?
Na auto... :-\

Myslím že od Coyota tam mám šampon. A dobrý. Myslím že lepší než Jar...
Ještě jsem tam od nich měl nějaký Tyre dressing, fungoval dobře, ale srovnání s ničím jiným nemám :|
2.9T RWD
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Autokosmetika

Příspěvek od metaljohn »

HondaMan píše:
metaljohn píše:S tím Coyote spokojenost? Na co ho máš?
Na auto... :-\
Voe :D

Nad tím šamponem od nich jsem přemejšlel, hlavně nechci šampon s voskem...
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
TomasK
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: pon 07 bře 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokosmetika

Příspěvek od TomasK »

Ja naopak pouzivam sampon aj s voskom, je to Armor All, nemam vyhrady a obcas to este prekombinujem s korytnackou (rozumej zelva :) ). Ten vosk je na laku po umyti fakt citit.

Vosky jedine zelvicky (teflon a Nano), nie ze by neexistovalo nic lepsie, ale zatial som neskusal a nemam ani dovod.

Na gumy som mal Coyote, bez vyhrad, avsak pri nakupe v Lidli som hodil do kosika W5 s tym, ze ne gumy by to mohlo stacit a nestacilo, doma letela do smeti. Za malo penazi, malo muziky. Teraz pouzivam zelvicku Platinum a spokojnost.
www.tomaskroner.com
Odpovědět