Autokosmetika

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Autokosmetika

Příspěvek od honziss »

Wetcoat od gyeonu jsem zacal praktikovat letos v lete po nakupu lepsi wapky a muzu potvrdit ze funguje velmi dobre.

Ma teda relativne nizkou chemickou odolnost, takze nedoporucuju ho kombinovat s chemii na verejnych wapkach, ale cetnost komplet myti jsem srazil asi na ctvrtinu. Prijedu domu se spinavym autem, ideal hned za mokra ho stahnu wapkou, osusim fukarem, v garazi prelestim sklo a je jako umyty :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Arkis »

Já jsem byl zastánce klasiky - umýt, (případně rozleštit), odmastit, utřít a tvrdé vosky. Jenže to už moc nestíhám, protože je to pomalu na celý den a už z toho nemám ani to potěšení jako dřív.
Ten Wetcoat tedy vypadá velmi zajímavě. Zrovna na mytí používám Auto Finesse Lather a jsem s ním hodně spokojený, tak pokukuji po tom Auto Finesse Aqua Coat. O Gyeon jsem bohužel nikdy neslyšel, tak více reaguji na AF. Složením to ale bude asi velmi podobné. Díky za tipy. :)

Edit: Když už jsem načal Auto Finesse, máte někdo zkušenost s čističem interiéru Total? Zatím každý čistič, co jsem měl, nechával lesklý povrch. Na oko to pěkná věc, ale v praxi na silnici to dělá skvělé a nepříjemné odrazy. Vím, že například Meguiars dělá matné čističe palubovky, ale do EU se nedováží.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Autokosmetika

Příspěvek od honziss »

Jeste doplnim nej postup:

- umejt auto studenou vodou, cim.chladnejsi bude povrch, tim lip
- aplikovat na male casti karoserie (jen dvere, jen blatnik, atd)
- splachovat wapkou od spoda nahoru, protoze jen tam kde to wapka radne zapracuje do povrchu to funguje
- pri aplikaci nenechat auto nikde uschnout
- susit idealne fukarem a zbytek rucnikem
R4...258k
R3...261k
EV...264k
edas
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11 kvě 18:15

Re: Autokosmetika

Příspěvek od edas »

@Arkis - od AF mohu na interiér doporučit Spritz Interior Detail spray. Dobře čistí a povrch je po vyčištění matný.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Kavis »

Arkis píše:Já jsem byl zastánce klasiky - umýt, (případně rozleštit), odmastit, utřít a tvrdé vosky. Jenže to už moc nestíhám, protože je to pomalu na celý den a už z toho nemám ani to potěšení jako dřív.
Ten Wetcoat tedy vypadá velmi zajímavě. Zrovna na mytí používám Auto Finesse Lather a jsem s ním hodně spokojený, tak pokukuji po tom Auto Finesse Aqua Coat. O Gyeon jsem bohužel nikdy neslyšel, tak více reaguji na AF. Složením to ale bude asi velmi podobné. Díky za tipy. :)

Edit: Když už jsem načal Auto Finesse, máte někdo zkušenost s čističem interiéru Total? Zatím každý čistič, co jsem měl, nechával lesklý povrch. Na oko to pěkná věc, ale v praxi na silnici to dělá skvělé a nepříjemné odrazy. Vím, že například Meguiars dělá matné čističe palubovky, ale do EU se nedováží.
Tim wetcoatem si prodlouzis i zivotnost klasickeho vosku. AF a Gyeon to maji jako kremicity sealant, takze je to pro tento ucel lepsi spis na keramiku. Soft99 dela neco podobneho i na tu jejich syntetiku,ale to uz neni wetcoat. Je to neco jako vosk v rozprasovaci, takze nastrikat a rozlestit, zase to vydrzi dyl nez wetcoat. A da se to pouzit taky samostatne.

Total je fajn, ale je dobre to zkombinovat s dressle. Vycistit totalem nebo versem a pak to osetrit dresslem.
KarelPetrasek1
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24 zář 09:32

Re: Autokosmetika

Příspěvek od KarelPetrasek1 »

Zdravím, co se týče té autokosmetiky, nedávno jsem našel zajímavou nabídku třeba i tady: xxxxx zatím jsem s tím docela spokojený, ale budu rád když mi poradíte i něco z vaší vlastní zkušenosti. Do čeho je dobré zainvestovat více peněz.
Naposledy upravil(a) pavproch dne pát 24 zář 11:16, celkem upraveno 2 x.
Důvod: edit by -pp-: esče raz a BANán
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Autokosmetika

Příspěvek od mattonecz »

nemáte někdo zkušenost s GardX ochranou laku a interiéru? nabízí mi to na to nový auto, samozřejmě řikaj jak to ochrání lak a všechno, ale sem k těmhle věcem skeptickej
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Autokosmetika

Příspěvek od HondaMan »

Příští týden si půjdu převzít nové auto a přemýšlím nad ochranou laku.

Známý mi nabízel keramiku na vše, výdrž 5 - 7 let, po známosti za 20 nebo 30 a auto 5 pracovních dnů u nich. Je to služební potah. Na operák. Minimálně z pohledu detailerů jsem na auto prase. I 5 by mi přišlo moc.

Mnoho let zpět jsem viděl nadšené reakce na CarPro HydrO2. Nastříkáš, opláchneš wapkou a chvíli je auto čisté.
Má to smysl? Existuje dnes lepší alternativa? Je potřeba před aplikací nové auto "odmastit"?

Děkuji za rady
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Autokosmetika

Příspěvek od mattonecz »

Za 30.. za to mas skoro pruhlednou folii
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Autokosmetika

Příspěvek od petr_riha »

Tak ono i při sundavani folie jsem viděl dokurveny laky. Nevím, jestli byla chyba na straně montáže nebo demontaze, ale zadarmo to bylo drahy.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět