Autokosmetika

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Arkis »

K Meguiars mám možnost se dostat taky, ale potřebuji auto jen umýt a ne celý den kolem něj skákat a pídit se po každém detailu při detailingu. Co jsem tak namátkou nahlédl do nabídky Meguiars, tak je to 3x tak drahé a mají 10x tolik produktů.
TurtleWax jsem vzal jako budget čištění, což vlastně taky je.

Mít na to auto, tak se klidně do detailingu pustím, ale bohužel nejsem první majitel mojeho Scénica, takže už má pár škrábanců od minulého majitele z města a navíc hlavně to není nijak zajímavé auto na pohled :).
Klara.Ma
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 25 zář 12:29

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Klara.Ma »

Zdravím, známý mi doporučoval tuhle čisticí pěnu xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Že prý to používají v práci na čalounění. Máte někdo se značkou xxxxxxxxxxxxxxxxx zkušenosti?
Naposledy upravil(a) pavproch dne stř 25 zář 12:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Hned první příspěvěk a komerční odkaz?!?
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Shr3k »

Ahoj Kláro, je fajn, že ses přihlásila. Ser na známého a dej na testy odborníků. Sama vidíš, že obyčejný Vanish Gold má nejlepší poměr cena výkon
gtue-test_polsterreiniger_2019-06_ergebnisse.jpg
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Arkis »

Máte někdo osobní zkušenosti s "bezvodovým" mytím vozu samodomo (nasucho.cz / no-h2o.cz a podobné)? Principiálně mi to jde proti běžné logice. Pouze při nanášení čistícího přípravku a utíráním hadrou se přece špína nese v hadru a hrozí poškrábání laku. Předpokládám tedy větší spotřebu mikrovláknových utěrek.
Na stranu druhou jsou již na internetu i pozitivní recenze lidí. Jaké jsou vaše zkušenosti s touto tématikou?

Přemýšlím nad tím kvůli možnosti mytí v garáži, kde není odtokový kanál a nechci dávat vlhké auto do garáže.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 760
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Shr3k »

Všechno jsou to suspenze tenzidů a přírodních nebo syntetických vosků, tenzidy myjí, vosky umožňují lepší ochranu před poškrábáním a zároveň maskují vzniklé mikroškrábance. Ano, spotřeba utěrek je velká.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Autokosmetika

Příspěvek od pavproch »

V dnešním článku tady na Af.cz je doporučen na namrzlá okna obyčejný ocet. Nechci zpochybňovat funkci, ale trošku mám problém s tím, že ocet (docela koncentrovaný) = kyselina.... co na to bude říkat lak, pryž těsnění, kovové stěrače atd?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Autokosmetika

Příspěvek od 406 Coupe »

pavproch píše:V dnešním článku tady na Af.cz je doporučen na namrzlá okna obyčejný ocet. Nechci zpochybňovat funkci, ale trošku mám problém s tím, že ocet (docela koncentrovaný) = kyselina.... co na to bude říkat lak, pryž těsnění, kovové stěrače atd?
Kyselino octová, zdraví neškodná, šup do úst :D :D :D
Samozřejmě je to blbost, co i gumičky stěračů, na který to steče? To je teď módní, všechno čistit ekologicky. Doporučuje se ocet i na čištění dlaždiček, skel a ploch i v domácnosti. Zkus to a jdeš na tejden na hotel.
Mimochodem se mi vyplatilo před jízdou odtáhnout stěrač a smýt co se nad ním třeba přes víkend nadrželo prachu a bordelu. Jinak je první spuštění pěkný zábrus.
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Autokosmetika

Příspěvek od VS* »

Arkis píše:Máte někdo osobní zkušenosti s "bezvodovým" mytím vozu samodomo (nasucho.cz / no-h2o.cz a podobné)? Principiálně mi to jde proti běžné logice. Pouze při nanášení čistícího přípravku a utíráním hadrou se přece špína nese v hadru a hrozí poškrábání laku. Předpokládám tedy větší spotřebu mikrovláknových utěrek.
Na stranu druhou jsou již na internetu i pozitivní recenze lidí. Jaké jsou vaše zkušenosti s touto tématikou?

Přemýšlím nad tím kvůli možnosti mytí v garáži, kde není odtokový kanál a nechci dávat vlhké auto do garáže.
Otázkou je, na co jsou ti, co píší ty pozitivní recenze zvyklí....pokud to jsou lidi co jezdí do myček, auto myjí jarem atd tak jim poškrábání a vznik vlásečnic nevadí nebo je neřeší.
Člověk co má lak pořádně strojně vyleštěný a ošetřený by to nikdy nepoužil....

Jinak stejnou funkci má kterýkoliv detailer....na lehce zaprášené auto nastříkat a šetřit. A cenově to vyjde líp než ty různé "nasucho" produkty.
Např od AutoFinesse Finale je ověřený a dobrý, odstraní prach, mastné fleky od rukou, má dobrou lubrikaci a dodá díky vosku lesk...
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Arkis »

Jak jsem tady psal o tom nasucho, tak je to přesně jak píše VS a Shrek. Zkusil jsem Ultra nano (mytí, leštění a karnaubský vosk) na staré vráně v rodině, která nikdy neviděla vosk. Auto nebylo nijak extra špinavé, ale když jsem viděl utěrku po setření kapoty (mimochodem auto bylo předem opláchnuté, takže tam nebyl ani klasický prach), tak jsem na každý panel dal novou utěrku. Výsledek byl pěkný a na oko to vypadalo fakt pěkně. Když jsem ale vosk sundal, tak přibylo celkem dost škrábanců a to jsem dával toho přípravku opravdu hodně + jsem měnil co panel utěrky. O leštění se asi nedá moc mluvit. Nedával jsem to na rotačku, ale ruční leštící disk s tímto prostředkem nevyleští ani mini škrábance u kliky a ani zašlý lak od sluníčka. Mimochodem oba tyto neduhy dokázala následně rozleštit obyčejná leštěnka z Lidlu, která se povalovala ve sklepě, protože jsem s sebou nic jiného neměl.

A když už tady píšu, tak bych chtěl poradit. Dochází mi Meguiar's Gold Class Carnauba Plus vosk a už jsem se ho "přejedl". Čím aktuálně leštíte a voskujete?
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Autokosmetika

Příspěvek od Kavis »

Vosk bych volil klasiku Soft99 fusso. Nebo kdyz se ti s tim nechce matlat tak zkusit nejaky wetcoat. Auto finesse nebo gyeon funguji dobre. Aplikace je jednoducha. Nastrikas to na mokre umyte auto, roztahas to wapkou a je hotovo.
Odpovědět