FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

goes píše:nemusim znat tvoje auto, aby bylo jasne, ze ti to awd bude ujizdet dal, protoze ty i on budou jeste hrabat a preci jenom 4 kola toho prenesou vice jak 2. A muzes tu vriskat jak chces. Jak pise vana od tech 120-150 by se to dalo brat vazne, od 70 ani nahodou.
souhlas, pokud 150 PS AWD má v 70 kmh trakci cca 60-80%, stejně výkoná RWD bude mít s bídou polovinu, tj. cca 40% a výkonnější na tom bude ještě hůř
zázraky se nedějí
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od ExFun »

goes píše:
ExFun píše:Jsem rád, že skončila (nesmyslná) onanie nad starým Passatem 4M a řeší se opět koncepce pohonu.

AWD je taková krabička poslední záchany - instantní jistota. Otázkou je, kdo je ochoten ji s sebou pořád tahat a platit, a kdo ne.

Osobně po dlouhodobých zkušenostech s AWD, FWD, RWD říkám, že za AWD vzhledem k mým potřebám nesjem ochoten dát ani 1Kč příplatek při pořízení vozidla. A mít na výběr až na AWD a FWD/RWD zcela totožná vozidla za stejnou cenu, vezmu, pokud nepůjde o SUV, vozidlo s jednou hnanou nápravou, protože úspora paliva a nižší váha. Pokud bych chtěl vozidlo, které se dělá jen jako AWD, tak to budu akceptovat.
simte s jakym autem s AWD jsi dlouhodobe jezdil?
P5es 2 roky A4 1,8T quattro
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od KoPP »

Vana píše:Řek bych že na plynu nestojí, naopak většinou jedou hodně pomalu protože mají ze snahu panickou hrůzu bez ohledu na druh pohonu.
Jinak jak vypadá podle tebe "dost trakce" je názorně vidět v tvém videu
- jednou bych to video taky rad videl :) kdyz se tady vzpomina v každým topíku.
Slow and serious
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od mmira »

Vana píše:mmira: s LSD RWD jsem nejezdil a jak koukám ani mě to neláká
80-90 na sněhu je rychle ? :-s
ok, ja se ptal jen abych vedel, jestli se k tomu vyjadrujes na zaklade vlastni zkusenosti nebo nejakych predpokladu.

80-90 na snehu muze byt rychle, zalezi na situaci. jinak bys taky mohl nahodit nejake tvoje video, abychom vedeli, jak vlastne vsem ujizdis. urcite u vas taky nasnezilo, tak mas sanci. a to prosim neber jako nejakou provokaci, realne me zajima zpusob jizdy ostatnich.

jezste zpet k drive prezentovanemu videu. dle meho nazoru 1.8t predvadi velmi dobre kontrolovanou a cistou jizdu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od goes »

mmira píše:
Vana píše:mmira: s LSD RWD jsem nejezdil a jak koukám ani mě to neláká
80-90 na sněhu je rychle ? :-s
ok, ja se ptal jen abych vedel, jestli se k tomu vyjadrujes na zaklade vlastni zkusenosti nebo nejakych predpokladu.

80-90 na snehu muze byt rychle, zalezi na situaci. jinak bys taky mohl nahodit nejake tvoje video, abychom vedeli, jak vlastne vsem ujizdis. urcite u vas taky nasnezilo, tak mas sanci. a to prosim neber jako nejakou provokaci, realne me zajima zpusob jizdy ostatnich.

jezste zpet k drive prezentovanemu videu. dle meho nazoru 1.8t predvadi velmi dobre kontrolovanou a cistou jizdu.
jakakoli jizda je neporovnatelna, pokud se nenejde najednou, nebo nejsou stejne podminky, coz proste na snehu nikdy nebude, co si budeme nalhavat. Jizda byla na videu pohodova, ale auto se zrovna jiste ne vzdy chovalo, ale to je vedlejsi.

Proste v ramci trakce a ujizdeni na snehu bude limit srovnani mnohem vyse, nez na 70 kmh. Nicmene pokud chces, abychom uznali 70 kmh za fakt, napis to rovnou, ja to uznam a bude klid. Ja sem tedy delal sprint jen vuci AR75 s tovarnim samosvorem a nemel sanci pri mnohem vetsi rychlosti, snih byl ujety na parkovisti a bylo tak 7-10 pod nulou. blize to nevyspecifikuji.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

mmira píše:... jinak bys taky mohl nahodit nejake tvoje video, abychom vedeli, jak vlastne vsem ujizdis. urcite u vas taky nasnezilo, tak mas sanci. a to prosim neber jako nejakou provokaci, realne me zajima zpusob jizdy ostatnich...
čeče jsou tu dva problémy, u nás jen pocukrovalo trávu ale na cestách sníh žádný
a za druhé jsem svoji jízdu autem ještě nikdy nenatáčel a ani by mě samého nenapadlo to dělat
leč klidně můžu, akorát to vypadá že až příští zimu, ta současné už je asi pasé

ale pro vysvětlenou, v autě žádný závodník nejsem. Jezdím na pohodu zhruba stejnými rychlostmi v létě i v zimě. Ovšem zatímco v létě zapadnu do pelotonu nebo jsem jen mírně rychlejší, v zimě na sněhu nastávají poměrně velké rozdíly protože ostatní z nějakého záhadného důvodu zásadně zpomalí :-s
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od mmira »

ja uz myslel, ze jsi se nam nekde ztratil.

ad ten druhy odstavec. mam podobne zkusenosti a je v te zime uplne jedno, cim jedu. a asi v tom nebudeme sami. no nic, tema je asi docela vycerpano.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od goes »

musim rici, ze i presto, ze mam 4kolku, tak mne v zime predjelo uz dost zadokolek/predokolek a to i ve chvilich, kdy uz sem tedy z jizdy moc jistotu nemel. obdivuji ty ridice.
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Smrťák »

stárneš goes \:D/
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od goes »

bojim se vice nez kdysi, nebo mozna si spise vice uvedomuji mozne nasledky chovani, ktere ma jediny vysledek - frajerinovani. v provozu co jezdim se nic rozumneho usetrit neda a proc zvysovat riziko, nad nejakou prijatelnou miru.
Odpovědět