Tlaky pneumatik

Když se chcete ponořit do nitra...
Davcza
Autoškolák
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23 říj 20:19

Tlaky pneumatik

Příspěvek od Davcza »

Neví někdo o stránce, kde by byla databáze doporučených tlaků pneumatik pro různá auta na jednom místě? Podobně jako jsou katalogy aut pro technické údaje...
jack daniels
Pan Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: sob 12 led 13:37

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od jack daniels »

k čemu to?
Davcza
Autoškolák
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23 říj 20:19

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od Davcza »

No například: 1) pro někoho kdo si koupí auto z druhé ruky a nemá k němu manuál
2) když máš z nějakého důvodu půjčené auto a potřebuješ dofoukat
3) když je někdo jednoduše líný hledat si ty údaje všemožně po internetu

Protože nevím o žádném způsobu jak si to zjistit kromě manuálu od výrobce, nebo fór k příslušnému modelu, kde je to, mírně řečeno, nadlouho.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od Bond007 »

ke kazdymu autu, ke kazde motorizaci, ke kazde velikosti kol je urcitej tlak, takze jednodussi asi bude rict jaky mas auto a kola, nekdo ti pak rekne tlak ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Davcza
Autoškolák
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23 říj 20:19

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od Davcza »

No jo ale právě kdo je ten někdo :D Mně jde o to, kde si to má zjistit běžný franta motorista, pak není divu že v průzkumech má polovina lidí gumy přefouklé (i když vím že to bude spíš tím že se na to zapomíná/kašle).
V zásadě má pak franta dvě možnosti: 1) složitě to hledat na netu
2) nějak to střelit podle rozsahu napsaném na pneu, ale to zase neodpovídá zmiňované konkrétní verzi/motorizaci auta
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od Bond007 »

Davcza píše:No jo ale právě kdo je ten někdo :D Mně jde o to, kde si to má zjistit běžný franta motorista, pak není divu že v průzkumech má polovina lidí gumy přefouklé (i když vím že to bude spíš tím že se na to zapomíná/kašle).
V zásadě má pak franta dvě možnosti: 1) složitě to hledat na netu
2) nějak to střelit podle rozsahu napsaném na pneu, ale to zase neodpovídá zmiňované konkrétní verzi/motorizaci auta
nemam moc zkusenosti, ale vetsina aut co jsem mel to mela napsano bud na vicku od nadrze, nebo na B sloupku.. pripadne v servisnim manualu
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od VS* »

ono se stačí podívat na vnitřní stranu krytky od nádrže.....tak to mají snad všechny auta napsané
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od Bond007 »

VS* píše:ono se stačí podívat na vnitřní stranu krytky od nádrže.....tak to mají snad všechny auta napsané
BMW ne ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Davcza
Autoškolák
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23 říj 20:19

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od Davcza »

Např. Mondeo II na B-sloupku ani na krytce víčka nádrže
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Tlaky pneumatik

Příspěvek od amater »

Ahojte. Zajimalo by mne, na zaklade ceho automobilky urcuji doporuceny tlak pro dany vuz. Je mi velkou zahadou, ze pro stejny rozmer pneumatik (napr 225/45/18) je predpisany tlak pneu U AUT plus minus STEJNE VAZICICH vyrazne jiny. Napr ja mam i40 a mam predepsany tlak 2.4 (stejny je i pro 215/50/17), ale co jsem googlil, tak stejne tezke superb ma predepsany tlak 2.2.

Vim ze existuje nejaky "trend" zvysovat tlak (kvuli emisim), ale vetsinou jsem se snazil porovnavat stejne tezke auta z plus minus stejnych let.

Podle mne proste pro dane kolo (pneumatiku) v urcitem rozmeru, musi existovat (z pohledu jiznych vlastnosti) optimalni tlak, kde jeho konkretni hodnota by mela (mimo ten rozmer) byt ovlivnena uz jen hmotnosti kterou nese.
(Bavime se o predepsanem tlaku pro bezneho ridice - asi kdo chce jezdit sporovne tak si prifoukne, tomu rozumim, ale predpokladam ze automobilky ten tlak urcji pro prumerneho ridice do prumernych situaci...)

Dokazal by mi v tomto nekdo prosim udelat jasno?
Odpovědět