ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
drugster
Pan Řidič
Příspěvky: 295
Registrován: sob 19 úno 19:05

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od drugster »

Kotoucema to bude v pripade, ze tu vibraci citis v pedalech brzdy. Pokud jen do volantu, hledej pricinu na kolech , gumach atd....
Proc mi vyber noveho auta uz neprinasi radost?
Uživatelský avatar
Mattbaylesa
Řidič začátečník
Příspěvky: 144
Registrován: pon 09 led 22:11

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od Mattbaylesa »

V servise mi byly nabídnuty brzdy BOSCH (přední kotouče + desky) jako kompromis kvalita - cena. Chtěl bych hlavně, aby nepískaly a po prvním razantnějším zabrzdění se nezkroutily. Jsem taky zvědavý, jak se změní progres. charakteristika brzd. pedálu, teď mi vyhovuje. Je to podle Vás dobrá volba? Máte s nimi zkušenosti?
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od retron »

jo je to aftermarket v kvalitě prvovýroby...toho bych se nebál
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od Snowman000 »

Jeden kratky rychly dotaz...

Dosticky Ferodo Premier? Ma s nimi niekto nejaku skusenost?
Budu na MX-5...alebo ist do ATE, alebo do niecoho uplne ineho akcnejsieho? EBC, HAWK (ale to uz sa bavime o sakra inej sume)?
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od jarka »

snowman: tak nejdřív ti musím pochválit nový avatar :) . Jinak zrovna před týdnem jsem dával na Ignise nové přední desky ATE (nějaká normál řada) a musím říct, že po zajetí brzdí moc pěkně. A to tak, že až dojezdím Hawky Plus na Miatě na předku tak je tam asi dám taky. Minimálně na zkoušky, vycházejí asi tak na 25% toho co Hawky, takže to dyžtak ani nebude moc mrzet. Uvidíme, až dostanou pořádnýho čouda na Ignácovi, jak se budou chovat. Jinak při zajíždění smrděly úplně stejně jako Feroda DS2500 :) . Ferodo premier bych asi nedával, to je přeci jen tak na potah...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od vonkreuz »

Měl jsem a zase mám komplet ATE (310mm 4pístek # 276mm 1pistek) a nemůžu si stěžovat. Ale přiznávám, že na okruh nejezdím. Na druhou stranu jim věřím a na brzdy chodim zostra a později a nikdy nezklamaly.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od Vrooom »

Ja ted taky bral predni ATE desky a kotouce na Z-ko ... Popravde tomu ze clovek potrebuje nejaky "zavodni" drazkovany/dirkovany kotouce moc neverim. S deskama to uz je ale vetsi veda, tam verim ze se da vymyslet ledascos.
Ja se ridil podle tohoto.
https://www.turnermotorsport.com/t-buyi ... brake-pads
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od Snowman000 »

To Jarka: Diky moc za pochvalu...bohuzial uz presne tyzden tak stoji, kvoli niecomu co jej administrativne chyba :-l

To ALL: OK Diky za navrhy...skusim teda pozriet co am vyjdu tie ATE a pripadne ktore z tych co posielal Vrooom sa robia rozmer na "velke" MX-5 brzdy...

Tie Ferodo som vedel mat za 50€ vsetky... :-??

EDIT: Zajimave info...http://www.mjauto.cz/jake-brzdove-desticky-vybrat
Naposledy upravil(a) Snowman000 dne čtv 21 črc 08:25, celkem upraveno 1 x.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od vonkreuz »

Snowman000 píše:To Jarka: Diky moc za pochvalu...bohuzial uz presne tyzden tak stoji, kvoli niecomu co jej administrativne chyba :-l
Napíšeš sem pak, prosím, článek (nové vlákno) na téma"Dovoz auta z ČR do SR"? Trochu o úředničně, trochu o finanční náročnosti...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE brzdy nebo "radši" jiné...

Příspěvek od Snowman000 »

vonkreuz píše: Napíšeš sem pak, prosím, článek (nové vlákno) na téma"Dovoz auta z ČR do SR"? Trochu o úředničně, trochu o finanční náročnosti...
Urcite tu nieco hodim :)
Pred cca 5timi rokmi som kupoval uz byvale Bavo z ceskeho bazaru a prihlasoval to, tak som zvedavy co vsetko sa od vtedy zmenilo...

Zatial som podpisal s byvalym majitelom zmluvu, zobral som si maly TP a auto na CZ znackach na Slovensko. Nasledne bolo treba byvalemu majitelovi zaslat RZ na odhlasku s tym ze verim ze mi ich zase posle spolu s velkym TP na zaklade:
Bod 7 https://portal.gov.cz/portal/obcan/situ ... 17388.html
Dokument http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/524C57B ... _vyvoz.pdf
(ano toto cele sa zatial dalo zvladnut v ramci jedneho dna ale casovo sa nam zladit nepodarilo (-| )

Mal by som mat nasledne 2 mesiace na SVK administrativu:
KO, STK, EK, recyklacny fond, vykonnostna dan, ziadost o pridelenie TP, prihlasenie TP + znacky...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět