Jakou on-board cam?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Předseda »

tak co jsem zatím vygooglil, tak "moov atom not found" je celkem běžná chyba. Stává se když např. dojde k přerušení napájení při nahrávání. Obsahuje metadata která přehravač potřebuje ke spuštění (trvání videa, rozlišení atd). Což způsobuje chybu 0xc10100bf ve windows media playeru..

Každopádně wondershare repairit by si s tím měl bez problému poradit. Pokud ne, dá se mu vložit vzor videa nahraný stejnou kamerou a měl by to zvládnout.
No v mém případě si s tím neporadí ani tak :(
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Arkis »

Pokud to není nějaké citlivé video, tak to někam nahraj a zkusím se v tom pošťourat. Ideálně na nějaké free uložiště, kde není limit pro stahování (např. https://mega.nz/).
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Předseda »

pošlu ti odkaz do sz. Dík. Když příjdeš na to jak tam vložit ten moov atom tak to bude super.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Lachende Bestien »

@Přeceda
Sorry za ten pokus o útok na mail, netušil jsem, že v případě restore jde nejspíš o nějaké podfuckníky, ty mrdky si v tom případě asi napsaly samy celkem velmi přesvědčivé klamavé recenze/posty v diskuzích, aby nalákaly hejly.

Eventuálně ještě zkusit zkrátit video o pár sekund, jestli došlo k chybě kvůli přerušení napájení, mohlo by to třeba pomoct.

ffmpeg -i inputvideo.whatever -c:v copy -c:a copy -t 10 outputvideo.whatever

-t 10 znamená zkrácení o 10 sekund, možno zkusit libovolnou hodnotu (asi celočíselnou, ale předpokládám, že o zlomky sekund vám nejde)
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Předseda »

v poho.. ono to asi nebyl utok protože mi to napsal seznam i na druhý mail. Nevím. Ale mail od nich stále nepřišel.. Na netu je toho plno. Nevypadá to uplně jako fake. Ale i tak jsem tam dával mail který mám přesně pro tyhle případy :)

zkusil jsem to zkártit.. ale potíž je v tom, že když chce provést operaci tak data na vstupu jsou špatně
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zkuste ještě tento SW vyvinutý pravděpodobně specificky pro tento typ poškození dat. Z nějakého důvodu jsem ignoroval chybovou hlášku, kterou jste zmiňoval (moov atom not found). V tomto případě fuckt zkrácení nepomůže.

https://github.com/anthwlock/untrunc/re ... tag/latest


Pokud selže, tak možná ještě testnout konverzi do jiného formátu v nějakém editoru (handbrake...), ale to už je "řešení" spíše z říše zbožných přání. Ale člověk nikdy neví, jedničky a nuly se paradoxně dokážou chovat dost nevyzpytatelně.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Předseda »

Otevřel jsem si obě videa (špatné i dobré) v pspadu a to špatné neobsahuje vůbec nic. viz obrázekObrázek

Sice soubor má správnou velikost jako by byl ok, ale už tak nějak ztrácím víru, že ta videa obnovím. Škoda.. měl jsem tam slušnou překážku v levým pruhu na D11 pří 180, nedání přednosti a mlhovkáře :D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1376
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Předseda »

//update: zanesl jsem to do firmy, která se záchranou dat zabývá. Primárně tedy fakt záchranou z disku, když jsou smazané atd.. Nicméně co jsem vůbec netušil, tak samotná velikost souboru prý nic neznamená. Klidně může být soubor co se tváří že má 2GB a ve skutečnosti je to jen prázdná schránka.
Což imo bude můj případ.. tomu by odpovídal screen viz výše, kde špatné video nemá žádné informace. "zdravé" data obsahuje. Uvidíme na co přes víkend příjdou. Ale jsem si teď téměř 100% jistý, že videa prostě nebudou.. škoda.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od abgx1 »

Nebola to vadna SD?
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Lachende Bestien »

2 otázky.
Předal jste jim informace o tom, co všechno už jste bezúspěšně zkoušel, a především závěrečné zjištění o absenci jakýchkoli sysluplných dat v souboru?
Sdělili vám návrhy postupů, jakými se budou pokoušet data zachránit, když tam vlastně žádná nejsou? :-?

Edit. Taky bych v tomto případě podezříval kartu, při častém přehrávání dat asi žádnou zázračnou životností resp. spolehlivostí trpět nebude.
Odpovědět