Jakou on-board cam?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od rhinos »

Lcd nevadi vzdy se a nastavit zhasnuti. Stejne na to nekoukam. Ale pro mou dalsi kameru chci urcite wifi
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od mattonecz »

to wifi je stejne zoufale pomaly. displej mi prijde dobrej prave pro nastaveni, mne tam po chvilce skoci hodiny.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Volfik »

LCD vadí v tom, že kamera je min 2x větší.
A přitom není důvod se na něj (skoro nikdy) dívat.
Ale to je na zhodnocení každého soudruha :)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od ctrl_j »

mattonecz píše:to wifi je stejne zoufale pomaly. displej mi prijde dobrej prave pro nastaveni, mne tam po chvilce skoci hodiny.
Ta wifina tam taky neni (primarne) pro prenos dat, ale na sparovani skrz aplikaci a nastaveni.
Displej na kamere je zoufale maly na to, aby se na tom dalo nejake video prohlizet a zbytecne velky ve smyslu mozne miniaturizace celeho zarizeni.

Jestli na tom nekdo co tyden neco nastavuje, tak tu volbu kamery s displejem chapu - je to rychlejsi nez sparovat s mobilem. A kdyz si chci neco „v terenu“ prehrat tak mam toto https://www.czc.cz/kingston-ctecka-kare ... 77/produkt
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od mattonecz »

ja se snazil na mobilu prehrat video pres wifi kdyz si prede mnou leh motorkar, moc to neslo, policajti si to nakonec pustili z SD
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od řidičBOB »

mattonecz píše:to wifi je stejne zoufale pomaly. displej mi prijde dobrej prave pro nastaveni, mne tam po chvilce skoci hodiny.
Jak která kamera. Třeba BlackVue 900s dual, kde jedu na 4K předek, tak stáhne záznam (3min) za pár sekund. Starší model pouze HD záznam - několik minut.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od driver »

WIFI je super, však podporuje 5G přenosy obecně, to je brutální rychlost!
Akorát že většina zařízení má WIFI která je pomalá jak šnek, nebo ji má rychlejší ale brzdí ji další omezení v celém retězci HW.
Takže je dobré sledovat tu reálnou rychlost přenosu.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Volfik »

Pár zkušeností s MiVue J85 (+ A30).

Malá, nenápadná, nahrávání funguje spolehlivě, kvalita obrazu 1440@30Hz je velmi dobrá ve dne i v noci. GPS v tom má rychlý fix a hodí se varování před radary a pak na upooznění rozjetí auta přede mnou. Další funkce nepoužívám, má je auto. 3M nálepka drží na skle v pohodě.

Fungovala 100% řadu dní, jenže pak jsem k ní připojil doplňkovou zadní MiVue A30, a začala se ta přední (hlavní) restartovat, po 5-10 minutách.

Netušil jsem, kde je problém, na reklamaci šla přední J85 a nový kus to už nedělá, ani po 4 hodinách souvislé jízdy a natáčení.
Takže ok.
Zadní jsem neměnil.

Na obraz přední i zadní kamery se dá podívat v aplikaci, na jejich streaming. Samotná Wifi je ovšem velmi pomalá, dříve nahraný 3 minutový záznam se stahuje do telefonu snad tu samou dobu, mnohem lepší je vyndat SD kartu. Není to zásadní, na záznam se běžně nedívám, cíl je mít přední a zadní kameru a ideálně ji nikdy nepoužít :)

Existuje k tomu i aplikace do PC, dá se tam zobrazit i trasa, rychlost, a tak, v Google mapách.

J85 pojme max 128GB kartu, což se s přední i zadní kamerou hodí tak na 5 hodin záznamu, kvalita 1440 přední, 1080 zadní.

Pro mne naprosto dostatečné.
Potřebuji minutu před nehodou, 5 minut po, nic víc.

--

Jinak v recenzích na CZC a Alza si lze povšimnout řady obsáhlých a dost podobných chlalozpěvů na tuto kameru. Tipoval bych si, že to píše dovozce.

Nevím, zda bych šel do ní znovu.

Trochu odrazuje fakt pomalá Wifi a nepříliš schopná mobilní aplikace (je složité třeba dělat aktualizace, telefon se musí připojit na Wifi zařízení, pak odpojit, připojit na normální data, stáhnout aktualizaci, zase k zařízení, a to třeba 3x pro radary, firmware, hlas). Nedá se zobrazit přední i zadní kamera současně, jen přepínat.

Na druhou stranu, ve stylu "zapoj, nastav a zapomeň na ni" je to ok.
Cena 3.800 (J85) + 1.700 Kč (A30) + 700 Kč (128GB "endurance" microSD) = 6.200 Kč.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od driver »

Jak mají Citroeny v origo kameře DashCam funkci, a umí to sdílet do Mobilu, doufám, že se to brzy rozšíří do všech aut a nejlépe s 360 nebo aspoň s zadní kamerou by to bylo vhodné, protože já se někdy doslova bojím x_x
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Jakou on-board cam?

Příspěvek od Předseda »

Borci nějaké tipy na onboard kameru z aliexpresu? Předek + zadek, uzamykání záznamu. Něco s čím jste dlouhodobě spojonení. jo a taky velikost - aby to nebylo přes celé sklo.
Odpovědět