Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Když se chcete ponořit do nitra...
borekb
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 srp 17:13

Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od borekb »

V obchoďáku jsem koukal, že se H7 dá pořídit v (pro mě neuvěřitelném) rozpětí 80-600 Kč, v extrémech i víc. Mám normální auto, žádný sporťák, ale jezdím svižně a za podobné věci si jsem ochoten připlatit, jen by mě zajímalo, jestli třeba mezi "normální" žárovkou http://www.autozarovky-philips.cz/h7-3/ ... -premium-1 a nějakou drahou, např. http://www.autozarovky-philips.cz/h7-3/ ... e-vision-b, bude citelný rozdíl.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Jak velký je v reálu rozdíl "+30%" versus "+100%"?

Díky.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od Dallen »

Standardní Narva vs. Osram NB+ znatelný rozdíl a to skutečně velký, byla to investice za kterou jsem byl hodně rád. Po přechodu na xenony jsem je poustil a kamarád je z nich taky hodně rád.
Hodně udělá i světelná propustnost krycích skel světlometu
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
borekb
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 srp 17:13

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od borekb »

Rychle jsem pročetl test ve Světě motorů 13/2012, ale v něm bohužel žádnou vyloženě drahou žárovku nemají. Je tam ale zajímavá informace, že žárovka stejně nemůže svítit moc, protože to je omezené nějakou normou.

Skutečně jsou tedy drahé žárovky o tolik lepší nebo je to jen placebo? Např. v testu vyšla úplně základní Philipska stejně, nebo vlastně i o chlup lépe než Philips Vision +30%. Rozdíl v ceně byl přitom dvojnásobný...
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od Jenyk »

Používám Osram Night Breaker Plus, stojí pár set a proti normálním žárovkám je to rozdíl ve svítivosti velký. Nelituju těch peněz.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
ustyk
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14 bře 19:34

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od ustyk »

Dobrý den, máte nějakou zkušenost s Bosch plus 90 h7?
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od retron »

mel jsem je jak v potkavacich tak v dalkovych je jeste mam
oproti Osram Nightbreaker+ lehce nizsi svitivost ale znatelne delsi zivotnost, akorat se zacla olupovat stribrna cepicka na vrchliku
aktualne mam Philips H7 X-treme VISION svetelnost nejlepsi a pry i zivotnost by mela byt standardni ne pul roku jako Osram NB
ustyk
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14 bře 19:34

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od ustyk »

retron píše:mel jsem je jak v potkavacich tak v dalkovych je jeste mam
oproti Osram Nightbreaker+ lehce nizsi svitivost ale znatelne delsi zivotnost, akorat se zacla olupovat stribrna cepicka na vrchliku
aktualne mam Philips H7 X-treme VISION svetelnost nejlepsi a pry i zivotnost by mela byt standardni ne pul roku jako Osram NB
Děkuji a ještě se zeptám, jestli můžete porovnat teplotu světla, resp. které svítily nejvíce "bíle", (do porovnání prosím přidejte i Philips extreme).

Ještě jednou děkuji, najít člověka, který je měl je docela fuška :ymapplause:
ustyk
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14 bře 19:34

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od ustyk »

Resp. jde mi o co nejbělejší světlo, protože s klasickými žlutými halogeny toho ve tmě moc nevidím. Teď jsem měl Osram Blue vision intense a velká spokojenost, no bohužel jen 3 měsíční a už jedna odešla. Nelegální xenony nepodporuji, a proto hledám alternativu, která vydrží alespoň 1 rok :)
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od retron »

jde o to jestli chcete "bile" nebo "xenon vzhled"
"bile" Philips extreme a night breaker neporovnatelne, mozna philips ale jen decentne belejsi, Bosch +90, Osram Silverstar.
Philips extreme ma kremikove sklo coz by melo zvysit zivotnost, presto ze jsou nejdrazsi, tak by se meli oproti Osram NB vyplatit."
"xenon vzhled" maji studenejsi svetlo a horsi svetelnost a navic z podstaty horsi zivotnost
ustyk
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 14 bře 19:34

Re: Žárovka H7 za 100 vs. 500,-

Příspěvek od ustyk »

Jde mi o "bílé" světlo, jelikož v něm mé oči prostě vidí více.

Přiznám se, že jsem Váš komentář docela nepochopil. Myslel jste tedy, že Philips Extreme a Osram NB jsou téměř totožné? O nicotné životnosti Osramu vím, toho je internet plný, ale mne právě zajímalo srovnání "bělosti" Bosch +90 s ostatními. Na youtube jsem našel toto video, ale moc tomu nevěřím, a pokud je pravdivé, tak v mé Almeře by tak bíle určitě nesvítily:

http://www.youtube.com/watch?v=H6NnkErCqKo
Odpovědět