Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

235/35 R19 je nějaký "divný" rozměr pro Z4 ??? ... m4Zlik má napsané v TP 225/35 R19 nebo 255/30R19 (ale ani já, ani m4Zlik nemáme patent na rozum...)

Já jezdím už roky Michelin, dřív (dokud byly k sehnání) PSS, protože ale non-RFT už v 19" nejsou, tak fčíl mám vepředu PS4S, vzadu ještě dojíždím PSS, pak tam pudou taky PS4S - to je ale cenová relace ca 4-5 za kus přední 225/35 R19 a 6-7 zadní 255/30R19.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Kavis »

Ma tu generaci, co ma Vroom, akorat bez dachu,takze starsi, nez mas Ty. VTP sem nevidel, ale nemam duvod mu neverit. Ma tam kola BBS, mozna to je nejaky alternativni rozmer, ktery tam dopsal predchozi majitel. On zatim ma zalusk na P zero nero nebo jak to je. Michelin je pro nej pres limit, co je ochotny dat a taky ma obavu z vydrze, pouziva to jako daily.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

Co se týče gripu a vůbec pocitu z jízdy, tak nonRFT Pzera (měl sem je na m4Zlikovi před PSS) nejsou vyloženě špatné, ale PSS je minimálně o jednu třídu výš / lepší.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od jarka »

Kavis píše:Dotaz. Kolega resi na Z4 letni. 235/35 R19. Chtel by se vejit do max 3700,- za gumu. Ted dojizdi nejake Hankooky a neni moc spokojeny s gripem, ale nechce zase uplne lepivky, ktere muze za 10kkm vyhodit (vim, protichudny pozadavek, ale asi chapete, co myslim) Nema nekdo zkusenost v podobnem rozmeru a cene, co by mohlo vyhovet pozadavkum?
Bude to znít asi divně, ale nebál bych se v tom rozměru Matador MP 47 Hectorra 3 FR. Jezdím je v 205/45R16 na Sportíkovi (před tím jsem tam měl 205/50R16 ty samý) a přijde mi jako vyvážená guma s rozumnýma vlastnostma suhco/mokro, co sice extra nevydrží, ale za tu cenu je prostě po 10-15kkm vyměníš. To samo platí pro ten rozměr co jezdím na Sportíkovi, v těch R19 netuším. Co mě na nich překvapilo tak je kvalita zpracování, oba rozměry co jsem zkoušel tak vyžadovaly minimum závaží a sjíždí se rovnoměrně. Až je tenhle rok dojedu, tak je pořídím zase. Na suchu mi přijde, že lepí naprosto dostatečně - není to semi, ale když jsem se byl projet s kámošem co má na Sportíkovi nějaký prémie R17 tak mi v zatáčce na gripu rozhodně neujel.

PS: a jestli je limit 3.7t, tak osvědčený P4S jsou jen lehce přes (např.: link a s těma chybu rozhodně neudělá (sucho, mokro, výdrž - všechno cajk)).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Pneu koutek

Příspěvek od bitmap »

Vredestein Ultrac Vorti R (to "R" je důležitý).

Vybíral jsem gumy na stejné auto ve stejném rozměru se stejnými podmínkami, zvolil tyhle a nelituju.
Jsou made in Nederland, grip na suchu velmi dobrý a mají v reálu velmi nízkou hlučnost, což člověk ocení při jízdě nahoře bez.

Co se týče opotřebení nemůžu sloužit, mám je cca 3000km, ale zatím si nemám na co stěžovat.

P Zero Nero v tomhle rozměru nebrat.
Měl jsem je předtím a grip bída, hučely jak vrtulník a výdrž taky žádná sláva při mém stylu jízdy.
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Neuzili by jste nekdo zanovni sadu Michelin Pilot SuperSport v rozmeru: 255/40/18 + 275/40/18?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5566
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

Papíry na auto mám už moře let a (protože sem se nikdy nezajímal), překvapila mě informace fčera tady na AF.cz, že ohřebované zimní pneumatiky jsou u nás v CZ zakázané (to sem asi nevěděl nebo už zapomjéél).

A proto logická otázka - ohřebované zimní tenisky LaS Blizzard (mám) sou v CZ legál? :D

Obrázek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Volfik »

Já zkusil na zimu nově Bridgestone Blizzak LM005 a hodně dobrý. Oproti Conti TS850/860 jsou subjektivně jízdně lepší na suchu i vodě, není to taková "bačkora", a v 10cm sněhu jsem problém taky neměl. Led zatím nevím.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Pneu koutek

Příspěvek od _sulcik_ »

conti maj tradičně měkký bočnice. Je lepší, a některý automobilky to i doporučujou v návodu, na zimu přifouknout o 0,2 baru vepředu i vzadu, většinou se to srovná.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět