Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5449
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Pneu koutek

Příspěvek od M.Z. »

PSS měly bočnici tužší
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2541
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Vrooom »

Tak asi budou PSS. Buh vi co to bude za rocnik ...
Jeste jsem nasel na par eshopech 245/35, ale moc tomu neverim, kdyz to nemaji na ofiko strankach.
Napsal jsem jim zda to fakt prodavaji, tak jsem zvedavy.
https://www.akcnipneu.cz/detail-osobni- ... 2000807212
Celkem jsem prekvapeny ze v 255/35 se toho moc nedela.
Pirelky ne, dunlop ne, GY ne.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Jenyk »

Vybírám nové pneu na kombi Mondeo MK3. Jde mi hodně o pohodlí. Bude to nejspíš Michelin CrossClimate+ 225/45 na ráfku 17" a rozhoduju se nad hmotnostním indexem. Předepsané mám 90W (do 600 kg na kolo a 270 km/h). Dostupné jsou s indexem 91 (do 615 kg na kolo, o hodně dražší) nebo 94 (do 670 kg na kolo, výrazně levnější). Máte někdo zkušenosti, jestli jsou s indexem 91 proti 94 nějak znatelně pohodlnější? Teoretizovat umím také, ale mezi auty s různými hmotnostními indexy jsem nikdy nepřesedal.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Tak toto video je celkom "eye-opening" :-?

Trochu ma nuti sa zamysliet nad tymto mojim vyplodom...
Podvozok: Po meste je to pohodlnejsie nez A4 a neni to taky festival nedotacavosti, je citit tu hravost v podvozku. Ale zatial co A4 je relativne tupy nastroj na akcnu jazdu, posobi ako celok pevne a predvidatelne. Z 1ky mam pocit ze predok a zadok si hraju kazdy tu svoju. Predok ide ostro kam ho nasmerujem, ale zadok ide akoby na 2x a to urcite prave kvoli tomu co sa tu vsetci teraz bavite, silentbloky na zadnej napravnici, ktore pomahaju pri nerovnostiach maju v sebe gumovost, ktoru napr obyc A4 (so sportovym podvozkom) nema (a to nehovorim o Pande, ta posobi jak keby zadna naprava bola napriamo privarena ku kasni).
...ci to nie je do urcitej miery sposobene aj pneumatikami? (A4 ma CPC6 a M135i PS4) /:)

PS: Urcite cast ale bola sposobena aj akymsi "hladanim" sa v rezimoch...dlho som na nej nejazdil...DSC OFF robi z 1er konecne pouzitelny a o mnoho viac citatelny celok! To DSC do toho furt tak nejako divne saha a pribrzduje co uzna za vhodne...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Pneu koutek

Příspěvek od VS* »

Za tu chvíli co letos jezdím na těch Goodyear EAGLE F1 asymmetric 5 tak si nemůžu stěžovat ani v nejmenším...a to jezdím docela svižně.
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Jo az dosluzia CPC6 na A4 tak ich asi skusim, iked prekvapivo tu vobec nie je taky rozdiel cenovy ako v UK...(aspon v mojom rozmere)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Pneu koutek

Příspěvek od VS* »

U me v rozměru 245/45R18 jsou z té trojice ty Goodyery dokonce nejlevnější pokud vezmu ofiko cenu :) :D
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
risomas
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 04 úno 21:07

Re: Pneu koutek

Příspěvek od risomas »

Tiez som pri 245/45 r18 dospek ku Goodyear EAGLE F1 asymmetric 5 lebo boli najlacnejsie z tych lepsich.
C5 Tourer Excl 2.2 biturbo, BMW R1250GS HP, Honda VT750
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2541
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Vrooom »

Snowman000 píše:Tak toto video je celkom "eye-opening" :-?

Trochu ma nuti sa zamysliet nad tymto mojim vyplodom...
Podvozok: Po meste je to pohodlnejsie nez A4 a neni to taky festival nedotacavosti, je citit tu hravost v podvozku. Ale zatial co A4 je relativne tupy nastroj na akcnu jazdu, posobi ako celok pevne a predvidatelne. Z 1ky mam pocit ze predok a zadok si hraju kazdy tu svoju. Predok ide ostro kam ho nasmerujem, ale zadok ide akoby na 2x a to urcite prave kvoli tomu co sa tu vsetci teraz bavite, silentbloky na zadnej napravnici, ktore pomahaju pri nerovnostiach maju v sebe gumovost, ktoru napr obyc A4 (so sportovym podvozkom) nema (a to nehovorim o Pande, ta posobi jak keby zadna naprava bola napriamo privarena ku kasni).
...ci to nie je do urcitej miery sposobene aj pneumatikami? (A4 ma CPC6 a M135i PS4) /:)

PS: Urcite cast ale bola sposobena aj akymsi "hladanim" sa v rezimoch...dlho som na nej nejazdil...DSC OFF robi z 1er konecne pouzitelny a o mnoho viac citatelny celok! To DSC do toho furt tak nejako divne saha a pribrzduje co uzna za vhodne...
Vzdycyk tvrdi jak jsou micheliny top, super odezva od silnice a najednou jsou nejhorsi :-D Jsem na vazkach zda se snazi prodat novejsi gumy nebo jestli to zbytek vylepsil.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Tak zatial mu ten jeho nazor verim...a minimalne na PS4S nazor nezmenil, tie ospevuje stale. Skor len pindal teraz na to ze preco ich v EU neponuka aj v 18" prevedeni. To by to myslim, ze vyhrali.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět