Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Obrázek

Oproti tym 205/65 R16C to na ceste drzi extremne :D Keby som vedel ze to bude taky extremny rozdiel tak ten rozmer vymenim hned po kupe auta. Prejazdy zakrut ktore boli predtym uz uplne na limite tak teraz v nich mozem dat na trojke plny a ani naznak presmyku...

celkovo je to auto ovela stabilnejsie aj pri jazde v priamom smere +je to aj pohodlnejsie, ma to maksie bocnice ako Ckove pneu + im staci 2,8-3baru miesto 4...

Mam pocit akoby to bolo uplne ine auto :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Pneu koutek

Příspěvek od M.Z. »

No vidíš, stačí málo a máš sporťák :) Gumy dělají hodně, já mám na Transporteru UHP pneu :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

z toho musi byt nejeden priemerny osobak v zakrutach smutny :D


Brzdy uz koncia tiez, tak asi tam rovno hodim zlte EBC dosky nech je to na kompletku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5488
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Pneu koutek

Příspěvek od M.Z. »

Jo, když jedu prázdný, tak občas nějakého obchoďáka rozesmutním
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Tak na Multaka nakoniec cakaju Michelin PS5 :ymblushing:
Este trosku doderien Nokiany s ktorymi som to kupil a pojdu na auto \m/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3236
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mattonecz »

Ja ted nahodil ps5 a po tech zimakach je to balsam
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2304
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Truck Daškam »

Řeším pneu na auta (osobní a dodávka), co mají minimální nájezd (10tkm ročně) a jsou garážovaná - provoz celoroční.
Co je dle vás lepší?

1) Mít dvě sady a měnit to, ale pak se jezdí na 10let starých gumách, protože vzorek je pochopitelně v pohodě
2) Mít kvalitní celoroční gumy

Svůj tip mám, rád si nechám poradit od těch, co tomu rozumí lépe. Je mi jasný že letní guma funguje v létě na silnici lépe, ale nevím jak moc pozadu ty celoroční jsou - a asi bude pořád lepší, než 10let stará guma?

Díky
Chápeš to?
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Jazdim goodyear vector 4seaso gen3 a jedine obmedzenia ktore na celorocnej vidim oproti dvom premiovym novym sadam:

-Plne brzdy na suchom asfalte su slabsie, asi ako na lacnej letnej pneumatike
-V zakrutach na suchu su krasne citatelne a lahko sa s nimi ide na limite... Ale nicia sa pocas smyku, na dany grip maju makku bocnicu, takze maju tendenciu ist po bocnici(aspon teda pri 205/55 R17)

-Voda bez problemov

-Sneh bez problemov, mozno ked to porovnas s novymi TS870 tak sa na cerstvo zasnezenej vozovke nemozes tak opriet v zakrute...

______

Stale ale vies byt daleko najrychlejsie auto pocas snehovej burky, a stale vies mat na uzkej okreske 100km/h priemernu rychlost

Mam v pivnici nove michelin primacy 4 ktore prisli s autom a neplanujem ich na leto obuvat, oproti tym celorockam su o dost nebezpecnejsie v zakrutach
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Ja osobne ludom, ktory nemaju vysoky najazd a nepouzivaju auto v extremoch (drtenie na okreskach, rychle presuny po dialniciach, alebo caste jazdy do miest kde je vela snehu) uz nejaky cas odporucam kvalitne celorocky, Michelin CrossClimate2 alebo Goodyear 4Season gen3.
Ja osobne sa ale stale radsej drzim kombinacii letne + zimne, kedze zijem v miestach kde toho snehu este na cestach byva viac a aj na Multaku mi tie gumy v zakrutach obcas piskaju k velkej radosti deti a skaredeho pohladu od manzelky :ymblushing:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Pneu koutek

Příspěvek od janom »

Ad TD:

B) je správne - za mňa sú dnes už kvalitné celoročky dostatočne dobré pre väčšinu situácii. Vylúčil by som ich iba pri dynamickom jazdnom štýle...ale ten na 7-8 ročných zimákoch bude ešte o triedu viac o hubu. Sám to mám na sekundárnom aute a po cca 15tis km "ojetí" to s rezervou zvládlo aj zasnežené neupravené strmé stúpanie. Konkrétne skúsenosti mám Conti All-Season contact v r16 a Michelin r17.
Odpovědět