Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Pneu koutek

Příspěvek od jerry »

Až ojedu stávají sady, tak dám na daily oktávku celoročáky. Ono s ní ani víc než těch 10 tis. km neujedu, protože v létě jezdím více swiftem nebo miatou. Bydlím sice na horách ve výšce 770 metrů, pravidelně jezdím přes Šumavu přes 1000 metrů, ale minulou zimu jsem jel na sněhu asi tak 50 km :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Jo a prezuvam este z dovodu, ze mi je luto nicit "letne disky" na tej vsetkej soli a jamach, preto vzdy zimaky davam ked sa da na plechace...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3977
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od HondaMan »

Potvrzuji pozitivní zkušenost s goodyear vector 4season.

Levnější alternativou pro opravdu malý nájezd jsou celoročně zimní. To máme teď na jednom otloukánkovi do města. Nájezd asi 4000km/rok, obvykle max 60 po městě --> levné zimáky, za 4 roky je vyměním za nové.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

celkom zaujimavo vyzeraju nove Continental AllSeasonContact 2 a Pirelli Cinturato All Season SF2 ktore vysli nedavno
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Pneu koutek

Příspěvek od budik »

Potvrzuji veskrze pozitivní zkušenost s celoročními pneu. Na třetí auto (Mondeo Mk. III V6, nemá ani dálniční známku, jezdí kolem komína) jsem měl dvě sady, ale poté, co na začátku zimy žena prorazila jednu zimní a výhled byl kupovat 2x zimní a na jaře 4x letní (které už to měly za sebou), jsem koupil 4x celoroční Hankook.Stihnul jsem s nimi i ty prosincové a lednové "kalamity". V zimě i lepší než staré zimáky, trakce na sněhu bez problému. Na jaře zatím OK, jediné negativum vyšší hlučnost oproti letním. Na dané použití bych do toho šel určitě znova.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

HondaMan píše: pon 15 dub 14:01 Levnější alternativou pro opravdu malý nájezd jsou celoročně zimní.
Souhlas. Mám to tak na Pindici (44kW, odhadem do 10tis km /rok), akoráth s tím mám každý rok trochu práce a něco to stojí: každý podzim kupuju dvě nové a dávám je (na zimu) dopředu a na jaře naopak ty novější dávám dozadu a sjetější dopředu (na léto = přední trpí víc) abych je zase na podzim vyměnil za nové. A tak furt dokola.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Pneu koutek

Příspěvek od budik »

Doplnil bych ještě, že ty celoročky mi při teplotách ca 10°C+ připadají výrazně jistější než zimáky...
jerry
Letec
Příspěvky: 3347
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Pneu koutek

Příspěvek od jerry »

A kruh se po letech uzavírá. Na první Š 120 jsem měl jedny OR6 zima léto. Na Šumavě jsem byl každý druhý víkend. Přitom zimy bývaly tehdy ještě pořádné zimy.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1535
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Len tak pomimo, ma zmysel davat na zimu plechace? Zimou zniceny liatinovy disk som este nezazil... Zato niektore plechace su po 4sezonach zrele na opieskovanie
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Ked budem pri Passate tak ti mozem odfotit jak rozozrate dokazu disky byt. To s tymi plechacmi suhlas, ale vypieskovat a nastriekat je otazka par € a zaroven aj nahrada v pripade poskodenia.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět