Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

Jezdím PS4 už rok na 3er (staggered 225+255 R18) a nevzpomínám si, že bych kdy měl nějakou připomínku k hlučnosti
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pneu koutek

Příspěvek od driver »

Na hlučnost má často vliv nestejná amortizace dezénu vlivem geometrie, nebo huštění, nebo přetěžování zatížením, či stylem jízdy. Základ je novou gumu označit a dojet dokonce vždy na stejném umístění, nikdy nic nikam nepřehazovat, jinak to je prostor pro vyšší hlučnost. Když sjedeš dvě gumy dřív než druhé dvě, nepřehazuj nikam nic.
Dej buď dvě nové nebo 4 nové a ty dvě ještě dobré třeba prodej.
Všimni si pro zajímavost, že každá náprava má jinou geometrii!
A ta je variabilní, takže se mění v zatížení, v zatáčce, atd a to různě pro každou nápravu.
A dávat gumu na stejné nápravě na druhou stranu je ještě větší nesmysl. :D
Přehazovat dneska gumy na jiné umístění vymyslel totální magor ;)
Dříve se tím řešilo to, že nebylo možné nastavit geometrii z různých důvodů pro vyšší nájezd na jednu pneu a hluk nikoho nezajímal. To je ale tak 40let pasé, dneska bych to udělal max na autě do města, kde hluk neřešíš a chceš fakticky ušetřit na pneu. Jinak ne.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Jedi
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 10 pro 12:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Jedi »

Je to zaujimave, lebo na 130i som mal Michelin PS2 v specifikacii N3 (paradna guma, podla mna este trochu lepsia nez PS4, mala tvrdsie bocnice, takze bolo mozne jazdit na min. predpisanych tlakoch, PS4 uz musim +0,2 vpredu a +0,1 vzadu, inak to trochu plava).

Kazdopadne aj PS2 aj PS4 su na 130i velmi tiche. Preto ma to na Cupre zaskocilo. Akoze reklamovat to mozem, ale neviem si velmi predstavit proces, hlucnost je dost subjektivna vec a davat to dole z diskov, niekam posielat a cakat, to nema pre mna vyznam (odnesu si to akurat disky). Prichadzalo by do uvahy, keby niekto sadol, povedal, ze je to hlucne a poslali by to nove pneu, ale tak to urcite nebude :)

Je na nich teraz najazdene okolo 900 km, hluk tam bol od zaciatku. Prehustene to nie je, geometria je robena v autorizaku den pred vymenou a na zimakoch to bolo relativne tiche.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pneu koutek

Příspěvek od driver »

Hluk je definován jako vlastnost přímo ve specifikaci každé pneu, třeba 72dB atp, dovedu si představit malou toleranci, ale pokud to je výrazně hlučnější, tak je to vada, akorát že budeš asi 30dní bez pneu než reklamaci posoudí.
Druhá věc je, že často pneu jsou hlučné v souvislosti s kvalitou povrchu a netuším tedy, kde to za jakých podmínek měřit pro tvé účely. Oni na to mají třeba mašinu ale Ty teď nevíš.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Vrooom »

No PS2 byly rozhodne o dost hlasitejsi nez PS4. Neprijdou mi extra hlucny mam 255 vzadu kde na nich temer sedim. Slyset, ale rozhodne jsou, nicmene moje auto moc odhlucneny neni.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Stepan »

Tak včera jsem doma vystrčil nos z baráku, naznal, že je ještě moc ziminka, po zahradě ještě trošku sníh, přezouvačka neproběhla a odvalil jsem se do Prahy.

Teď Černý most hlásí +20. Zajímavé poježdění :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od oxik »

Focus mk2 combi 74kW - cca 3tkm ročně, město a okresky, dálnice minimum, spíš lesní cesty v kořenech a bahně na chatu..
Co zvolit v 195/65//15? Koukal jsem, že ceny jsou +/- 300kč/ks prémie vs čína :D

P1 Cinturato Verde / CPC5 /...
Brad Pitt
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 07 dub 10:11

Pneu koutek

Příspěvek od Brad Pitt »

Zdravim,

Mate nekdo skusenosti xxxxxxxxxxxxxxxx Na xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx poskytuju dopravu zdarma na nove pneu, a prave potrebujem kupit nove letnaky, tak by som velmi rad ocenil vas nazor na tuto stranku.

Diky moc!
Naposledy upravil(a) pavproch dne sob 07 dub 10:43, celkem upraveno 2 x.
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Ešče raz a BANán.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pneu koutek

Příspěvek od driver »

Stepan píše:Tak včera jsem doma vystrčil nos z baráku, naznal, že je ještě moc ziminka, po zahradě ještě trošku sníh, přezouvačka neproběhla a odvalil jsem se do Prahy.

Teď Černý most hlásí +20. Zajímavé poježdění :D
jezdím od prvního na letních a jak jsem rád, že jsem ty zimní R19 dal do garáže, to je rozdíl nebe a dudy.
Sice třeba včera ráno zamrzlé sklo, ale silnice jsou teplejší než vzduch a 95% úseků je no problem, a ty úseky co jsou mosty nebo lesy, vysočina, či mostky okolo vodních ploch a tak, tak tam stejně málo kdy trefím inkriminotvanou možnost námrazy a i kdyby, tak stačí jet chvíli na spotřebu, aspoň spočneš a za chvíli jsi stejně pryč a musíš zas spěchat. Teď má být týden +20 a pak to klesne asi na týden o pár stupňů ale mrznout už nebude leda na kvildě ;;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Stepan »

No už jsem volal domů. mám je připravený, v pátek večer na to vlítnu \m/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět