Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od jarka »

Tak jestli je to až tak, že to je takhle nepříjemný tak to potom chápu, to je daný tou rwd. U fwd je to naopak něco co když tam není, tak mi to vyloženě chybí.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše:Objektivně to asi není nic proti ničemu, ale mně to prostě vadí. :D

A hlavně - PROČ? ty PSS v m4Zlikovi netahaly a v bramborovi2 tahají?

... a taky brambor2 = daily = aquaplaning - mám strach, že se někde někdy zapomenu (u m4Zlika, se kterým jezdím, jen zasucha to jaxi nehrozí), např. fčerejších 600 km v dešti mě přidalo asi milion šedivých vlasů.... :D
To asi jezdis desnou pilu na vode, ne? Zni to jako by MPSS byla desne vrazedna guma. Prodejce mi taky rikal jak to je dvousmesova guma, ze nez zacnu tlacit na pilu musim je zahrat, jinak se vysekam :-) ...
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

No ony prostě PSS na vodě nikdy neexcelovaly, a to ani jako nové s plnou výškou dezénu. Pokud se nebavíme o vrstvě vody a odolnosti vůči aquaplanningu, tak na mokré cestě drží prakticky stejně jako opravdové semislicky typu Sport Cup 2 nebo Yoko AD08R. Ne že by to byl úplný průšvih, ale na civilnější gumy jako PS4 se to prostě nechytá. V tomto je údajně velký krok dopředu PS4S nebo ty GY Supersport (které ovšem taky pořád nemůžu sehnat).
:ar!
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od jarka »

Když to tady tak čtu a venku prší tak jsem úplně dostal chuť jít protáhnout miatku na federalech a proklouznout se :) - jen sakra není čas ... :( .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Vrooom »

Spectral píše:No ony prostě PSS na vodě nikdy neexcelovaly, a to ani jako nové s plnou výškou dezénu. Pokud se nebavíme o vrstvě vody a odolnosti vůči aquaplanningu, tak na mokré cestě drží prakticky stejně jako opravdové semislicky typu Sport Cup 2 nebo Yoko AD08R. Ne že by to byl úplný průšvih, ale na civilnější gumy jako PS4 se to prostě nechytá. V tomto je údajně velký krok dopředu PS4S nebo ty GY Supersport (které ovšem taky pořád nemůžu sehnat).
U GY mi bylo receno, ze snad budou pocatkem cervence. Mne se uz nechtelo cekat a tim ze Ztko neni nejtezsi, tak myslim, ze by tuhost MPSS mohla byt pro nej OK. Grip byl OK i na PS4, jen ta guma byla trochu mekka.
A v recenzi na tyrereviews typek pak v diskuzi psal, ze by MPSS dal prednost na aute co obcas zajede na okruhu pred PS4S, coz je furt lepsi guma nez jen PS4.

Ted by to chtelo udelat nejaky vylet na NS a vyzkouset je ... Neplanuje nekdo neco? :-)
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

Tak pro ostré použití je PS4 zcela nevhodná, tam je PSS jasně lepší volba. Nicméně ani tak to není okruhová guma: na opravdovém okruhu (nemyslím baby okruh ala Mýto) se brzy přehřejí a začnou se chovat zákeřně (nic, nic a najednou uletí) a dále podléhají silné trvalé teplotní degradaci - když si projdou teplotním peklem, tak už pak výrazně hůře fungují trvale (i po úplném vychladnutí). Jezdím jednu takovou sadu teď a je to velké mrzení. Čekám tvrdohlavě na ty GY jak na spasení.
:ar!
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Vrooom »

Ja od toho ani okruhovou gumu necekam, ani nemam okruhovy auto. Ale na PS4 jsem si pekne zajezdil i na NS. Ja tedy doufam ze nepredvidatelna nebudu, doted si pamatuju jak testeri chvalil MPSS vyvinout specialne pro carreru gt. To auto to pry predchozim PS2 zklidnilo. (Je mozny ze maji uplne jinou smes, treba to neni presnosne.) Spis mi jde o pekny jizdni zazitek. Uvidim, zatim je od te doby co jsem je nasadil furt jen mokro :-D ...
Pokdu bude tuha a nebude se chovat nepredvidatelne, budu spokojeny.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

To budeš spokojený.
:ar!
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Pneu koutek

Příspěvek od _sulcik_ »

Všichni tu docela chválíte GY F1 assy 5, což mě k nim dost nalomilo, tak se zeptám. Měl někdo možnost přímého porovnání s Hankooky S1 evo2? Je to 500 českých na gumu, což je docela dost a v testech propastné rozdíly nejsou.
Auto 2012 WRX STI s 245/40 R18, ale to asi není tak úplně podstatné.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Samotne porovnanie nemam, ale mal som ich na XVcku a nebola to urcite zla guma, hlavne na suchu. PS4 a CPC6 mi ale pridu rozhodne lepsie, iked ich uz mam na inych autach, takze to nie je moc porovnatelne...
Evo 2 kazdopadne je konstrukcne dost stara guma, tusim 2012 a uz je aj Evo 3, takze uz len toto by bol pre mna popud ku kupe GY. Sam do nich pojdem buducu sezonu na A4.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět