Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Dostal se mi do ruky Golf GTi. Má obuté Nokian WR SNOWPROOF P 245/45 R18, úplně nové.
Najel jsem včera asi 500km, ale to hučení je příšerné!!!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Nejaky tip na letne pre VW T6 235/55 R17 zatazovy index 103? Po 112€ tam vidim Hankook Ventus prime 4... Ide mi hlavne o grip na vode a aby sa nerozpadavali :D Na suchu mi to je viac menej jedno, tam je limit tak ci tak podvozok...


Alternativne tam este mozem obut 16tkove 205/65 R16C(na tie mam aj disky) ale ked tie su vsetky uplne otrasne na vode a este aj mavaju problem s kvalitou :/ Posledne pirelli carier som vyhodil v polke zivotnosti lebo z nich pri dynamickejsej jazde odlietavali 3cm kusky pneu. V jeseni vyzerali ako usmev vrakunskeho fetaka.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Ja na toho svojho Multaka idem s najvacsou pravdepodobnostou davat na leto GY Assymetric 5 alebo 6, alebo Hankook S1 EVO 3 (ale tie su neni tvoj rozmer). Uvidim podla budgetu.
V tvojom rozmere vidim tie GY od nejakych 140€.
Este davam na zvazenie Conti Premium 6, tie som mal kedysi na A4 a fajne boli ale je pravda, ze na vode ten prechod medzi drzim/nedrzim nebol z najcitatelnejsich, no drzali az az.
Inak tam je uz potom vsetko viac ci menej bud Eco alebo Comfort v tvojom rozmere.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Tak rozmery tam mam zapisane 205/65 R16C + este dodatocne tieto

Obrázek

Cize viem tam dat akykolvek (s tym ze momentalne mam plechove R16 disky...)


Akurat si nie som uplne isty ci investovat 1500€ do R18 UHP sady kolies na pracovnu dodavku s nelakovanymi naraznikmi ktora aj tak jazdi po stavbach vysypanych 63-125mm kamenom :D

Trebars tie hankooky na r17 plechu vyjdu na 600€ a predpokladam ze rozdiel pri predpokladanom pouziti bude minimalny...


Jedine co mi vadi su tie 205/65 R16C pneu, to je peklo vsetky.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Nie je to na R18 uz extremne tvrde? Tak ci tak ContiSportContact 3 to budu snad 15rocne pneumatiky :D
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Pneu koutek

Příspěvek od budik »

Mě na T6 18" připadaly už moc tvrdé a šel jsem do 17" (i kvůli možnosti mít plnohodnotnou rezervu).
Na pracovní auto bych vzal 235/55/R17 stylem "nejlevnější z dobrých", takže asi ten Hankook? Určitě ne céčkový gumy.
Prvomontáž na mojí T6 byly Bridgestone Turanza, po cca 4 letech příšerně ztvrdly a ztratily grip (u žádné jiné letní se mi to takhle ryhle nestalo), musely pryč i když vzorek ještě byl OK. Nahradil jsem Michelin Primacy4+, na T6 mi přišly OK, ale jsou dražší.
Teď mám ve stejném rozměru Conti PremiumContact 6 a ze všech pneu v tomhle rozměru mi přijdou zatím nejlepší (ale jiný auto, i když stejně velký/těžký).
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

No je to na tych R18 tvrde, aj s DCC...kez by to na nich nevyzeralo tak dobre :-??

Takze jak pise Budik...ideal asi R17 plechy a hodit tam tie Conti alebo GY.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Pneu koutek

Příspěvek od abgx1 »

Tak som tam napriek radam bohapusto objednal tie hankooky ventus prime 4 :D na R17

Boli o dobrych 25% lacnejsie ako conti/goodyear pricom podla testov vyzeraju byt predvidatelne a celkom fajn na vode, co su vpodstate jedine poziadavky ktore na ne pri konkretnom aute mam.

Cez zakruty sa to auto tak ci tak vali ako taka loď a 312mm brzdy s 2tonami pohotovostnej hmotnosti tiez neumoznuju nejake vacsie blbnutie.

Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Pneu koutek

Příspěvek od M.Z. »

Hankook je úplně v pohodě
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět