Výměna oleje

Když se chcete ponořit do nitra...
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Výměna oleje

Příspěvek od jerry »

Jezdíte někdo na olej Fuchs? Případně jaké máte reference?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Výměna oleje

Příspěvek od driver »

retron píše:VW to strida byval to Shell Helix ted zas tlaci Castrol
Odjakživa VW-AG mají svůj olej přímo VW-AG brand.
Že ho nikdy nikdo neviděl je druhá věc ale je a jezdím na něj.
Lze ho koupit i na internetu okolo řádově 1000kč/ 5L takže 200kč/litr + -

To, že Ti v autorizáku prodají nějaký obyčejný Castrol v hodnotě dvě kila litr a fakturují osm kil, tomu říkám umění :D
Ale proč by ne, když to tak funguje roky a nikomu to nevadí a ještě nechává spropitné :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Výměna oleje

Příspěvek od retron »

a myslíš, že si ho ve Vlkohrady i sami stáčí? :D
to je taky Castrol
proto si už asi 10 let nosím olej vlastní
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Výměna oleje

Příspěvek od driver »

Jo přímo ve Autostadt.
Není to totéž viz technické listy
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Výměna oleje

Příspěvek od jerry »

driver píše:
retron píše:VW to strida byval to Shell Helix ted zas tlaci Castrol
Odjakživa VW-AG mají svůj olej přímo VW-AG brand.
Že ho nikdy nikdo neviděl je druhá věc ale je a jezdím na něj.
Lze ho koupit i na internetu okolo řádově 1000kč/ 5L takže 200kč/litr + -

To, že Ti v autorizáku prodají nějaký obyčejný Castrol v hodnotě dvě kila litr a fakturují osm kil, tomu říkám umění :D
Ale proč by ne, když to tak funguje roky a nikomu to nevadí a ještě nechává spropitné :))
A za kolik by ti prodali v autorizáku olej VW? Za stejně jako Castrol nebo Shell, to si nevybereš. Já si nosím vlastní olej, poslední dobou právě Fuchs. Je otázka, zda ho tam nalejou, nejsem u toho. Šéf servisu sice dobrý známý, ale to taky nic neznamená, taky není u toho. Ale musím tam kvůli záruce. Teď budu měnit u MX-5, tam nejde o záruku, takže to budu řešit u známého v garážovce a budu u toho. Asi dám také Fuchs, proto mě zajímaly případné názory na něj.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Výměna oleje

Příspěvek od driver »

Dávám do aut VW olej, než jim je tam přistavím, akorát ho neplatím u nich ale na ešopu.
Diskuse o značce oleje je stejně povrchní, jako o značce automobilky. Je zbytečná.
Běž na oleje.cz na forum, dej tam k diskusi dva technické listy, třeba konkrétní 507.00 VW-AG a Fuchs a borci Ti najdou 3D grafy k technickým listům a po půl roce diskuse budeš moudřejší.
Pokud olej sponí normu, a umíš snížit proběh vzhledem k stylu použití, umíš v zimě garážovat nebo předehřát bufíkem, tak stačí, že olej platíš za běžnou, né 4x vyšší cenu, a dál bych se tím nezaobíral.
Fuchs má vlastní vývojové centrum, desítky aut, které testuje denně v reálném provozu, né v laboratoři, a takových německých olejů je více, napadají mě další tři hned s fleku, kteří takto vyvíjejí a vyrábí.
Celé to je megabyznys, většina základového oleje je "totožná" a ta menší část a additiva jsou zásadně klíčová, poslední dobou trpí motory na karbon čím dál více se zanášejí vlivem nízkých otáček, takže víš o čem to je, musel bys to řešit komplexně, jen olej Ti motor nespasí.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Výměna oleje

Příspěvek od retron »

já také porovnával podle technický listů Motul 507, Liqui Molly 4200 a Millers EE, a vyšel mi nejlépe Liqui Molly, jak viskozitou tak byl teplotně nejblíže olejům 5W-40, překvapivě dle technický listů si nejlépe vedl Castrol LLIII, ale je spíš "chladnější"
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Výměna oleje

Příspěvek od jerry »

Nejdůležitější je, aby před naplněním vypustili celou původní náplň. Což se asi často neděje, protože a) pospíchá se b) může se na tom vydělat c)vysává se to odsávačkou horem.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Výměna oleje

Příspěvek od driver »

retron píše:já také porovnával Motul 507, Liqui Molly 4200 a Millers EE, a vyšel mi nejlépe Liqui Molly, překvapivě dle technický listů si nejlépe vedl Castrol LLIII
:D No vidíš a kdybys se podíval na tel VW-AG brand olej, (vylepšený Castrol poslední generace 507.00, mj zase ještě více snížené emise pro DPF a snížené tření pro spotřebu) bys zjistil, že za dvě kila litr 507.00 je to nejlepší olej co vymyslíš. Ale proč si nekoupit něco horšího a dražšího, že :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Výměna oleje

Příspěvek od retron »

já koupil to Liqui Molly 4200 5L za 35 € i s dovozem a subjektivně je to nejlepší olej na jaký jsem kdy jezdil
Odpovědět