Detektory policejních radarů

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
nota
Řidič začátečník
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 bře 19:23

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od nota »

AntiRadary.cz píše:
HondaMan píše:
Snowman000 píše:A zatial som z toho priposraty :ymblushing:
Jen v AT se bojím pořád :-D
A je čeho. Podle nejnovějších informací od zákazníků již prohledávají i auta na parkovištích a Perspex je pro ně jako pěst na oko, takže se u montáži od něj pomalu upouští.

Nedávno mi volal zákazník, že mu takhle objevili rušičku na parkovišti, zavolali mobilní servis, celé zařízení včetně detektoru demontovali a musel zaplatit 200€ za demontáž a 2.000€ pokutu. Samozřejmě, že celý komplet konfiskovali, byť u detektoru na to neměli právo.

A to jsem ho v létě přesně na tohle upozorňoval, jelikož si daný komplet přemontovával již do 3. auta a doporučoval mu upgradovat na Stinger Fiber Laser, který je přece jenom méně nápadný a je šance, že jej při kontrole přehlídnou. Prý je s danou kombinaci Stinger VIP a Stinger Laser (1. generace) velice spokojen a nevidí důvod na další investici, tak jsem mu doporučil aspoň pořádně schovat laserové senzory, včetně kabelů v motorovém prostoru. Asi to ale v servisu odflákli (montáž si zajišťoval sám) a příliš se spolehli na Perspex, takže přišel jak o vestavěné zabezpečení, tak i o 2.200€! x_x[/quote

Už rok a půl říkám i prodejcům zda by nebylo na snade, když je prodej AR a Al do té živí, aby nechali vypracovat nějakou právní analýzu výše zmíněného, na co skutečně mají nárok například u zaparkovaného auta, nebo pokud jedu s AL vypnutým.(nekterr úseky dálnic) ]
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od delphin »

Co je vlastně ten Perspex?
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

neprůhledný plast, přes který vidí laserové vlnění a AL čidla jsou jej tak schopny zarušit... Dělá se to ve více barevných variantách. Zde se používá tmavé (řekněme černé).
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1388
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Předseda »

Perspex mam na octě i na bramboře a nikoho by to nenapadlo. Hlavně jak říká Bob - kdo si s tím dá aspoň trošku práce, tak to ve finále bude vypadat jako součást ostatních věci na autě.

BTW o tom, že by Rakušáci chodili okolo auta před nákupákem a zkoušeli zda někdo nemá rušičku, to fakt pochybuju. Joo když tam bude stát Ferrari a čidla čučí ven jak kozy Sonie Edde, tak pak si toho všimne i policajt co jde pro rohlíky s májkou. Ale jinak je to asi stejná pravděpodobnost, že vyhraju ve sportce.

BTW už jsem měl tu čest že to do mě v AT pustili, během asi sekundy jsem to vypnul a frčel dál.
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od AntiRadary.cz »

řidičBOB píše:Takže vy jsi pořád myslíte, že oni nemají školení a nefasují manuály, ve kterých mají stejné obrázky, jako zde postujete??
V takovém případě nelze mít v autě nic, jelikož při pečlivé kontrole lze všechno nalézt. Ovšem při prohlídce zamčeného vozu na parkovišti těžko odhalí nějaké vnitřní součástí a i kdyby je našel, tak u Stingeru to neznamená, že je tam automaticky i rušička, a to dokonce i v případě, že naleznou laserové přijímače. Mám informace přesně o takovém případu, kdy se řidič soudil a soud mu dal za pravdu, takže mu AT musel vrátit pokutu a nahradit způsobenou škodu i náklady. Jednalo se o VIP s LRS/LTF, t.j. starší kombinací "spalíčkových" přijímačů a vysílačů na báze optického vlákna, viz.:

Obrázek

Obrázek
AntiRadary.cz píše:Ceny Fiber Laseru se pohybují od 29.800 Kč do 124.800 Kč podle počtu čidel, ale jsou to doporučené koncové ceny kvůli dealerům a VO odběratelům, v reálu jsou výrazně nižší. V novém roce asi snížím koncové ceny i marže, ovšem pro zákazníka to bude prašť jak uhoď, jestli koupí drahé zařízení s velkou slevou nebo levější zařízení s menší slevou.

PS: Pořád lepší dát o 2.200€ více za top rušičku než za demontáž nápadnější rušičky a pokutu v AT! :D
Tak jsem na zkoušku snížil ceny Stingerů o 10.000 až 20.000 Kč, u předváděček se zkrácenou zárukou až o 17.000 - 25.000 Kč, zatím jako dočasnou vánoční slevu a samozřejmě bez možnosti dalších slev a uvidíme, jestli to bude mít větší úspěch. :D
Naposledy upravil(a) AntiRadary.cz dne pát 20 pro 20:53, celkem upraveno 2 x.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od AntiRadary.cz »

nota píše:Už rok a půl říkám i prodejcům zda by nebylo na snade, když je prodej AR a Al do té živí, aby nechali vypracovat nějakou právní analýzu výše zmíněného, na co skutečně mají nárok například u zaparkovaného auta, nebo pokud jedu s AL vypnutým.(nekterr úseky dálnic) ]
Tak v ČR je situace více méně jasná a je popsána i na webu, v zahraničí je to všude různé a i nejlepší analýza je jenom teorie, ze které si cizí policajt nemusí až tak moc dělat. Navíc ostatní typy rušiček se prodávají minimálně a když to nevzrušuje distributora, které toho prodá 10x víc, tak já to za něj taky dělat nebudu. U Stingeru se konkrétně AT a právní situace jeho vlastních výrobků aktuálně řeší, ale zatím bez dalších informací.
Předseda píše:BTW o tom, že by Rakušáci chodili okolo auta před nákupákem a zkoušeli zda někdo nemá rušičku, to fakt pochybuju. Joo když tam bude stát Ferrari a čidla čučí ven jak kozy Sonie Edde, tak pak si toho všimne i policajt co jde pro rohlíky s májkou.
Tak už nepochybujte, mám k tomu i podrobnou fotodokumentaci policejních manévrů od dotyčné osoby, kterou je mimochodem německý majitel velké české firmy, takže určitě nehrála roli jazyková bariera nebo absence právní pomoci. A nejednalo se ani o žádné výrazné auto, bylo to běžně BMW střední řady.

Jelikož to má ale dohru a postižená osoba to řeší s právní kanceláři, tak je sem dávat nebudu nebo možná nějakou ne moc adresní fotku. Taky jsem byl z toho celkem překvapený, když mi to volal. Samozřejmě to může jenom náhoda, ale stejná firma mu dělala předchozí auto a jezdil s nim cca 5 let bez problémů.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

ani jsem nepochyboval o tom, že všechno je špatné, jenom Fiber rozdrtí i D soudy, protože je to vlastně není rušička a je k tomu lajstro vycucané z prstu a navíc evidentně lživé, protože to rušička je :-) Ale D soud si před tím sedne na prdel...jak jste prý slyšel.
Rozumím...
Nicméně ale o Stingeru uvažuji, ale ze zcela jiných důvodů, než je to, že bych si byl 100% jist, že tohle zařízení je legální i mimo naší domovinu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Zase nepochopil ...

Stinger Freedom/Fiber Laser má zvlášť laserový přijímač a zvlášť laserový vysílač, které mohou být použity samostatně. Když je nalezen jenom přijímač, tak to nelze brát jako rušičku, byť to policajt na místě nechtěl akceptovat. Prostě je to radarový a laserový detektor, který je v AT legální. :-!

Edit: Zapomněl jsem zvýraznit, že v daném případě, o kterém jsem psal, policajt našel jenom přijímací "špalíčky", ale nenašel optická vlákna vysílačů.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Aha, takže vy napíšete ½ příběhu a já to nepochopil :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Napsal jsem jej celý, ale když je člověk zvyklý na klasické kombinované laserové senzory, tak si podobné maličkosti nevšimne a automaticky předpokládá, že laserový senzor = přijímač + vysílač.
AntiRadary.cz píše:Ovšem při prohlídce zamčeného vozu na parkovišti těžko odhalí nějaké vnitřní součástí a i kdyby je našel, tak u Stingeru to neznamená, že je tam automaticky i rušička, a to dokonce i v případě, že naleznou laserové přijímače. Mám informace přesně o takovém případu, kdy se řidič soudil a soud mu dal za pravdu, takže mu AT musel vrátit pokutu a nahradit způsobenou škodu i náklady.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Odpovědět