Samosvorné diferenciály pro BMW

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od pavproch »

si zlý.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od d1.8t »

:ymblushing:
RWD
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od mmira »

tohle tema me zacina zajimat cim dal tim vice. sice jsem si rikal, ze potah zustane potahem a ladit ho nebudu, ale stejne uz mam domluveny kratsi dif. asi by bylo vice nez na miste vrazit tam rovnou i LSD.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od d1.8t »

Tak. Prostě je to teď s open diffem uplně na hovno. Na sněhu to nevodjíždí, je to kousavý a hůř čitelný. Jsem z toho trochu otrávenej.
RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:už sem to psal na bmwklubu: v jednom autě mám lamelu (40%), ve druhém šneka (quaife) - z hledika řidičského a chování auta neshledávám sebemenšího rozdílu....
odvolávám, co sem odvola a slibuju, co sem neslíbil....

je tam téměř zanedbatelný rozdíl, ale prostě je tam.... neska sem po půlroce osedlal quaife (a mezitím se naučil žít s 40% lamelou).... jak to popsat....
lamela je ve svorování plynulejší, šnek má ostřejší přechod nesvoruju->svoruju....

z hlediska jízdního (tendence rovnat auto pod planem v zatáčce, čitelnost a předvídatelnost) je ten rozdíl pod mou řidičskou rozlišovací úrovní..... :p
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od 911T »

Neviem nakolko je mozne brat tvoje zistenie ako smerodajne ked jedno je 4x4 a druhe RWD. O to viac ze 4x4 je xDRIVE ktory sa nesprava za kazdych okolnosti uplne rovnako.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od pavproch »

jojo, je to tak... ale prostě tam cítím mírný rozdíl....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jpear
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 16 dub 15:08

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od jpear »

Já mám zkušenosti s torsenem z MX-5 (NB) a momentálně mám v E46 330i Kaaze se zhruba 66% svorností. Nedávno jsem chvíli jezdil i s GT86, která má taky torsen.

Mé pocity jsou takové, že s lamelákem mnohem lépe vnímám chování zadku, lépe cítím jak pracuje a jak auto přechází do smyku. Měl jsem pocit, ale mohlo to být jen výkonem auta, že u GT86 jsem stál na plynu a náhle přišla přetáčivost, na kterou jsem čekal, ale skoro vždy reagoval zbytečně pozdě, zkrátka jsem to necítil v zadku. Také mám pocit, že oproti torsenu v mx-5 si můžu dovolit neuvěřitelný úhly. Už to odpískám jako přetočený a ono se to ještě prací se spojkou/plynem povede srovnat.

Díky až nesmyslné svornosti, kterou mám nastavenou, je trakce pod plynem senzační.

Nutno zmínit, že lamelák pracuje hlučněji než torsen a třeba při popojíždění v rejdu to není nejkomfortnější - sevře obě kola, občas to trochu nakopává. U toho kaazu je ještě jedna specialitka - výrobce doporučuje 80W-90 minerální olej (drahý origo KAAZ, Motul 90PA) místo syntetických 90W-140 apod. Lze použít i ty, ale jsou řidké a prý dojde k většímu prokluzu než diff sevře, což může znamenat horší čitelnost auta.

Osobně doporučuji lamelák :ymhug:
Uživatelský avatar
glider
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: ned 20 úno 00:08

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od glider »

Aka je cca zivotnost difu s takou velkou svornostou?
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od KDB »

Podle mne je problém v tomhle srovnání, že se srovnává nesrovnatelné - jiné auto, jiná motorizace, obutí, nastavení podvozku...
MG - radost až na kost.
Odpovědět