Samosvorné diferenciály pro BMW

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od Předseda »

njn tak v zimě je to celkem pohoda i s openem. Každopádně je teda vůbec reálný pořešit LSD do 30kKč? Vypadá to, že moc ne.
I když tady třeba jsem našel nějaky instalační kit wavetrack za 20. Ale zase že se musí něco obrousit na CNC..

Tady pak Quaife za 34. Dál se ale píše, že některé diferenciály mají navařený převod - což si myslím, je můj případ. Ačkoliv teda nevím jak to 100% ověřit. V tom případě je to samozřejmě dražší, protože to (asi) musí příjít vč. stálého převodu.

Lamela by byla asi nej, ale zdá se že je drahá jako čert. Když to tak pročítám a hledám, tak všude se zmujují různé typy difu (188, 215 atp..). A zase nejsem určit, co za dif mám. Ačkoliv čučím do real oem. Tam je tedy uvedeno 188 u hřídelového kroužku..

Zkrátka = som z toho volaký zmetený.

Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od pavproch »

Co si pamatuju, tak u e90 měly navařený převod verze 35i (aspoň myslím, bez záruky).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od Předseda »

Co jsem pro změnu našel, tak na US foru tvrdí pravý opak - všechny 35i měli převod přišroubovaný.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od Vrooom »

Předseda píše:njn tak v zimě je to celkem pohoda i s openem. Každopádně je teda vůbec reálný pořešit LSD do 30kKč? Vypadá to, že moc ne.
I když tady třeba jsem našel nějaky instalační kit wavetrack za 20. Ale zase že se musí něco obrousit na CNC..

Tady pak Quaife za 34. Dál se ale píše, že některé diferenciály mají navařený převod - což si myslím, je můj případ. Ačkoliv teda nevím jak to 100% ověřit. V tom případě je to samozřejmě dražší, protože to (asi) musí příjít vč. stálého převodu.

Lamela by byla asi nej, ale zdá se že je drahá jako čert. Když to tak pročítám a hledám, tak všude se zmujují různé typy difu (188, 215 atp..). A zase nejsem určit, co za dif mám. Ačkoliv čučím do real oem. Tam je tedy uvedeno 188 u hřídelového kroužku..

Zkrátka = som z toho volaký zmetený.

Na snehu to taky poznas, to muzes dele drzet. Ale mam tam i videa na vode/suchu ...
Ja za to onehda daval okolo 30k. Spis nes sehnat svor jsme mel problem najit nekoho kdo to namontuje, nikomu se do toho moc nechtelo ...
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od Předseda »

voda good, to jo. Na suchu ještě lépe :)) Nikomu se do toho nechtělo a nakonec ti to namontoval kdo? Co jsem koukal na videa tak vyndat diff není nic extra. Rozebrat ho by měl umět kde jaký mekánik.., ne?
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od jarka »

Spíš ti tam asi chybí, kde jaký šikovný mechanik... Co jsem pochopil, tak tam je spíš problém při sestavení s nastavením správných vůlí a to jak na sebe dosedají zuby. A to je podle mýho lepší svěřit někomu, kdo už to před tím dělal.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od Předseda »

Takže moje úvaha: sundat diff, vyndat open dif, dát tam novou klec se svorem a zadeklovat je naprosto špatná? Třeba jo.. nevím. Vycházel jsem čistě z YT videi kde to nevypadalo jako nic extra složitého :-? :ymdaydream:
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od jarka »

Nikdy jsem u toho nebyl když mi to dělali, jen jsem se vyptával toho mechanika a stručně mi to popsal jak jsem psal výše. Co si pamatuju, tak nastavit vůle na ložiskách není úplně jednoduchý a pak taky zákryt zubů na stálým převodu. Záleží na konkrétním difu jak je řešený. Koukal jsi na MFactory, od nich mám převod do miaty a diff ve sportíku a funguje to vše jak má.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od Předseda »

Koukal jsem teď a moc chytrý z toho nejsem. U šneka mají e90 jen naftu. Jinak 35i. U lamely mají jen 35i.. To je těžký i jen něco vybrat protože někde píšou že převod je navařený a jiný zase tvrdí, že není. A třetí, že to záleží na roku výroby atd..
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Samosvorné diferenciály pro BMW

Příspěvek od pavproch »

Můj dvorní mechanik Michal mi už "hrušku" LSD Quaife montoval do dvou diferáků vel 188 (m4Zlik = e89, brambor2 = e90) a nepamatuju se, žeby pyskoval, že to byla nějak extra náročná montáž ale nebyl jsem u toho. Matně si z návodu Quaife pamatuju, že tam něco o nějakém vymezování vůlí na korunovém kole bylo (mám to pohledat?)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět