Vačka palivového čerpadla

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
LP91
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04 čer 14:54

Vačka palivového čerpadla

Příspěvek od LP91 »

Zdravím,

potrebujem sa poradiť. Nedávno som bol v servise so svojim Ford Mondeo (1,5 EcoBoost, 2015).
Identifikovali mi chybu citujem: "Vydřená vačka od palivového čerpadla".

Vraj táto "vačka" sa nedá samostatne objednať a je potrebné vymeniť celý motor.
Viete si predstaviť tú cenu.

Keďže o motoroch viem nič, nevedel by mi niekto v ľudskej reči vysvetliť o akú súčiastku ide, a či je naozaj jediná možnosť vymeniť celý motor?
Prípadne akékoľvek iné bližšie info k téme pomôže.

Ďakujem,
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 888
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vačka palivového čerpadla

Příspěvek od 970ka »

Nahradil bych ho elektrickým,i když se mi nějak nezdá,že by 2015 měla ještě mechanické čerpadlo. Doporučuji konzultovat s nějakým dobrým mechanikem,poradí co s tím.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
Truck Daškam
Letec
Příspěvky: 2466
Registrován: pát 06 lis 22:10

Re: Vačka palivového čerpadla

Příspěvek od Truck Daškam »

Ona samotná výměna vačky může být problém, protože tuším nějaký motory od VW ji maj nedemontovatelnou - je tam vsazená při výrobě. Klidně to může být ten stejný případ.
Nj, olej se asi neměnil každých 10tkm, co? :-)

No a i kdyby ne... Zadarmo to nikdo dělat nebude a asi k tomu budou další vícepráce (těsnění, rozvody atd...) Kolik to má najeto? Já jen, jestli by to bylo rentabilní a zjednodušeně řečeno, aby jsi za měsíc neřešil, že nemáš tlak na válci nebo vylítanou kliku...
Chápeš to?
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 598
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Vačka palivového čerpadla

Příspěvek od Kavis »

970ka píše: úte 04 čer 15:40 Nahradil bych ho elektrickým,i když se mi nějak nezdá,že by 2015 měla ještě mechanické čerpadlo. Doporučuji konzultovat s nějakým dobrým mechanikem,poradí co s tím.
Ja to chapu tak, ze jde o vysokotlake cerpadlo na hlave a to pohani vacka. Ne podavaci v nadrzi. Je tam takovy plechovy pistek, ktery stoji asi 500 od INA a je dobry to obcas vymenit. Kdyz se prodre, tak se dojebe vacka a je po srande. To bude asi tenhle pripad. Vacky se samostatne neprodavaji a nova oe hlava bude tak kilo no... Asi jedine najit nekoho, kdo bude schopny sehnat starsi hlavu a pritom rovnou udelat repas toho cerpadla, at se to nestane znova...
katebishop
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10 čer 07:41

Re: Vačka palivového čerpadla

Příspěvek od katebishop »

LP91 píše: úte 04 čer 15:03 Zdravím,
Wordle Unlimited
potrebujem sa poradiť. Nedávno som bol v servise so svojim Ford Mondeo (1,5 EcoBoost, 2015).
Identifikovali mi chybu citujem: "Vydřená vačka od palivového čerpadla".

Vraj táto "vačka" sa nedá samostatne objednať a je potrebné vymeniť celý motor.
Viete si predstaviť tú cenu.

Keďže o motoroch viem nič, nevedel by mi niekto v ľudskej reči vysvetliť o akú súčiastku ide, a či je naozaj jediná možnosť vymeniť celý motor?
Prípadne akékoľvek iné bližšie info k téme pomôže.

Ďakujem,
Výmena celého motora za vytlačenú vačku na palivovom čerpadle Ford Mondeo je podľa mňa zbytočná. Môžete získať druhý názor od mechanika a preskúmať možnosť dostupnejšej výmeny palivového čerpadla.
Odpovědět