Ochrana proti korozi NOXUDOL?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Petříček58
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29 pro 15:33

Ochrana proti korozi NOXUDOL?

Příspěvek od Petříček58 »

Ahoj,
dlouhodobě řeším problém s korozí na svém čtyřkovém golfu 1.9. TDI 66kW. Je to opravdu stařík ale až na tu korozi je to bezproblémové autíčko. Pokaždé jsem problémové místo očistil a zastříkl barvou, nicméně tyto opravy nikdy nevydrželi dlouho a auto pomalu nebo spíš rychle hnije. Před nějakou dobou jsem tento problém řešil s kamarádem a on mi doporučil právě NOXUDOL. On si jej nechává nanášet na auto pravidelně ale má trojkovou oktávii takže, bych řekl že to ještě nemůže poznat. Nechává si to dovážet ze zahraničí. Já jsem tyto produkty našel i na českém ALLEGRU ale nejsem si jistý jestli se na tak staré auto vyplatí používat takovéto přípravky. Prosím pokud někdo máte zkušenosti vyplatí se připlatit za tyto značkové produkty? Popřípadě vyplatí se to na tak staré auto? A fungují opravdu tak dobře nebo je to jen reklama?
Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1349
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Ochrana proti korozi NOXUDOL?

Příspěvek od Arkis »

Na staré auta už delší dobu používám jen tento postup. Určitě to není nejlepší postup, ale je velmi cenově dostupný a dlouhotrvající. Používám to už dlouhou řadu let, takže už možná existuje i něco lepšího. Na staré auta se mi ale už nevyplatí investovat více energie a peněz do zkoumání a testování.

Rez pořádně očistit kovovým kartáčem/šmirgl papírem. Poté projet technickým lihem.
Ošetřené místo natřu PETEC 70042. Ten místo zaizoluje a kdybych nějaké malíčké smítko rzi vynechal, tak zastaví další rozrůstání.
Pokud je to na podvozku, tak po zaschnutí (většinou nechám vyvětrat přes noc) aplikuji HB BODY 930. Pokud je to na karoserii, tak stačí zatmelit a stříknout barvou.
Odpovědět