Autobaterie - doporuceni?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od mmira »

vzhledem k tomu, ze jsem ji pred jizdou ze stejne nabijecky odpojil a teplota baterky se v podstate nezmenila, tak bych veril, ze ubytek po nastartovani se stihl doplnit.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Pickuper »

Vana píše: Pickuper: řek bych že potřebný čas je v řádu minut
mimochodem, jak to chceš měřit ?
no mám tu nějaký postarší analogový zátěžový tester na 100A, tudíž předpokládám, že učiním test simulující start, následně to nahodím popojetím z kopce bez startéru, normálně pojedu se zapnutejna obvyklejma věcma a po cca 15minutách ji změřím znovu stejným způsobem..... nějakej orientační výstup by z toho měl bejt ;;) nebo se snad mýlím?
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Vana »

mmira: chladná baterka může klamat tělem - kvůli většímu vnitřnímu odporu na ní při nabíjení víc stupne napětí takže se pro nabíječku tváří jako nabitá ale nemusí být

Pick: zátěžový tester umí určit stav nabití akumulátoru ?
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Pickuper »

vana: jistěže neumí, nicméně předpokládám, že ona ručička při prvním testu kamsi vyleze a vyleze kamsi i při opakovaným měření. Prostým porovnáním těchto "hodnot před a po" v čase pak uvidím jestli je akumulátor zase tam, kde byl na začátku případně jak dlouho mu to bude trvat. Znova opakuju, že mě nejde o nějaký relevantní měření. A taky netvrdím, že zrovna tímhle něco prokážu. Lepší by na byl určitě bezzátěžovej (třeba tenhle http://www.otos.cz/tester-autobaterie/t ... n-digital/) ale ten nemám........a somozřejmě i s ním by to bylo hrubě orientační, ale vo nic jinýho mě ani nejde ;)
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Vana »

nevyznám se v baterkách a testerech až tak, ale moc si nedovedu představit jak může tester startovací proud zjišťovat bezzátěžovým způsobem
ale v každém případě si myslím že tester zjistí v podstatě jen vnitřní odpor baterie a její napětí, což sice má dost společného s úrovní nabití ale není to zdaleka přesné. Protože vnitřní odpor závisí na teplotě, na rozpohybování iontů v elektrolytu atd. ale úroveň nabití je určená spíše aktuální hustotou elektrolytu při porovnání s hustotou plně nabité baterie
navíc i hustota e mění s teplotou takže je to fakt oříšek
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Pickuper »

"měření" elektrolytu hustoměrem mě taky napadlo, ale dostat se u dnešních baterek k elektrolytu není věru snadné :D Nic..... seru na to, zas tak důležitý to pro mě není, zajímalo mě to spíš jen ze zvědavosti. Za projevené názory i tak děkuji :)
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od merlin »

Ja to beriem z praktickeho pozorovania. Ak som tyzden v tatrach a niekolko krat denne absolvujem studeny start a naslednu jazdu cca 10 km, tak ku koncu tyzdna uz ma baterka celkom problem. Staci sa potom vratit do BA cca 320 km a bateria sa znovu uplne nabije.
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Pickuper »

... tak podle odborníka od Bosche, je na plné dobití baterky po studeném startu nutno ujet min. 50-60km :-o
http://auto.idnes.cz/autobaterii-jste-n ... 6_pneu_fdv
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od Vana »

údaj je s tolerancí +- 40 km
ratus ratus
Pan Řidič
Příspěvky: 343
Registrován: pát 06 led 22:04

Re: Autobaterie - doporuceni?

Příspěvek od ratus ratus »

záleží na teplotě. Při -20 jo
Uživatel neexistuje :-)
Odpovědět