Help: nejde klima ani ventilátor

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Help: nejde klima ani ventilátor

Příspěvek od Jacík »

Brý den, tak zítra odjíždím na dovču a samozřejmě jako na sviňu v úterý odešla klima, respektive nejde klima ani ventilátor. Dneska jsem to dal do servisu a v podstatě si zatím neví rady. Nestalo se někomu něco podobného? Dneska v servisu závadu nenašli a zítra se chtějí pouštět do kuchání palubky. Ale já auto potřebuju co nejdřív a pokud půjdou v servisu metodou pokus/omyl, tak mám obavy, že to ani do večera nestihnou.

První příznaky začaly cca před 2-3 týdny. Po startu nenaskočila klima nebo ventilátor (podle toho co bylo zrovna puštěno), ale po zhasnutí motoru a opětovném nastartování to zase hned frčelo. Tak jsem tomu nepřisuzoval větší pozornost, přece jen věcí, co se samy opravily už jsem měl na autě dost (Ford a ještě ke všemu s francouzskýma střevama, takže jsem zvyklej na ledacos :-D ). Teď v úterý to ale odešlo nadobro. Respektive dneska v servisu po odpojení radia (ovládání klimy mám v tom krámu s rádiem a navigací dohromady, tak se zkoušelo jestli není chyba v ovladačích) klima naskočila. Odpojilo se, nešla, znovu se zapojilo, naskočilo, opětovný start a zase nic.

Takže spálená pojistka apod. vyloučeno tím jak to odcházelo postupně a dneska zase naskočilo... Natlakování a náplň ok, to bylo první co se dneska kontrolovalo.

Takže nějaké rady a porady pls?
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Help: nejde klima ani ventilátor

Příspěvek od PeTr7650 »

no joo, ford :-D.
me umrel predevcirem v krabici kompresor, smradu jak v carihradu, az sem hledal hasicak, ze mi hori auto :-O
co diagnostika? u kazdyho kramu, co sem mel v ruce, sla klima prohnat diagnostikou. Ze by nekde nejakej upadlej kabel?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16438
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Help: nejde klima ani ventilátor

Příspěvek od pavproch »

takle postupně mi přestávala fungovat briketa (oftáka II 1,9TDi) různě padala do nouzáku.... diagnostika nehlásila nic zvláštního.... po dlouhém marném boji a hledání kolega elektrikář začal prozvoňovat jednotlivé dráty a zjistil, že jeden drátek se utřepal (někde po délce, konektory na obou koncích byly OK.... přemostění novým dátem pomohlo.... bylo to asi ve stáří 4 let a 220kkm
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5613
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Help: nejde klima ani ventilátor

Příspěvek od Snowman000 »

No na mojej E46 existuje nieco ako odporovy regulator ventilatora, tiez znamy ako Jezek. Pomocou dat ktore si zbiera z ventilacie upravuje rychlost otacania ventilatora. No a ked prestane prijimat/posielat udaje (jezek po smrti, alebo seknuta kabelaz) nefacha ani ventilator a ani klima. Ci ma nieco podobne FoFo...?!
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Help: nejde klima ani ventilátor

Příspěvek od Jacík »

jj, kvůli tomu právě budou kuchat tu palubku, tak nějak doufají, že bude špatný jakýsi odpor (předpokládám že to je to co Ty popisuješ jako ježka) a ve Focusu je tak debilně umístěnej, že musí palubka ven.

Jinak diagnostika samozřejmě byla, ale ta ukázala jen to, že je něco špatně na cestě a vypsalo to asi 15 možných chyb, ale nic konkrétního...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5613
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Help: nejde klima ani ventilátor

Příspěvek od Snowman000 »

No u mna stacilo vymontovat suplik pred spolujazdcom a nachadzal sa hned za ovladanim klimy.
Ak je kvoli tomu nutne vo FoFo kuchat palubku, tak to soudruzi(Ford) niekde urobili chybu, alebo druhy soudruzi(BMW), vedeli, ze to nahovno vymysleli, ze sa to bude furt s*at ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět